Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    To je, kako samo ime kaze, ubrzavanje. U bilokojem pravcu, kada potegnes brze, kursor predje vecu putanju za manje pomjeranje misa nego u slucaju kada povlacis mis sporije. Primjerice, od lijeve do desne strane ti treba 5cm sporijim pomjeranjem.. dok kada povuces brzo trebas preci 2cm.

    Kod njega su razlicite brzine x i y ose. Ja imaam isti mis i nemama taj "problem" niti to podesavanje imam u s. pointu.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije do akceleracije, nego je baš različita brzina na x i y osi. Nema šanse da napravim krug kursorom.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je ista situacija sa i bez s. pointa ?
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Jest. Dva različita kompjutera i dva miša (oba MX620).
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet pogledao. Uzeo sliku 1000x1000 i pratio koliko mi treba s kraja na kraj i horizontalno i vertikano. Odokativno isto predjem istom brzinom. Cudno. Rezolucija monitora je nativna ?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo ima mjesec dana kako koristim logiteck mx1000,wireless mis i mogu reci za igranje mi ne godi nikako,najvise sto mi je pretezak
    najcesce igram counter strike i sa njim ne mogu ubiti nikoga,jedva ga pomjerim a i nije mi nesto prevlik,da kazem da je do sake
    sada ne znam je li kriva podloga ili to sto sam do sada koristio jeftine i prelagane miseve i navikao na njih a sa ovim uopste nemam trzaja i preciznosti
    podloga mi generalno nije losa,neka je veca,platnena i malo deblja

    isto imam osjecaj i blagog laga misa,to je zbog wirelessa ali sam genealno ocekivao da ce to biti ugodnije za igranje,posebno jer logiteck pravi
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam prije ovog imao jedan Genisu od 9KM. Ima ga sada za 5KM. Dosta precizan mišonja, dosta mi je trebal oda se nakon njega naviknem na ovaj mx620. Mislim vise od pola godine. Ali sada bih ga zamjenioi samo ako se raspadne. Za igranje savjetuju "kablovski" zbog laga ali je meni ovaj mx620 sasvim ok. Igra se. Tako da si se trebao prvo posavjetovati ako je mis iskljucivo za igranje. Mada je meni licno sistem setpointa logija i štimanje postavki tipki preko istog savršenstvo za igrace. Ali eto, ovaj logi nije naznacen kao gejmerski.

    Za FPS savjetujem brze podloge. Makar meni takvo nesto odgovara a pogotovo ako je mis tezak. Mozda se i naviknes.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pogledati cu neku brzu podlogu a jeftinu
    inace za normalno koristenje mis je ugodan,ali mi jedino ne godi za CS,ostalo nista i ne igram da treba mis
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Nativna je rezolucija, naravno.

    Mislim da sam skontao u čemu je problem. Akceleracija je definitivno veća na X osi, dok je pri sporom kretanju miša brzina kursora približno ista u svim smjerovima. Ali, problem je u položaju senzora na lijevoj strani. Ako pomičem cijelu ruku čvrsto držeći miš, kursor se kreće normalno, ali ja obično mrdam miš samo prstima, pa se lijeva strana miša mrda malo drukčije.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da da ...kontam. Mislim da sam imao isti prob u pocetku. Nisma mogao potrefiti ikonice sto bi rekli. Laser nije na sredini i takodjer pomicem mis prstima. Sjecam se da sam to "testirao" tako sto okrenem mis oko njegove ose i umjesto da kursor miruje, on se pomjera.

    Sada, kao sto sam rekao ,ne bih ga mijenjao tako da je mislim stvar navike. Mada meni i dalje prelazi isu putanju pa mi opet malo cudno to ponasanje.
     
  11. Hamdija.23

    Hamdija.23 Novi član

  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja jednog A4 misa koji me sasvim dobro sluzi vec treca godina.Inace bih ti preporucio mis sa zicom.Ako mislis ici na wireless onda obavezno nesto superkvalitetno Microsoft/Razer/Logitech/Roccat
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Neko spominjao da je rastavljao lijevi desni "klik" kod logija, ali nisam nasao. Pa me pocelo zezati. Kliknem desni i nista se ne desi ili kliknem a on registruje dva puta.

    Recimo na BF3, dok mi je optika radi samo kada cuvam desni klik a ne kada je kliknut, nišan se pojavljivao pa gubio sto znaci da mi gubi i kontakt u odredjenim trenutcima pa ako moze neki link ili neko neka kaze kaka oda ga rastavim.

    Forza, jesi li ti govorio da se naspe ulja ili.. da li si licno probao ili neko rekao ?
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesam, našao na yt klip. Kod mene razer krait, pogledaj ima klip gdje lik radi to na kraitu, mrsko mi sad tražit. Uglavnom poenta je da rastaviš miš, malo očistiš i naneseš kap ulja na mikroprekidač koji te zeza. Mene kao i puuno raje zeza lijevi klik jer se on naravno najviše i koristi. Ali ja sam samo rastavio malo očistio ulje nisam kapao ali problem i dalje ostane. Kažu pomaže i kada jače pritisneš. Meni kod gaminga ne smeta, još bolje hehe kad pucaš sa rafalkom ali zna iritirati kod ostalih stvari. Mislim da je Vedo govorio kako ima lik koji popravlja mikroprekidače ali pošto nisam u SA ne isplati mi se sad zezati oko toga jer sam uzeo 3 ovakva zapakovana kraita za 120KM i super me služi ovaj moj.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je problem i u windowsima i u BF3. Pritisnem nekada i dva puta a nista se ne desi. Ili pritisnem jednom a on registruje dva puta. Pritiskao sam ga jace i nije pomagalo. A eto, lijevi se vise koristi ali mene desni zeza.

    Kada kazes da si ga rastavljao.. mislis miš ili mikroprekidac ? Nisam ga niakda dirao (prekidac) pa ne znam kako se raastavlja mada cu opet pokusati solo sam oda ne bude belaj.

    A ulje mi je zadnja opcija ..ako stane raditi onda mogu baciti miš.
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Rastavi mis, pa na prekidacu pritisni dugme i dok drzis kapni ulje, zatim par puta klikci da ulje prode dublje.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hokej.. javim kada završim.

    EDIT: Bahh.. nemam ulje. A treba mi svakako da uzmeme zbog mašine za šišanje a jestivo koliko znam se osuši.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Koje crno ulje, mis se rastavi, mikroprekidac zamijeni i gotovo, ulje samo moze pogorsati kontakt.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    danas uzeo logitech g400, solidan mis, dopada mi se pravo, mada sam se malo pokajao sto nisam uzeo steelseeries xai, al dobar je i ovaj, bas mi u ruci dobro lezi, pun pogodak :D
     
  20. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nista se nemoj kajati,vjeruj da je to nesto najbolje sto si mogao uzeti.Neces nikad osjecati umor u saci ili slicno.Ja imam isti i zadovoljstvo mi ga koristiti.