Preporuka za napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by neurofunk, Sep 13, 2013.

  1. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Pozdrav svima, kontam uzimati novi računar i zapeo sam kod napajanja pa bi volio cut i vase misljenje, treba mi napajanje koje će moći izgurat procesor sa 8 jezgri (AMD-ov), 8 GB rama, 2 gb DDR5 grafom, 2 HDD od po terabajt vjerovatno plavi WD, da li bi neko napajnje od 700w bilo dovoljno ?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da bit ce dovoljno i izuzetno komotno,cak ce u neka doba moci uletiti i jos jedna grafa u SLI/CF. Samo obrati paznju da to ipak bude brand kako treba a neka ping-pong 700w napojna.
     
  3. neurofunk

    neurofunk Novi član

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Batali to. Seasonic M12II 650W (nemoj od 620W jer je stariji model u pitanju).
     
  5. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Ne vidim čemu potreba za 750W napajanjem. 550-650W je sasvim dovoljno čak i za dvije kartice u SLI ili Crosfire kombinaciji.
    Samo traži kvalitetniju napojnu. Seasonic, Corsair, FSP, Be Quiet, Enermax itd. Ništa Ping Pong tipa PowerLine i slične.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    500 do 600W je i vise nego dovoljno za tu masinu, naravno brendirana jedinica po preporuci Wahe, to su napojne od 140 Km pa do 200 KM.

    Proizvodjaci kao sto je npr Cooler Master imaju i lose jedinice a i vrhunske taki da ne mora da znaci da ako imas npr CM napojnu da je automatski i kvalitetna.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. neurofunk

    neurofunk Novi član

  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Obje su predobre napojne..
    Provjeriš na Johhny Guru i Hardwaresecrets za detalje.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom ko je OEM za te dvije napojne (CWT i HEC), nije sjajan izbor. Trazi FSP-ove BeQuiet napojne, recimo Straight Power serija.
     
  11. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Hvala svima na odgovorima, nasao sam u Ingelu FSP Raider 650W.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jako dobra napojna. Jedina mana je "cable managment" tj. što nije modularna.