Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stancaju ih ko ludi, svaki mjesec novi model ispliva mada su svi isti "ispod haube" samo dizajn mijenjaju.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek pita za telefon oko 150 KM vi mu date preporuku za telefon od 400 KM?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prenijet cu. Mama moja 5 godina nosa phone. Mora biti izdrzljiv ko AK-47.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    Pa ako već nosa 5 godina onda je svakako glupo tražiti telefon od 150 KM. Za tako dug period ganjaj obavezno bar 4 gige rama.. Imaš i ovaj redmi 5 plus, odličan telefon za 350 maraka

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Trazi u radnji nekoj, nece kod pik dealera, dje ima Xiaomi u Sarajevu sa pravom i ostvarivom garancijom.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li iko ikad dobio fiskalni racun u univerzalno? :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nisam, tri moba kupio kod njih.
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Imaš u iqmobile sve to, fiskalni i dvije godine garancije.. Ali malo je neozbiljno pričati ovdje o telefonu od 150 maraka i radnjama fiskalnim računima itd.. Malo si konfuzan i ti prijatelju

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam samo glasnik ljudi, prenosim sta starci govore.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za xiaomi modele ide fiskalni racun
    u biti,mozes ti dobiti fiskalni racun za svaki mobitel,ali ne mozes po onako niskoj cijeni...to je poenta
    gdje se svi telefoni kucaju,tu cijene sigurno nisu konkurentne
    na xiaomi modelima je kod univerzalno jako mala marza ali se ide na kolicinu,prodaju veliki broj mobitela i na kraju izadju na isto...zarade
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta to znaci, ne moze po onako niskoj cijeni? To kao da si ga sa pika od anonimusa kupio.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa gdje je onda najjeftiniji
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    U Kini. Hahhaha

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Onako generalno sam mislio, posto sam ja dobio. :D
    Iznenadilo me, nisam mogao vjerovati, a nije xiaomi nego telefon od 1000KM.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa fino je navedeno, za gotovinu je jedna cijena (bez pdv), a ako placas karticom ili na rate onda je skuplje (+pdv) jer mora printati fiskalni. Veca je smijurija sto tako rade 10 godina i nista se ne mijenja, mislim na univerzalno. Vjerovatno neko iz inspekcije dobije na poklon iphone ili najnoviji galaxy s model :)
     
    Vedo likes this.
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja dobio fiskalni racun, a platio kesom :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam koji je razlog kupovine njihovih telefona ako nema računa ili iole kakve garancije. Na pijaci lik stoji, nema štanda, daje mjesec dana garanciju.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A jesi li platio cijenu koja je na stranici navedena za gotovinu ili skuplje?
    Ja sam dva puta kupovao kod njih, 2010 HTC Desire S i 2015 LG G3 S i oba puta sam samo dobio rukom pisan racun u bloku, nisam dobio fiskalni.
    Ako su im ove cijene na stranici sa uracunatim pdv i fiskalnim onda svaka im cast, napredovali su.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Xiaomi redmi note 5 plus 330 KM. Jel se to isplati uzeti?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Naravno da se isplati. 350KM je 4/64 GB verzija, 3/32 je 310KM u univerzalno, imas ih u Gracanici u Etni.
    Kako sam ja razumio Redmi Note 5 je global verzija, a Redmi 5 plus je kineska. Ovi nasi prodavaci su izmjesali ta imena pa ne znas ni koju verziju dobijas.