Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja apsolutno ne vidim poentu kupovanja telefona od 1k i vise odnosno preko 400KM osim sto kupujes samo status neki i da se qrcis da imas para.Mislim znam ja da su ekrani dobri kamere dobre bla bla.Ali daj sta ti to sve znaci?Zar nije bitnije da imas fluidan telefon koji jede aplikacije za dorucak i kome baterija traje bar 1 radni dan bez obzira sta i koliko ti radio na njemu?A opet do 400KM mozes naci da je sve ovo taman za nekog normalnog korisnika.Ako ces sad tel koristiti u svrhe profesionalne fotografije videa ili slicno pa vala kupis dslr dobar i onda se qrcis posteno.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
    Eldorado and Reventon like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja ne bi nikad gledao dalje od 300-400KM za telefon, ali brate kamere su im lose pravo. Jedino me to "tjera" da kupim skuplji telefon. Npr. sasvim sa zadovoljan i danas Lumia 930.. ili LG G3 gledam sto sam dao staroj, mislim 80% aplikacija koje koristim rade isto na njemu kao i na P10 plus... mozda kad vise mailova je u opticaju ili neki veci dokument, ali genrealno, nije to sad vrijedno 1000KM
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa evo i ja sam zadovoljan kamerom svog a3 telefona kad sam vani i dobrom svjetlu.Tako samo i slikam.Kad sam u kafani katasrofa su ali nije da se slikam u kafani :).Ali evo vec baterija oslabila nakon 2g i vec mi je usporio kad ga nakrham aplikacijama.Prodam dodam malo kesa i idemo opet ispocetka :D

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za slike ima fotoaparat, citava industrija za to postoji. Kamere na telefonu su da uhvatis neki trenutak u zivotu, da ti je na brzinu pri ruci i za to je dovoljno telefon do 500KM. Ako bas hoces kvalitet slike uzmes fotoaparat 500KM i uzivaj.
    Ova prica vazi sada jer su telefoni otisli daleko, octa core sa 1.5-2.0 GHz, 3-4GB rama od low do high enda, dok je recimo 2010 godine HTC Desire S dual core sa 768mb rama bio 700KM bez PDV.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest da je dual core :D Sjećam se kada sam balio jer je procesor 1ghz :D Ali telefon je neuništiv, koristim ga svaki dan na treningu za muziku, baterija i sada drži dobro, šest godina star.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sjecam se svoje Xperie Neo V, 1GHz Scorpion, 512 MB RAM, na 2.3 je letila, dok na 4.0.1 je imala puno laga. Kuciste je bilo katastrofa, morao sam ga mijenjati, tipke se izlizale veoma brzo. Neki je lik pravio buildove redovno, tako da sad za nju ima CM 14.1, bas me zanima kako to radi :D
    https://github.com/LegacyXperia/local_manifests/wiki/Changelog
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja se sjetim svog htc sensationa.Na xda je tako dobru podrsku imao pa mislim i dan danas.Jbg napreduje tehnologija.Ja cekam jos ratu jednu na ovaj svoj pa otkljucavanje i prodaja pa da kupim ovaj redmi 5 plus.Malo mi samo bezze sto je bat nezamjenjiva jer mi je to nekako must have ali eto.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravu si, nije ni bio dual core, nego single 1GHz :) i kod mene je dobro radio, kupio mu bio novu bateriju preko ebaya. Dao ga ocu a on ga slucajno zalio vodom, tu mu je bio kraj :)
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja generalno glwdao videa za mi6 kad gledam par nekih poznatih youtubera sto rade promocije testiralo.tipa.mi6 vs iphone x i s8+itdm..ono ako nije bara bara onsa mi6 tuce po.perfomansama...reko wtf...taj cip 835 koriste ga isto i note i tako.... :) grafixki chip.takodjer..a 650 marki :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Opet kontam nista ovaj novi redmi 5 plus nije posebno u odnosu na stari redmi note 4?Vidim ista hw platforma samo malo veci i bolji ekran a opet bolja i baterija kod cetvorke.Sta mislite jel bolje ici na note 4 ili ipak na redmi 5 plus?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sto se specifikcija tice,skoro su pa identicni
    razlike su vise kozmeticke prirode
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ovaj lik na mi 6x klipu non stop note 5 pro zove samo note 5...

    nego što kod nas još nema ovog note 5 pro?
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Haj živ bio idi malo prelistaj temu i pročtiaj moj post.

    Pričali smo o ovom 10 puta.
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pričali ste jedanput prije 10 strana, ali nema veze...

    otkuda tebi info da će note 5 pro verzija biti samo za indiju?
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vrati se i pročitaj fino moj post. Nmg sad preko 3ga tražit, presporo je svakako.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bit ce global note 5 pro, kakva Indija samo. Moze se sad naruciti preko honorbuy, sljedece sedmice ide sale.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako, ja nedavno nosao G3 s 3GB rama, vala, daleko on od mojih ruku bio.

    jedino sto mi se svidjalo kod G3 jeste da mi je otvara YT videoe sa Chromea preko floating fazona, mislim da je tako nekako.




    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    G3 je smece.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk