Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 2013

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tesla, Oct 30, 2013.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Evo instalirao probnu verziju i rade titlove s tim da ne vidim nigdje opciju za podesavanje nasih slova pa imam one hijeroglife na pojedinim rijecima.

    De kad probas tu finalnu javi ima li u njoj opcija za "central europian"
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Cim ugrabim vremena javim se
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Citao sam druze Nikola, ti rece da bi smartphone sa najboljom kameru, da ne bi vise androida, a onda ode na pocetni/osnovni model W8 telefona :) Ja ti dadoh samo svoje sebicno misljenje, jer se meni generalno W8, ni phone ni OS, nimalo ne dopada. Ti ces vjerovatno biti vise nego zadovoljan, jer ti se i WP7.8 svidja. Ja sam L520 koristio par dana. Telefoncic je cool, dobro lezi u (srednje velikoj) ruci, sve fino radi, a cak je i kamera dosta solidna. Ako ti se i ne svidi neces imati problem da brzo prodas (i u oglas stavis "Nikad root-an, garantovano 100 %!!!")
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Uf ;-) hajmo redom.

    Nisam Nikola ali blizu si. Cak smo i trgovali ja mislim na pofalicima prije par godina da sam od tebe uzeo nekog zalmana.

    Trazim upravo kao sto i naslov kaze. Medjutim zelim da na jeftinijim modelima isprobam WP prije nego sto odvojim veci iznos novca za daleko skuplju 1020. Ruku mi je za dzabe dopao 610 koji je nesretnim slucajem WP 7.8 a ja naivno mislio da je to skoro isto pa mi rekli da je wp8 ipak mnogo bolji i zreliji. Zati sada ganjam neki jeftiniji Lumia tel sa wp8 koji bih dao zeni ukoliko se definitivno odlucim za 1020 a mislim da hocu. Eto to je rezime ove teme.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ti ako zaista zelis kameru kao glavnu stvar prilikom odabira telefona onda ti pored 1020 ostaje jedino 808 koja je na symbianu pa je to malo kao problem mada eto imao sam je prije ove 920ke i placem krokodilske suze za tom kamerom.Sa WP8 sam generalno zadovoljan tako da cu u buducnosti sigurno preci na 1020 tako da imam i performanse 920ke i kameru kao 808.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Pa dobro sad, Symbian ipak nije izbor. Mislio sam da cu naici na zid negodovanja, ali nisam znao da je toliko ljudi pokupovalo Lumie sa WP8 i da su uz to jos i odusevljeni istim.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ocito nisi pratio WP8 temu. :D
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    ja sam slične zahtjeve imao i na kraju kupio dslr fotoaparat za te stvari....i onda odabir tel je bio mnogo lakši :D
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ma jok to, mogla bi i ova proci http://www.pik.ba/artikal/9370323/sony- ... 400-slika/ ali to nije tema emisije.

    Ipak hocu 2 u 1

    Jock :roll: , predrasude :)
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Drugovi kakva je situacija sa root-om za WP8 telefone.

    Ne znam cak ni da li je ovo ilegalno, znam da kod Androida i iOS-a nije ali nisam siguran za WP. Ako jeste ne zamjerite, iako mislim da je kod windwos-a sve ilegalno ali eto....

    Hocu danas da zajmim neki WP8 telefoncic ali da mogu da ga root-am.

    Koliko sam vidio na brzaka samo Samsung telefone je moguce rootati na WP8 platformi.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ma nista od te ljubavi...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Mozes platiti Microsoftu $99 da prebacis telefon u developer mod a onda mozes da "testiras" aplikacije i da ih instaliras preko PC-a u .xap formatu. Kod 7.8 telefona to mozes i sam uraditi, ali opet se ne isplati kupovati stare modele.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Puf, mlogo misa mu, i onda je to samo vezano za jedan fon pretpostavljam ili za tvoj acc ?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Vjerovatno je tako, moraces pitati na xda za detalje. Uglavnom moguce je, samo po meni neisplativo osim ako nisi planirao potrositi jedno $200 na aplikacije pa hoces sto jeftinije da ih "isprobas". ;)
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ma previse je. Iako sam do sada i na android duplo vise potrosio.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

  17. Tesla

    Tesla Aktivista

  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Produženo je to zauvijek.

    http://blogs.windows.com/windows_phone/ ... phone.aspx
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    E svaka ti cast. Nije ovo mnogo za platiti ako mogu instalirati svaku aplikaciju koja mi padne na pamet. Ali nekako mi je i to predobro da bi bilo istinito

    Mislim ok cijena sada jeste 19 dolara ali koja su ogranicenja pri instalaciji aplikacija, saznat cu to vjerovatno vec sutra.

    Hvala ninja
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Zafrkancija je sto moras imati Windows 8, te Visual Studio sa WP8 SDK za ovo.