Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Batku treba punit od 20%-80%, to je najbolje. U biti sve osim prazne i pune je ok.

    Ja spojim telefon nekad usput na pola sata, bude mi dovoljno za taj dan. Rijetko da punim do kraja, a gotovo nikad preko noci.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Što se tiče SE, svi iphone mobiteli ti imaju 'official' garanciju od samog apple-a, i imaš pravo da unutar tih godinu dana u svakom ovlaštenom servisu na besplatan popravak.
    U sarajevu znam da je Macline, i imaš još jedan sa A počinje mislim.
    Uglavnom SE je bio na akciji u HG spotu, prošle godine u 10-11 mjesecu za 500km, 32GB verzija, te cifre što ti spominješ su baš velike, jer možeš da prođeš povoljnije.
    Pomoću IMEI broja možeš da vidiš koliko je uređaj star https://checkcoverage.apple.com/ , od trenutka aktivacije 1god imaš pravo na garanciju koju sam gore spominjao.
    Ja bi radije išao na neki na piku nov, ili malo korišten koji ima garancije, ako baš želiš taj telefon, pitaj prodavača da ti pošalje IMEI i provjeri.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Danas xiaomi predstavlja novi telefon, novi mi band 3, MIUI10 i još mnoštvo toga.
     
    Last edited: May 31, 2018
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene zanima novi band :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I mene. Ali necu ga kupit ako ne bude imao GPS, nije dovoljan step up sa dvice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni band 2 crce neki dan, tam pred predstavljanje ovog :D Ali šta sam mu radio dvije godine, stvarno super stvar. Samo da ima hart rate 24h i to je to. Ako bude 26 dolara zaboravi gps.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Heart rate u svemu osim mirovanju je ionako totalno netacan. Ne znam bas koliko ima smisla.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislim da su rekli da nema GPS, ali ima nfc pay.

    Veći ekran, mogućnost primanja poruka i poziva, touch screen, waterproof i još svašta.

    Ja ga uzimam. Release je 05.06.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlicno, cijena?
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    $26 i 31$ za NFC verziju.

    Vjerovatno će ove cijene biti veće za koji $ na sajtovima kao(gear, ali, ebay).

    [​IMG]
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, sad vidim. Ovo za primanje poziva bi bilo super, no garant ce bit samo za GSM pozive, ne i za ostale apps. A to mi bas i ne treba.
     
  12. kio

    kio Komšija

    A cekam Xiaomi 8 SE :D. Al stancaju telefon to nije normalno, ako prije dodje A2 onda to uzimam. Koliko ce kod nas biti to je pitanje. Mi8 sigurno preko milju? Imam band1, 2 i ova trojka izgleda super.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja je koristim radi sata, koraka i alarma, nema ništa bolje nego kad te vibracija probudi, zvukovi me isprepadaju.
    To pozivi i notifilacija od appova dosadi nakon dan dva.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Eno sad kolega sa foruma prodaje redmi note 5 i sad fakat nista ne kontam oko ovih modela?Kaze on novi cpu ovo ono.Ja kupio redmi note 5 plus i sad kontam koji je to kod njega?Mislio sam da 5 i 5 plus se razlikuju samo po memoriji a sad nije ni to nego nesto trece?Jebu oni pravo sa ovim modelima da se bas izgubis.

    Edit: kod mene je redmi 5 plus valjda je to kvaka redmi note 5 i redmi 5 qrac palac :)
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Njegov je redmi 5 pro samo global verzija se zove note 5
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ni ja neznam sta kolega prodaje, sa snapdragon procesorom 636 je note 5 pro ali taj model ima 64GB interne memorije i 4 GB rama, nema sa 3/32GB.
    Note 5 plus je sa 32GB ali snapdragon 625 procesorom.

    Ili su netacni podaci za gsm areni pa i pro verzija ima sa 3/32GB.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: May 31, 2018
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Joj 3 puta sam objasnjavao detaljno razlike i kako se koji gdje zove..
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vi ne pravite razliku između Redmi 5 i Redmi note 5 i zato se i gubite u tome, a u suštini je vrlo jednostavno
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahahha pa to sam i naveo gore.Ja sam pogrijesio.Redmi 5 i redmi note 5 nije isto haman.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk