Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je bilo nekad davno u vrijeme iPhone 4 i 4S.

    Narocito su iOS12 i 13 dobri po tom pitanju.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da je Samsung S10e odlican izbor kod velicine mobitela a pri tome sasvim jak uređaj.

    Razmisljao sam da njega ugrabim al opet skupo bi me izašlo. Polovnjaci oko 800km.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  3. ming

    ming Veteran foruma


    Nakon par godina pođe te zajebavat, mogu ti reći imaš velika očekivanja.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne, ne, ono sto je on mislio reci je da je iPhone savrsen :)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Onda se dobro izrazio, tu je negdje sa tvojim pokušajem cinizma.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije rekao nista netacno, ali to sto nekog boli, kriv je onaj kojeg boli. :)
     
    nenji_avero and dams82 like this.
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Naravno da je rekao ispravnu stvar, mada je mogao napisati da mu baterija nije izdržala ni pet godina.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Par godina je vjecnost s obzirom kako brzo napreduje tehnologija. To kao kad Izet prodaje folciku za dvije milje, on je za 5 uzeo sezdeset i neke.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto ljudi masno plate iPhone pa se nadaju da ce duže sluziti a zapravo ciklus nošenja bude kratak kao i sa 200KM telefonima.
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Eto precizirao sam, da lakše zaspeš :D



    Slažem se sa NAILS-om. Na sve ono što sam napisao treba dodati i razliku u cijeni iPhone-a i drugih brendova.
    Zato sam sad u dilemi samo takvoj, jer šmekam 9t pro, a opet me nešto odbija od Xiaomija... o_O
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Androidasi, zivite u zabludi. :)
     
    Vedo and Aldiin like this.
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Iphone 11, 800 eur u Njemackoj. Za te pare i manje sam uzeo pc, neka mene u zabludi :D
     
    Eldorado and nenji_avero like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to je glavni "problem", samo se uhvatite za cijenu. Jest, skuplji je, i da, nije toliko bolji koliko je skuplji.

    Medjutim trziste malo drugacije funkcionira. I ne kupuju ljudi iPhone samo zato sto su ovce.

    Ja sad da kupujem, ne bih uzeo ni 11 nego 11 Pro ili 11 Pro Max (realno ganjao bih XS/XS Max). Briga me sto je jos skuplji, sve preko 500KM je svejedno previse za moj dzep, pa kad je bal nek' je... Fol je sta to dobijam, koliko cu dugo nesto nosit, za koliko cu poslije prodat.

    Kupio sam povoljno iPhone 7 bukvalno nov za 750KM sa 2 godine garancije. Dobice sigurno i iOS 15, tu bi trebali stat updates, a sad star godinu i pol ima 91% battery health. Iskreno ne primjetim da je nesto oslabila baterija nego prije, tu je to. Ovim tempom moze drzat jos isto ovoliko kad bude za mijenjanja. A do tad izadje fino i iOS15.

    A sad kad ga usporedim sa aktuelnim telefonima, bolji je od bilo kojeg Androida od ~500KM, izuzev sto je manji ekran - al je makar kompaktniji.
     
    Last edited: Nov 13, 2019
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja nemam phone al kod zene nikad stao nije a telefon je stare generacije.... I tako.. a sigurnost +

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ga nisam ljubitelj, nekako mi nije za naše podneblje... Isto kao što me ne privlače američka auta što ne znači da su loša...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U pravu si da nije bas za nase podneblje. Npr. BiH uopce nema na Apple Store, osim toga jako malo ljudi ovdje ima iPhone, pa nema najveceg benefita sistema - iMessage-a. iMessage je 10000x bolji od bilo cega na trzistu, cak je mozda bolji od svih takvih aplikacija kad se saberu zajedno. :)

    U USA je iMessage mnogima glavni razlog zasto i imaju iPhone.
     
    Haker and dams82 like this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    U americi ako ne koristiš iMessage kao da si na dumb phoneu.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koriste ga svi ovdje sto imaju iphone

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  19. kvaju

    kvaju Komšija



    Kratko na temu :)

    Mislim da je u pravu

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    I opet se vraćamo na to da je iPhone proizvođač skupih ili flagship uređaja, tako da je logično da su svi iphone uređaji bolji od većine ostalih i nakon nekoliko godina...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk