Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Nebi ni N900 jer je resistive touchscreen. Mislim za te pare da je SGS daleko bolji sto se tice ulozenog i dobijenog.

    Imao sam i njega ali posto je to poprilicno star tel ipak bi nesto mladje.

    Nista drugaciji pa cak mozda i slabiji od od trenutne ponude telefona opet navodim kao primjer sgs, nexus s itd.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cuj crijep.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pac kad si tako fino pametan, kupi si telefon i ne je*i nas po forumu.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma uzmi SGS i zavrsi pricu.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Citaj malo bolje - imao je SGS i hoce nesto drugo.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Hvala bogu pa sam pametan i od prilike znam sta hocu medjutim htio sam da vidim da li ima jos neko pametniji da mi nesto bolje preporuci.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iskreno da uzimam sada telefon uzeo bih Nokiju E6 - odlican fon za 450KM. Dosade brzo aplikacije, romovi, kerneli.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Evo upravo gledam ove zadnje nokijine modele npr E7 mislim kvalitet izrade se nemoz eporediti sa nekim android telefonom. Ako neko ima nokiju e7 neka malo napise kakav je zaista telefon?
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Mozes napisati sta te toliko zivciralo kod sgs-a?
    Baterija, romovi, nestabilnost os-a?

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  10. pac

    pac Komšija

    Manjak rama uz instalirane najosnovnije aplikacije bilo na custom ili stock romu.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest valaj zna ram malo da zeza na SGS, a nisam vidio da je pac imao SGS, pa sam zato predlozio.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svaki android stekara kad ga natrpas aplikacijama, taman da ima quad cpu i 2gb rama, ne znam zbog cega ni jedan novi android ne radi tecno kao iphone. Vjerovatno fragmentacija sistema.

    Tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da i ja sam nacuo da Android koristi neki starij tip fragmentacije sistema, navodno lag fix sve rjesi, medjutim ja se jos nisam nakanio da probam lag fix.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ou, pa bez lag fixa je SGS kanta. U iGo aplikaciji kad kliknes na nest cekas jedno 5 sekundi da to registruje. sa lag-fixom registruje instant. Taj problem nema SGSII, ispravili ga valjda.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    samo mi molim te reci jeste koristili CM7 za SGS i on vam lagao?
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja licno nish ne koristim, znaci sve stock, jedino cu sad oprobat ovaj lag fix, posto se ja svakako primarno racunarom bavim, pa mi nisu ti modovi za mobove interesantni.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na CM7 mi nije radio Market, a nedostaje mnogo aplikacija na koje sam navikao na stock romu. Nemam ja zivaca da provedem sat vremena da instaliram ono sto stock ima po defaultu.
     
  18. pac

    pac Komšija

    CM7 je bio poprilicno dobar ali opet mi se cinilo da je stock rom sa ext4 lagfixom bio bolji.
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Na SGS2 CM7 laga.
     
  20. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Kakav je LG Optimus 7 W7 ? Trenutna cijena mu je 360 KM, specifikacije su mu 1 GHz, 512 MB Rama i 512 MB Roma, pregledao sam par review-a i videa, da li ga neko posjeduje i je li zadovoljan?