Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    kod mene scrool se isto čuje od početka, ali zaista mi ne smeta, dapače, scroolom sam prezadovoljan, mnogo mi bolje leži nego recimo navedeni mx1000. jednostavno ovo je najbolji miš koji sam dosada probao, i svake preporuke za njega, i za igranja, i običnog rada na pc-u just perfect.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sutra idem da kupim mis ali sam u jos vecem belaju, pored MX518 i Razer ABYSSUS naletio sam i na Roccat Kova u ciji sam se izgled zaljubio. Posto mi je ovo prvi gamerski mis da kupujem stvarno nisam upoznat sa kvalitetom Roccat miseva. By the way, casual sam igrac, ne igram previse, jednu dvije partije dnevno combat armsa, football manager sa vremena na vrijeme.

    Svi su cjenovno oko 80 km.

    Slika Roccat Kove :

    [​IMG]
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    IMHO, Roccat pravi bolje miseve od Razera.
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Zadnji dobar Razerov mis je Copperhead. Sve poslije njega je, najblaze receno, smijesno.
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pa sta mi preporucujete od ova dva ako Razer otpada? Da idem na provjereno sa MX518 ili Roccat Kova?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa vidi koji ti bolje odgovara. Roccat je specifikacijama nesto jaci, ima vise tipki i napredniji senzor. Izdrzljivost MX518 je s druge strane legendarna, kao i Logitech podrska.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Ne bi bilo lose probati oba, pa onda da odlucis koji ti bolje lezi. Ja sam imao MX518, a prije njega MX510, i mogu reci samo najbolje. Sa Roccatom nisam imao dodira.
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Nema svako Roccat-a, a MX518 na svakom koraku, tako da probaj sa Roccatom.
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    Imao roccat, presao na mx518. Nemam sta dalje reci :)
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Prodaje drug g500, nekih 90-100KM (sa vazecom garancijom, ne znam koliko), nesto oko 3mj koristen,da ga nazovem osvjezenom mx518kom, stim da je sa hyper skrolom i ima par tipki vise!!! koliko se sjecam ima dpi range od 200-5700dpi sa mogucnoscu podesavanja tezine pomocu umetljivih tegova!!!
    [​IMG]
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kupio MX518 u Terabajtu za 75 KM, na prvu : vrhunske izrade, lezi u ruci ekstra ali malo kao da mi je potezak. Doduse evo koristim ga tek nekih pola sata a i sa geniusa od 7 KM sigurno ce trebat vremena za privknuti se.

    Vidio sam dole Steelseries qck podlogu za nekih 20 KM pa mozda i to uganjam ovih dana.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav šta bi se moglo "uglaviti" u 120KM miš i podloga, primarna upotreba crtanje u iliustratoru,kupovalo bi se van BiH.

    Hvala
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jednostavan bezicni mis bez kompliciranja (preporuka neki od logitech ili microsoft modela), a podlogu ovisno od toga sta preferiras (tvrde, mekse, plasticne, metalne, platnene, debele ili tanke itd). Ako bi isao na "zicani" mis, recimo super kombinacija je MX518 i veća QCK podloga.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobra riješili smo dilemu što se tiče zičanog miša ako ima još koji model za predložiti tamam,onda još preporuka za bezični miš a podloga jeli može što si spomenuo u opciji žičanog miša.

    Hvala
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma moze, sve zavisi sta preferiras pa na osnovu toga ces i odabrati materijal. U osnovi danasnji misevi nemaju problema sa trackingom bez obzira na materijal.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro,čisto informacije radi kakv je Logitech G5 u porođenju sa MX518,uz molbu za preporuku nekog bežičnog miša, kakav je Logitech MX 1100,također informacije radi ovo svakako ide za kolegu koji traži "maksimalno" što se tiče preciznosti koju može izvući iz kombinacije žičani/bežični miš+podloga,jer primarna mu je okupacija vektorsko crtanje u ilustratoru.

    Hvala
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao i Logitech MX Revolution i Logitech Performance MX, znaci top ponudu bezicnih miseva od Logitecha. I osjetan je lag naspram npr. zicanog ovog sad Razera. Mish koristim cesto i po 12 sati dnevno, ja bi isao od sad samo na zicu, ne bi vise na wireless.
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro ipak se on odlučio za žicu šta bi konkretno predložio ,koji model. Dog_Father je preporučio MX518 pa neka ima za izabrati,tj tvoje lično iskustvo obizorm da i on po cio dan pilji u monitor i ganaj linije :) kakva su iskustva sa G 500,ovoga G5 nema više u Austriji .

    Hvala
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam imao MX518 al sam cuo od raje da je nepoderiv. Ja trenutno koristim Razer Lachesis i super slusa & super precizan, middle button mu je pogotovo fin (pan funkcija u Maxu).