Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To i S10e ima vanilla android?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    9t pro po ovome dosta jaci od s10e, a ne znam jel kp vidio telefoncic naspram Svih ostalih

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam se bio naložio na xiaomi za svoj budući telefon i sreća kupim ženi redmi note8 i prodje me zelja u sekundi. Nemam zamjerke na hardware. Solidan ekran, solidna kamera, odlična baterija za te pare bolje ne može (360km 4/128gb) al software nije na nivou pravih telefona a intenzitet kojim se rijesavaju problemi softverske prirode je ravan nuli.

    Treci mjesec je telefon kod nas a viber jos uvijek ne radi. Znaci koliko god da su neke stvari cool i po cool cijeni xiaomi je poluproizvod. Izgleda da ce prije izaći novi model nego sto ce rijesiti taj problem.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Aldiin and Haker like this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema, ali Samsung je svjetlosnu godinu ispred miui. Bixpy i tona gluposti i opet bolje, barem sve radi kako treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa isto toliko je i stariji od MIUIa, tj. toliko duže peglan.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ti si već godinama na flagshipu i normalno da ćeš naći manu telefonu od 360KM, kupi Samsung od 360KM pa ćeš i njemu naći manu... Na kraju se sve svodi koliko para toliko muzike...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja licno ne bih nikad edge ekran, možda je cool al da je nesto specijalno i korisno to baš nije.

    Polovan S8/S9 baterija maksimalno 1x dan dok neki nov uređaj npr xiaomi ce izvuci 2x dana što je opet jedan veci plus za NOV mob.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma upravo tako,. Ne treba osporiti sto neko hoce flagship, nek uzme ha ja. Treba razmotriti zasto neki telefon koji covjek zeli uzet ili ne. Mpje pitanje za sve da li 9t pro ima nekih mana? Popup kamera je vrhunac

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako pitas neke,mana mu je sto je xiaomi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam nasao manu hardwareu. Kako rekoh za 360km bolje ne može al software bi trebao da radi bezprijekorno bez obzira na cijenu. Da je spor ne bi mi smetalo jer to je to za te pare al to sto nešto ne radi vec 3 mjeseca nije do klase nego do nebrige šaomi it sektora i to je to sto razdvaja velike igrače od sitne buranije. A to je upravo i ta razlika u cijeni.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koliko znam najbolja optimizacija je kod iphonea. Tu sva prica prestaje.
    Obzirom da nema dirkanja u os i svasta instalirati.
    Fluidnost br 1
    A s20 telefon 2000+. Cucemo se :) huawei je ispao iz igre zbog androida, ostaje samo xiaomi koji vec sada ima flagship.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam npr uzeo Mi 9t obicna varijanta 730 procesor.

    Razlika je bila oko 100-150km obicna varijanta i pro model sto je bilo previše.

    Display bez rupica kamere odlican :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    .
     
    Last edited: Feb 19, 2020
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pro nisam imao priliku vidjeti uživo, ali ovaj moj obični je imao jednu negativnost da uzme neki random dan kad počne da jede bateriju naglo i pojede za par sati 40-50% sve dok ne uradim reboot. To mi se desilo nekih 10ak puta otkako ga imam. Bilo je na miui 10 i 11 isto. Otkako je na Android 10 nije se dešavalo, nadam se da i neće. Pop up camera je extra, baš sam se navikao da nema zuba... Iznenađen sam brzinom telefona, nevjerovatno kako brzo "digne" sistem kad se upali... Vjerujem da se na Pro još više primjeti... Kamere su mi super, čak koristim miui kameru, nisam Gcam ni pokušavao instalirat. Cijena mu je pala za stotinjak maraka u odnosu na jesen kad sam ja kupovao tako da se možeš fino zgotivit...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uradio si install androida Cistog?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Nije da nije, al na kraju možda je i do viber aplikacije koja iz nekih razloga ne radi kako treba na tom uređaju, možda viber sektor treba da ispravi tu grešku negdje da bi radila... Ko će ga znat, i na tvom telefonu je bilo nekih problema s viberom pa si instalirao nekoliko starih verzija da se riješiš problema dok nije došla najnovija verzija koja radi (ne mogu da se sjetim šta je bilo u pitanju).

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma neeee, dobio android 10 nadogradnju, a prije toga miui 11, ali je ostao android 9 neko vrijeme... Taj čisti samo Haker voli


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nisam besposlen da čitav dan sjedim na forumu i komentarišem.

    Ako te toliko zanima, mijenjam ih upravo iz razloga što zelim da vidim šta koja klasa nudi i koliko telefoni napreduju i stare. Da vidim low end segmente i flagshipove. I miui, android i iOS šta mogu da ponude čak i ako su stari koju godinu. I upravo zato što imam izrazitu ljubav prema tehnologiji, mnogo me zanima čitava scena. I na kraju personalna satisfakcija prividnog materijalizma.

    Ne znam uopšte zašto ih ti komentarišeš kad nisi kompetentan za to.
     
    Last edited: Feb 19, 2020
    nenji_avero, Sena and bhd like this.
  19. dino31

    dino31 Aktivista

    Imam Mi 9t pro i Note 8 pro. Kupio A51 zeni i uzeo ga par dana da probam. U odnosu na 9t pro to je jedno smece sporo. Nikad nisam bio vise razocaran u Samsung. Prodam i kupim Note 8 pro. 450KM i jede Samsung za dorucak,rucak i veceru.
     
    dams82 likes this.
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kakav viber, cim ni jedna verzija ne radi kako treba nije do vibera. U mom slucaju kad me viber zezao radio je ok sa starijim verzijama znaci da je bilo do vibera a ovdje neće ni jedna. Jos je u medjuvremenu izaslo bar 5 updatea vibera i jedno 3 update samog telefona i opet ništa. Mozda sa android 10 proradi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.