Preporuka za PSU

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chem, May 28, 2010.

  1. Amal

    Amal Novi član

    da ne otvaram novu temu, trebami preporuka za napojnu, neznam sta da uzmem il je preskupo ili nevalja... nisam bas dobar sa budzetom al sta je tu je... trenutno posjedujem fortrona 350w al od njega nema ni hljeba... nemam u planu da clockam, samo standard...

    ovako configuracija neki dijelovi su uzeti a neki se uzimaju za koji dan...

    Athlon x4 640
    MB Gigabyte MA770TA-UD3
    WD640
    GTX 260()
    2gb(za pocetak)
    dvd rw
    i po koji vent

    Hvala
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eto kolega u postu iznad tvog prodaje fino napajanje :)
     
  3. Amal

    Amal Novi član

    znaci corsair od 450w je dovoljan za pokretanje ove conf, odlicno... malo sam pogledao taletov review, neke stvari su mi jasnije... najgore mi je bilo zbog grafe jer ona krade najvise struje...
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako APN ima vecu iskoristivost što znaci manje zagrijavanje onda nije potrebno koristiti ekstremno velike hladnjake.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajde tezina zna se da nije bitna ali konektori jos veca tragedija nego na PNFu,samo dva molexa i tri sata.
    Naravno nema 6pin PCIe nikako.
     
  6. Daddy

    Daddy Novi član

    Evo da ni ja ne otvaram novu temu, zamolio bih za preporuku tj. savjet pri izboru napajanja. Prioriteti su pouzadnost i tišina

    Opcije su:
    Silverstone SST-ST40F-ES 400W (u Genelecu 81,62 KM + pdv) , Cooler Master Silent Pro 500W (188,00 KM u Uniexpertu)
    Inače konfa je Athlon X4 640 na Asrock 880GMH ploči, 4 GB rama, disk WD 640 GB, optika, grafa integrisana. Nemam namjeru klokati proc (i ne igram nikakve zahtjevne igre) :)

    Vjerujem da su oba podjednako pouzdana, e sad što se tiče tihog rada: da li CM opravdava ovu razliku u cijeni, tj. da li je baš toliko tiše od SST-a?
    Ili ima li neko možda da preporuči neko treće rješenje?
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    CM opravdava ulogu ali bezveze trosis pare ako nenamjeravas kasnije nadogradjivati taj pc i upogoniti ga za igre....
    Dovoljan ti je Silverstone ako ce ostati ovako kako si rekao...
     
  8. Daddy

    Daddy Novi član

    Pa zasad necu stavljati nikakvu grafu, ali najbitnije mi je da bude tiha masina... Imao sam do sad neko staro codegen napajanje koje je brujalo kao da helikopter slijece u sobu :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator


    Precijenjen je taj CM, a i dosta raje se zali da im CM napojne "zuje" (nije do venta u napajanju).
     
  10. Daddy

    Daddy Novi član

    Ma cini mi se da sam i ja procitao u moru recenzija jednu ili dvije gdje se to spominje, druge opet govore kako je gotovo necujno, tako da nisam pametan...

    A sad jos vidim i u Plusu Corsair 450W VX za koje isto kazu da je jako tiho, tako da vise nije dilema nego trilema :)
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja je imam, zadovoljan, plaho, a i 5 godina garancije nije malo...
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Navedeni SilentPro imam u mašini i ovo Silent u imenu nije nikakva šuplja :)
    Nema zujanja niti se napojna čuje pri najvećem opterećenju. Jeste poskupo ali 5 godina sam miran :)
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kakvi su utisci sa Antec 500W je li ga neko imao?
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    U sonati imao nekada davno, odlicna napojna bila, ak se dobro sjecam bas 500W, inace najtise kuciste koje sam ikada vidio.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji je Antec? Nije nimalo svejedno, recimo nijhova Basiq napajanja su smece.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    BP500U to je ta basiq, znači 0 bodova. ne isplati se mijenjati fortron 400pnf koji me služi 2,5g (kuc kuc) za ovo pogotovo ako je smeće, džaba što je 30KM nova. 3 grafe izmijenio, 2 procesora, 3 ploče, 3 vrste ram memorije, 2 dvd rw itd a radi ko doksa 8)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    znači bolje od fotrona 400w na ovu konfu iz potpisa+4870?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta ocekujes dobiti? :D

    Mislim da ce to napajanje biti glasnije od PNF-a, ali da ima vise snage, ima. Racunar ti ocito tjera i PNF, tako da ce jedino biti lufta za nekakvu nadogradnju.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa nadogradnja i jeste bit. danas sutra uleti kakav dobar deal za neku jaču grafu moram mislit na napojnu a i phenomi x4 9xx bit će sve jeftiniji. kako god naručio sam je pa šta bude. javim utiske kad to namontiram.