Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    da se naći nokia 7+ nova s garancijom do 500km, al ako ti je problem pružiti se još, taj honor 9 je isto mala zvjerka od mobitela.
     
  2. Archiebald

    Archiebald Novi član

    ne bi bio problem izdvojiti jos malo ako je taj telefon bas bolji od navedenih. Inace nisam ni razmatrao nokie jer sam imao davno nokiu, ali nije bio android OS nego neki njihov, sto mi je stvaralo znatna probleme jer se svaka aplikacija razlikovala, tako da u startu nisam ni gledao nokie, ali sada vidim da je ova sa Android OS sto je odlicno, a i telefon sam po sebi je lijep, i karakterestikama kao i ovi navedeni, cak i malo bolji...doduse, ne vidim na piku da se moze naci za 500 nov s garancijom, vise je to 600...
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Xiaomi Mi A2 4/64GB
    Xiaomi Redmi Note 5 4/6GB
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Negdje sam procitao da su za A2 32/64 GB koristili izrazito sporu memoriju te da se preporucuje 128 GB verzija, ali mimo toga, telefon djeluje kao best buy na novoj mid-range platformi.
     
  6. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Ne odgovara ovaj lik s pika, a ostali su 600KM to mi je vec previse da dajem...Sta mislis Huawei mate 10 lite, Honor 9 lite ili Honor 7x, koji je najbolji izbor, mada su male razlike izmedju njih?
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Honor 9 lite je manji telefon 5,6" i on ti je kao Huawei P smart, trebao bi biti i jeftiniji.

    Od tih svih sto si naveo Mate 10 lite, mada su Xiaomi Note 5 ili A2 bolji.

    Pogledaj i Samsung A6 plus, on ti je oko 540KM 64GB model.
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Prije sedam dana uzeo Xiaomi Redmi Note 5 AI 4/64GB za 420KM telefon beton i nisam se pokajao ni sekunde, jos mu ni jednu manu nisam nasao.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    m-telove nokie imaju sim1 slot zaključan...
     
  10. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Da, slazem se da su ti Xiaomi po specifikacijama bolji, ali meni se nekako vise svidjaju ovi honori/huawei svojim izgledom, nekako su vise po mom ukusu, mada je to sve u par deka. Ova Nokia 7 plus mi se svidjela, ali ovaj s garancijom od mtela je izbrisao oglas, tako da od toga nema nista, a izgleda da im je i sim slot zakljucan, a ne daje mi se bas 600 za telefon, nisam neki pretjerani fan da imam neki pretjerano dobar telefon, niti neki hard korisnik, ali bi volio naci nesto kvalitetno, s dobrim omjerom kvalitete i cijene, do nekih 450 KM taman, pa i do 500KM ako bas odskace kvalitetom, a od ova tri navedena huawei/honora, svi su jako slicni i izgledom i specifikacijama (osim sto je ovaj 9 lite malo manji 5.65 inch), a ne privlaci me to sto nemaju gorilla glass zastitu (to me izvlacilo puno puta sa starim telefonom), a i po komentarima nemaju bas nesto pretjerano dobru bateriju...mozda mate 10 lite ipak da je najbolji izbor od ta tri...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    biraj izmedju note 5 i mate 10 lite,mada je na papiru note 5 bolji
    ima najnoviji chipset,koji ima brzu memoriju i bolje stedi energiju i jos neka poboljsanja
    evo ti link pa pogledaj razliku u chipsetu
    http://www.right-brothers.net/hisilicon-kirin-659-vs-snapdragon-636-comparison/
    cijena im je tu negdje
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sve preko 1080p je svakako preseravanje na tako malim ekranima. Na S7 izmedju 1080 i 1440 ne vidim nikakve razlike, jos bateriju ustedis...
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Usteda baterije je zanemariva, imas testova koliko hoces koji to potvrdjuju.
    A da je preseravanje, pa 4k na XZ Premium i jeste, ali ako ne vidis razliku izmedju FHD i QHD, ne znaci da drugi ne vide.
    Kad je u pitanju HD rezolucija (posebno na 6 inca) moras bas biti corav da kazes da nema razlike.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma de ba, na manjem laptopu 1080 sasvim dovoljno, a kamoli na mobitelima
     
    Vedo likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    https://www.olx.ba/artikal/30990626/nokia-6-1-2018-ds-kao-novo/

    opet bolji i od samsunga, i huaweia.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam na cemu si, ali A6 plus ima 1080p ekran...
    https://www.google.ba/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6+_(2018)-ampp-9156.php

    Na ovom telefonu je jedino mana slabiji procesor, ali i on je dovoljan za svakodnevnu upotrebu. Razlika se primjeti samo u igrama.

    Zato imas manju potrosnju baterije, dva dana moze izdrzati bez problema.
     
    Last edited: Sep 15, 2018
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Procesor je odron.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije odron tipa nekih Mediatek, nije puno losiji od Kirina u Mate 10 lite. Isti je kao u Redmi 5, SD 450 koji se prodao ko halva.
    Ja sam do skora bio na SD 410, sa ovim neces primjetiti razliku u gledanju YT i sufranju u odnosu ba SD 625 npr. Jedino ko igra igrice tipa PUBG treba da ga zaobidje.

    Baterija u A6+ iako je manja u odnosu na Note 5 siguran sam da ce trajati duze. Ali dobijas daleko bolji ekran i kameru u odnosu na Honor 7x ili Mate 10 lite.
     
    Last edited: Sep 15, 2018