Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. nivla

    nivla Komšija

    pa snapdragon 835 je bolji od ovog exinosa recimo, nije smece od samsung roma, nego je cisti android, dok je snapdragon 835 podrzan bice update-a za android, koliko vidim i dual sim je po defaultu, neunistiv u odnosu na s7 ( sto je za vecinu zena koje znam itekako bitno), a8+ nije flagship, a s8/s8+ se vec za 850-900 uzima na piku
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Planiram zamjeniti drugi telefon.

    Većinom ga koristim za pozive, email ,Whats app, Viber i da može stati u džep tj nosim dva telefona pa da nije "gutavo"

    Bitna je i brzina teefona i da se može maksimalno dugo njime služiti

    Huawei Mate 10 Lite izgleda interesantno. Može i neki drugi model.

    Hvala.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Koristim Samsung Note 5, nemam problema sa Samsung ROM-om, nema puno bloatware-a, a za probleme sa launcherom, uvijek ima drugi da se instalira, koristim Nova Launcher bez problema vec godinama. Sto se tice problema lomljenja stakla, to je cijena za sminkerski dizajn. A uvijek imaju i gumene maske (uz tempered glass)
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisi nam rekao koliko novca daješ, ili uzimaš preko telekoma.

    Ako preko telekoma uzimaš bolji je izbor Xperia XA2
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto neka uzme onda Samsunga i gotovo, mada je kolega u pravu, Nokia je najbolja kupovina.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima i Nokia 7 plus.

    Ali Galaxy A8 jednostavno ne košta tih para.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Nema određenog budžeta. Bitno je da je investicija opravdana. Iskreno ne bih išao ništa cjenovno u rangu I phone 8 pogotovo ne I phone X

    Kupovati gdje bude bio telefon koji bude valjao.
     
  8. efo

    efo Komšija

  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Xiaomi Mi Note 5 ili Nokia 6.1

    Prvi ima jako dobru bateriju i vjerovatno ce se svi sloziti da je trenutno best buy telefon, a Nokija ima čisti android, zagarantovane sljedece dvije nadogradnje, android P i Q.

    Oba ce te sigurno sluziti na duze staze i cijena za oba je nekih 400KM, Dzile1970 prodaje po lijepim cijenama, ja kupovao od njega, mislim i jos neko od forumasa isto, nema problema.

    Ili solucija da pricekas Xiaomi Mi A2, uskoro ce izaci, ali ce biti sigurno oko 500KM pocetna cijena.

    On je hardverski najjaci i imace cisti android, takodjer ce dobiti android P i Q i vrhunska podrska na XDA, tako da ces poslije dvije godine moci nastaviti rokati sa custom romovima.

    To ti je neki moj savjet oko 400KM, koji itekako mogu posluziti svrsi za to sto trazis.


    A ti trazis dobru kameru prvenstveno, onda bi A8+ bi trebao biti way to go, inace generalno bolja je Nokia 7 Plus.


    ima li A8 ikakvu stabilizaciju za kameru?
     
    sumeir and efo like this.
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kako se LG G6 pokazao, jel imao neko od raje?

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam ga htio kupit, ali nije bilo, prijatelj veli da je dobar.
     
    Last edited: Jul 12, 2018
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar, uglavnom ga ljudi previde prilikom kupovine. Nista nije losiji od S8 izuzev SOC-a, ipak ima Snapdragon 821.
     
  13. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    :):):):):):)
     
    Last edited: Aug 22, 2020
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije se naduvala ali mi se baterija trosila strasno brzo. Kupim novu, opet isto. Imaju valjda problem sa wakelockom. Moze se popraviti na rootanom mobu ali moras manuelno traziti koji pozadinski proces jede bateriju, nije svima isti. Htio vratiti na 5.1 android jer na njemu valjda nema tih problema i brickujem mob jer sam pogresan FW stavio, tj isprobao sam ih 10 ali bog zna odakle bhtelekom dobija telefone, meni nijedan nije prosao. Kao moze se unbrick ali mi se toliko ogadio mob da mi je mrsko i probati. Onda dosta ljudi ima problema sa bootloop. Pored toga nikad nine dobio sedmu verziju androida iako je bilo najavljeno. Kinezi imaju bolju podrsku. Meni dosta da nista vise od LG ne kupim.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Zahvaljume na odgovru.

    Jeli imaš informaciju kad se može očekivati ovaj telefon kod nas ?

    Ako bi se šta oteglo, koji model možeš preporučiti kao zamjenu?

    Hvala.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Rođak planira kupiti novi telefon pa se dvoumi između OnePlus 5T i OnePlus 6

    Hvala.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    5T jer nema notch, tako da je uvijek to po meni bolji izbor. Mada ja bi bjezao od oneplus, bas precjenjeni telefoni i dosta fusere za pare koje traze. Za te pare uzme S8 ili V30(jedini minus je sto imaju 2gb rama manje) ili ako mu nije problem sto nece imati headphone jack onda Mate 10 pro.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nek rođak učini sebi uslugu i NE kupi OnePlus fon.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zbog čega ne 6. Nisam vidio bilo kakvu kritiku na račun njega.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa zavisi gdje kupuje, ako je ovdje, onda definitivno ne OnePlus 6 jer je kod nas precijenjen.
    Za iste pare imas Galaxy S9, ili sto rece kolega gore, jeftinije a bolje ti je LG V30 koji jede OnePlus u svakom pogledu.
    Mislim ocito nije u svakom pogledu, ali u vecini bitnijih stvari jeste.
     
    Last edited: Jul 22, 2018