Preporuka za mobitel do 350 KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by suppa_FMB, Jan 28, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sestra ima opciju da kupi poslovni telefon do 350KM pa bi trebali preporuku za neki nov (bitno zbog racuna) do 350KM. Njeni zahtjevi su da ima wi-fi, kamera nije bitna ali da uredjaj ukoliko je touch screen ima kvalitetan touch. (lose iskustvo sa LG cookie)

    Usput, telefone smo gledali u radnji "Fontele" u zlatarskoj ulici i ja sto sam upratio radnju na piku "Univerzalno" pa ne bi bilo lose da neko napise iskustva sa ove dvije radnje ukoliko ih je imao.

    Hvala unaprijed
     
  2. Esh

    Esh HWB

    U tom rangu od pametnih telefona cjenovno su samo LG GT540 i Samsung Galaxy 3 i5800.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ima ih jos, npr. Nokia X6, mogu se naci i neki modeli XPeria i tako. Sve to naravno zavisi od kupca. Hoce li Android, Symbian, WM ili pak mobitel bez OS.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    ZTE Blade je u istom cjenovnom rangu. Ili malo vishe, dodje oko 190 eura.
    I daleko je bolji od bilo cega navedenog.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam u univerzalno kupio nokiu 5230 sestri novu i sebi punjac za ipod nano. Nikakav problem ni sad nemam.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala svima na sugestijama, vjerovatno da cemo ici sa kupovinom LG GT540.

    p.s Cijene u gradu opcenito novih mobitela su bezobrazno visoke.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ni ja još nisam kupio telefon, odustao sam od N8 zbog cijene prvenstveno, sljedeći izbor je C7. Imal neko ovaj model?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima ga moj drug koji nije neki smart user pa mu ga ja stalno stimam tako da ga prilicno znam,ima lijepih caka na sebi i zgodan je za koristenje,baterija drzi pofino al kamera nije neka sreca,daleko od toga da nevalja al bez xenon blica upotrebljiva je samo na suncu i neke slicice u mraku sa pola metra.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Super samo displej problem. 240 x 400 bi moglo smetati odredjenim aplikacijama. Mislim da je iGo editovan za wildfire-a da bi se mogao instalirati/koristiti.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na godinu dan uz račun fiksni oko 30KM rata ako sam dobro skontao, ne treba mobilna pretplata?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ..ultra+ je preko kućnog. Samo da znas da sav pdv dodje na prvom racunu. Znaci te rate su na cijenu bez pdv-a ali ce ti svakako doci jer cijeli pdv odmah platis.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaranu ga neki dan instalirao bas na taj Galaxy 3, radi uredno
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo kazem da postoji mogucnost. Treba provjeriti nekoliko rezenzija ili kontaktirati postojece korisnike. Ako uredno radi onda super. Telefon ima 667mhz procesor, 3.2" displej i 2.1 android, 1500 mAh baterija (veliki plus). Za te je pare preporuka.

    Cini mi se samo da je nesto losiji hardware i ne znam kakav je displej sto po vidljivosti sto po odzivu. Nisam ga koristi tako da, govorim kako sam citao.

    Kao sto rekoh, neka pogleda koju recenziju i ako sve bude na mjestu, ona.. .
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kupio ga ja zeni prije jedno 2 mjeseca. Sasvim ok fon, u rangu htc heroa, uz nesto slabiju plastiku. Nije bilo problema sa aplikacijama koje ne rade zbog rezolucije ekrana.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ako je poslovni, i ima preplatu preko 50km, tj 100 onda n8 :D

    jer tada je izadje u tom rangu... ili moju tv premi paket.. mozda da se trazi u tim sferama da dobije nize cjene boljih modela
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda ne znam ima li bolje za te pare. Hardware paziti i to je to.
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kupila sestra LG optimus 540, poslje Cookie-a ovo je otkrovljenje. Eh sad imam par pocetnickih pitanja u vezi Optimusa i androida :

    1.Kako postaviti wallpaper na pozadinu u njegovoj izvornoj velicini jer mi izbacuje kvadratic kojim treba da oznacim dio slike ali taj kvadratic jednostavno ne mogu da razvucem preko cijelog ekrana i tako na pozadinu ne mogu postaviti sliku u cjelosti?

    2.Kako brisati poruke pojedinacno jer kada krenem na brisanje, odmah mi izbacuje da brise sve poruke?

    3.Zasto mi nece da otvara poruke sa sim kartice (ocita ih, stoje skracenice ali kada kliknem na skracenice on nece da otvori poruke)?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Za pozadinu skini program wallpaper set and save. Poruke pojedinacno brises tako sto cuvas pritisnutu poruku kopju zelis u samom threadu. Kada ti izbaci onaj meni izaberes delete.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    1. Sto se tice wallpaper-a evo sad sam probao postaviti custom sliku pomocu programa justpictures i odradio je to bez problema, slika je preko svih ekrana podesena pa eto probaj sa tim programom. A sto se tice kvadratica probaj sa dva prsta posto mislim da tu funkcionise multitouch sistem.

    2. Android koristi thread sistem poruke pa vjerovatno mozes obrisati sve poruke koje si napravio sa jednom osobom. Medjutim skini sebi program Handcent SMS koji je dosta bolji od standardnog. Long press na thread ili poruku i dobit ces opciju delete. Ako udjes u thread mozes brisati pojedinacne poruke ili long press na thread brises komplet konverzaciju sa oznacenom osobom.

    3. Ovo sa SIM karticom i porukama nemam pojma :)