Preporuka za mobitel

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Shisha, Mar 8, 2010.

  1. Shisha

    Shisha Aktivista

    Moze li mi neko od raje (kompetentne :)) preporuciti mobitel do nekih 850KM max. Isplati li se uzeti Nokia N97 mini ili se za ove pare moze uzeti nesto bolje ? Brand nije bitan, samo neka nije iPhone :D.

    Pozz i hvala
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Da imam pare i da sad kupujem mob, ja bi uzeo nesto tipa Nokia E71 i slicno, npr. E63 :) Zavisi sta hoces, hoces li touch screen, full qwerty, display preko cijelog ekrana, slide ili ne itd.
     
  3. Shisha

    Shisha Aktivista

    Oba ta mobitela su daleko ispod ove "dozvoljene" cijene. Nemam neke posebne prohtjeve (qwerty tast. je pozeljna). Svidjela mi se nokia N97 mini, djeluje mi prakticna i nije glomazna. Temu sam otvorio da vidim misljenja raje sa foruma jer ipak nije malo para u pitanju, a i mobitel se ne kupuje svaki dan. Znaci, je li ovaj navedeni "dobar" ili mogu nesto bolje uzeti za ovu lovu :)
     
  4. daco87

    daco87 Aktivista

    preporuka Nokia E72
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U svakom slucaju mnogo je to novca za jedan mobitel.Prije 3,5 godine kupio sam si N73 platio je 900km i memori karticu 2gb 70km i bio sam sretan jedno mjesec do dva max, a ni dan danas ne mogu da si oprostim tu glupost sto dadoh skoro milju za furku od 2 mjeseca.Mobitel je radio potpuno normalno i nije se nikad pokvario ali ostari brze od graficke. :D A pogotovo kad se uzme u obzir kako se izredjuju danasnji mobiteli(nokie pogotovo) plastike su ofarbane boljom i vrlo brzo se pocnu guliti i kroz vrlo kratko vrijeme imas dobro polovan telefon.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Uzmi N82 ili N95 8GB i uzivaj, telefoni su vise nego dovoljni za sve sto bi ti moglo trebati a neces bacit tolike pare. Za kusur odi sa zenskom na planinu i provedi se na zdravom zraku :D
    Ako te bas svrbe pare u djepu i nije ti zao para jer ih imas viska, onda uzmi E72 :wink:
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam N82 i neki dan sam nesto gledao koji tel da uzmem novi, i vjeruj mi da nisam nasao nista sto bi vrijedilo kupiti. Mislim ima boljih, ali ni jedan nije toliko bolji. I dalje vjerujem da je N82 best buy i inace jedan od ponajboljih telefona.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja imam N82 :D samo naisao sam na neki bug u softwareu,naime kad nazovem nekog pa brzo prekinem pa hocu nekog drugog nazvati desktop se zaledi na par sekundi i kad kucam poruke cesto puta ne mogu da udjem sa * na znakove nego moram na 1 vrtiti jedan po jedan dok ne naidjem na odgovarajuci.Imas li ti takvih problema ili je samo do mene.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam taj problem sa prekidanjem, a sa * nemam. Imao sam sa #. Dok je bio za EU trziste onaj cod, nekako je ostajalo ukljuceno, kad kucam poruku pritisnem # i onda nastaje show. Pokusaj pisati poruku dok drzis # vidjet ces :)

    medjutim to se promijenilo kada sam stavio balkan code. :) sad je sve OK.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I onda kažu iPhone ne valja.
    Moj iphone još uvijek izgleda nov, kao i prije godinu dana.
    Svaki drugi mobitel mi se nakon toliko vremena isfucao.

    I baš tako kupiš mobitel i dosadi ti za 2 mjeseca, dok meni iPhone nije dosadio.
    Razlog je jednostavan.... imaš odličan procesor i odličan displej za interakciju a svaki dan izađe hejbet aplikacija.
    Ta mogucnost da iphone može pokrenuti skoro svaku aplikaciju je jedan veliki razlog zašto iPhone ne može dosaditi.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    a symbian lafo nema aplikacija ;)
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Aplikacija ima na tone ali pitanje je imam li se ja vremena igrati sa tim. I am not so young anymore!
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno da ima...
    Ali nemaš tako dobru interakciju kao i na iphonu.
    A i naravno, brzina je vrlo kljucna stvar.
     
  14. Shisha

    Shisha Aktivista

    Imao sam N95 8G i prezadovoljan sam bio ali mi ga je neko u gradu zavrnuo :(. Hvala svima, vidim da hvalite taj E72, a drug mi rece da je N86 isto dosta dobar i veoma kvalitetno uradjen pa cu izabrati jedan od ova dva.
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    I ja ti trenutno gledam neki novi tel., ali vise me nekako privlace ovi novi "smartphone-touchscreen" aparati, pa et, pogledaj i njih malo, a po meni, najbolji prestavnik istih:
    Samsung Omnia II i8000, kojeg na pik-u novog mozes naci za ~650KM, sretno.
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Da ovdje postavim: Nadjoh sebi dobar i povoljan mobitel na piku, samo nisam siguran za ovog "prodavaca", pa bih zamolio ako ima neko da je kupovao kod njega, da iznese svoja iskustva i utiske (o garanciji, korektnosti itd) : http://mobymesa.pik.ba/
    Zahvaljujem ;)
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li neko 6700 classic od vas? Sestra planira da ga sebi kupi pa me zanima kakva je situacija bas sto se tice tog oklopa i guli li se ili sam ja vidio da je od neke vrste metala?
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Preporuci joj da uzme sebi carapicu kao zastitu.
    @Piroman cuo sam da je dobar lik, ali pogledaj i pacomoby, odnosno kod pacotija.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma vidio sam jarane, kod njega isti mob. skuplji za petobanku (ista garancija), too much :smt003
     
  20. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    motorola milestone, nesto od novije htc serije na androidu?
    samo ne znam koliko ti je bitno da ima servis, ne znam kakvi su stim ovdje