Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa eto jbg sacekaj onda da vidis sta ce ti reci
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Sena iduci put nemoj kupovati telefon od 1500KM, nego se ufati nekog kineza ili telefona do 500KM. Ako mu i bude nesto manje ce te glava boliti, a sluzit ce te kao i taj samsung.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa maloprije si rekao da ga nisu htjeli uzeti :D
    Prije da je ploča riknula, kakav sistem
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tokom aprila, najdalje do maja

    625 lijepo radi, ali lijepo je dobiti i dvije slijedece nadogradnje.

    ako mozes cekati, pricekaj Xiaomi MI A2. Otac uzeo A1, i jako mi se svidja telefon, izrada vrhunska, software jako lijepo radi, android one, već sad tona custom romova za njega, a i ide Android P nadogradnja koja ce donijeti kozmetičke promjene, nažalost a la iPhone.

    Ako se ne varam, Neo Bahamut Zero ima isto Mi A1


    Uglavnom, bolje pričekaj ovaj Xiaomi Redmi Note 5 sa 636 SD procesorom i dual kamerom. 4/64GB varijanta sigurno nece odskakati od prošlogodišnjeg modela, i još ako se budeš mogao protegnuti na 6/64GB verziju jos bolje.




    btw ovo što se Seni dogodilo, nažalost je razlog zašto kod android telefona sporije dolazi nadogradnja kad je proizvođač pusti.

    recimo da je samsung svim regijama pustio oreo i da su svi imali problema sa oreom, havarija bi nastala.

    telefon je na servisu, moja prva pretpostavka je da ce mjenjati bateriju, jer od baterije sve kreće

    a znamo da i prije Note7, Samsung je imao problema sa baterijama.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    xiaomi A1 je odlican telefon,prelijepo lezi u ruci...jest da je preslikani iPhone sto se dizajna tice ali to nikako ne moze biti minus
    ali i A1 je preko 400 KM trenutno...ne bih previse trosio na telefon,meni to toliko nije bitno a vidim da sada android i sa 2 GB RAMA radi odlicno a sa 3/4 leti
    ali vidjeti cu jos malo sta i kako,ne gori pod nogama :D
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jesu li kod A1 mobitela popravili onaj uzasni zvuk dok se snima video klip?

    Razmisljao sam o njemu al Redmi 5 plus / Note 5 imaju taj moderni 18.9 omjer pa me to najvise vuce njima :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Stvarno ne znam kako se to moglo desiti, da li je falican primjerak, a mozda je i do njega.
    Kolega sto lijevo sjedi od mene ima S8 godinu dana skoro, otprilike odmah ga uzeo nakon sto sam ja uzeo S7 Edge, dok drugi kolega koji sjedi desno od mene ima S8+ koji je od sefa uzeo, a on ga uzeo kad se pojavio u telekomu. Jos jedan kolega sto ima S8 dobio Oreo update i malo poslije stize meni na Note8, oba prosla bez problema, sjedili zajedno na meetingu dok je radio update. Eto to su 4 Samsung telefona :D
    Jedino se prijatelju desilo da je imao nekih bugova sa S8+ na prvom update, ali kaze da je ok nakon drugog updatea.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    E pa ne znam, on je mrtav.
    Magicno iz telekoma ima dosta mrtvih phonova, al haj, elektronika je, sve moze krepat ovog momenta.
    Samo sam ja bio frustriran kad je crko, pa krivio oreo, a mozda je nesto deseto.
     
    Last edited: Apr 18, 2018
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima i toga. Pricao sam vec da se prijatelju na S7 Edge npr pojavila vertikalna ljubicasta linija u desnom dijelu ekrana, a kupio je telefon u telekomu. Dok kod mene vec godina prosla skoro i nema taj problem, a kupio sam u nekoj lokalnoj radnji. Samsung mu je odgovorio na mail da je to fabricka greska, tj odspoji se navodno konektor i rekose mu da njima posalje ako ima kod njih garanciju. BH Telecom mu je uradio servis, oni mu rekose da ce prebaciti plocu u drugi telefon, zasad je sve ok.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako je sa servisom iPhone-a u BHTelecomu? Posto Apple inace daje godinu dana garancije, a BHTelecom dvije. Bilo bi bezveze da tu prvu godinu servise radi neka partnerska firma kao sto je Agram.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dali su mi nov A5; nakon sto sam rekao da cu doci i izbucati ugovor pred njima.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Dali ti telefon od 500KM u zamjenu za mob od 1000KM ?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma samo zamjenski dok ne rjese S8. Barem je nov aj.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, to je ok.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sena druze meni je telefon na oreu i radi super. Malo se tek po apdejtu grijao ali sada je ok.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ploca krepala ili baterija.
    Sta ces. Ne mozes bez agresive dobiti ista ovde, smijurija od kompanije i treba ih netko kupit i otpustiti pola radnika.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tu te podrzavam :)
     
    Sena likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Taj zamjenski telefon sto si dobio je vise prevara. Svi bjeze od tog, a ti galamis da dobijes. Ako si procitao ono sto si potpisao, a sigurno nisi, pise da bilo sta da se desi telefonu placas punu cijenu, tj. 700-800KM ili koliko je vec kod njih.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    900 KM je.
    I vjeruj mi nece mu se nista desiti, za 15 godina, tri puta mi je ispao telefon.
     
    Last edited: Apr 18, 2018
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma kako god, ne bih uzeo kod njih zamjenski pod tim uslovima. Samo procitaj to sto si potpisao, dobio si primjerak... Osim ako nisu nesto mijenjali, ali cisto sumnjam.