Preporuka za PSU

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chem, May 28, 2010.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar ovaj silverston za stoju,nesto preferiram napojnu na dnu kucista a nije ni lose po pitanju izgleda,samo kako stoji sa cvrstocom ipak za te pare mi predobro zvuci da bi bilo istina :D
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

  4. pac

    pac Komšija

    Jooj gdje ste bili ranije sa tim preporukama ovaj ss izgleda pravo dobro.
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    Ovo kućište Xigmatek otpada,nekako mi se ne sviđa. SS nije loše sukunde,a s obzirom da ima još 20tak dana do kupovine kućišta,svašta je moguće,možda na kraju bude i CM,mada sam vidio da ih nema na stanju u plusu nit u UE.

    Možda u međuvremenu izleti šta pametnije.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jest jedna od jeftinijih ali, koliko je "ok" napijna Codegen 450W ? Evo i slićica ako sta znaci:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Znam da zavisi i na kojoj je konfiguraciji. Trenutno se nalazi na mojoj: ga 770 ta ud3, 965, 2GB DDR3, HD4550, 500GB HDD, 40GB HDD, DVDRW.

    Znam da mi je prioritet uzeti nesto ozbiljnije ali me interesuje "koliko mi se žuri".
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cak i kada se sabere snaga na 12V railovima (a i to pod uslovom da vjerujemo u navode proizvodjaca), sto je vrlo rijetko slucaj, dobije se 264W na 12V. Bijedno.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ne mislis ganjat neke graficke sa dodatnim napajanjem u buducnosti bez imalo beda mozes staviti fortron od 350W koji ima 2x16A na 12V railovima i za tog codegena je kao napojna od 750W a kosta 56km u ingelu.
    Sto je prije zamjenis sve je bolje.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da necu ici dalje od ove HD4550. Jedino sto planiram nabaciti jeste jos jedan modul od 2GB i 3-4 ventilatora. Trenutno nisam ni jedan stavio. Za ostalim nemam potrebe.

    Inace sam planirao da nekada uzmeme Forton 500W. Standardno za stotinjak maraka ali cu razmislit i o toj varijanti jer bi je sigurno prije kupio. Nisam ni znao koje mi je napajanje jer mi je doslo uz kućište. Montirao stari HDD i vidio da ipak nije nesto ljevo ali svejedno.. opet slabo.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

  11. RaP

    RaP Komšija

    stvarno predobro kuciste za malu cijenu
     
  12. Merce

    Merce Novi član

    Ima li se gdje u Sarajevu uzet Silverstone Precision 5, ako ne koliko bi me dosla isporuka do Sarajeva?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Dostava iz Djeneleka je valjda 10KM.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    može li neko da mi kaže u čemu je razlika između ove dvije fortron napojne jedinice:

    1) Fortron FSP400-60APN 80+ 400W

    2) Fortron 400W, ATX-400PNF

    hvala.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa jedna je PNF a druga APN,APN je noviji tip sa Aktivnim PFC-om i nesto boljom iskoristivosti al ako ces birati izmedju te dvije ja bi isao na stari dobri provjereni visestruko puta na djelu dokazani "PNF"
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači onaj prvi (apn) je noviji. i u teoriji bi trebao da je bolji? btw, taj apn je nešto jeftiniji od pnf-a.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    PNF ima na 12V railovima 2x18A i mogo se komotno zvat 500W,niko mu to ne bi zamjerio.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kako god ja bi isao na APN, nije dzaba dobila certifikat :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam skoro jednom drugu kupio i ugradio APN i radi ono sve ko podmazano al je nekakva lahka ko perka i nikako ne ulijeva povjerenje,cak je i slabija od PNF-a na 12V ima cini mi se po 17A.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ne mora značiti da je loša samo zato što je lakša. Težina zavisi od dizajna.