Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima razlike. Kad uzmem xperiu s i uporedim sa svojim onda vidis kolika je razlika. Isto vazi za druge telefone sa kojima se susrecem svaki dan sa hd ekranom. Na tv-u kojeg gledas sa par metara vjerovatno vaze druga pravila.


    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ta dva fona imaju kao sto rekoh LCD, i to vrlo prosjecne kvalitete, naravno da ce boje biti isprane u odnosu na 808 koji ima vrlo dobar AMOLED ekran ne uzimajuci u obzir rezoluciju.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    LCD na one X dere sve amoled ekrane.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni nije legao jer ima losije uglove vidljivosti od SGS3. Mozda nova generacija 5" 1080p ekrana bude bolja.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    To nisam primjetio. Detaljno sam oba probao i LCD ima daleko prirodnije boje. Ugao gledanja je zadnja stvar koja je bitna, ali i to je odlično.
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    I dalje po raznim recenzijama tvrde da Amoled ima vjerniji prikaz crne boje, dok je kod LCD (SLCD IPS) vjerodostojniji prikaz i dubina boja, pa sad kome je sta bitnije iako je tesko naci pravi kompromis. Treba uzeti u obzir i ugao gledanja ili, po meni jos bitnije, kako je uradjen anti refleksni sloj ukoliko se phone mnogo koristi na otvorenom itd.

    Ko bas boluje za uber ekranom, neka iskesira za Droid DNA kad bude raspoloziv, Full HD i najjaci pixel density ubjedljivo.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam prije ima galaxy s sa samoled ekranom, poslje nexuss sa slcd, i puno ugodnije boje su mi na slcd. Na samoledu previše žarke boje.
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    U settingsima to vrlo lako rjesis Screen mode --> Dynamic, Standard, Natural i Movie. Natural je, recimo, sasvim OK i prikazuje boje dosta vjernije.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma đabe, meni opet samoled zakon, ako ništa radi one prednosti kad' pojedincu ili više ljudi nešto pokazuješ na fontelu pa isti mogu i pod uglom sve kristalno jasno vidjeti, za razliku od lcd ekrana.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zanimljivo je da od vas niko nije ni gledao u kvalitetan LCD ekran. Uglovi su podjednako dobri, a boje daleko prirodnije i ljepše.
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Kada vec pricate o display-u, ja imam Samsung Wave II i mogu slobodno reci da mu je SC-LCD vise nego dobar, cak i na jakom dnevnom svjetlu i, kao sto vecina konstatuje, da su boje puno prirodnije nego na AMOLED-u. Stvarno nisam dugo vidio bolji prikaz slike na nekom LCD display-u. Prijatelj mi ima SE Xperia Arc i on sam kaze da je na mom Wave II slika daleko bolja nego kod njega.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako One X ima najbolji na trzistu, onda nije to za neku pohvalu. Zena mi ima Xperiju S, i vrlo je to slabo u poredjenju sa AMOLED ekranom koji imam na Galaxy Nexus-u. Zbog manje dijagonale je jedino ostrina bolja i to je sve. To da su uglovi vidljivosti podjednako dobri je naucna fantastika.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja nemogu naci screen mode opciju u settinzima. Koji telefon koristiš?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tu funkciju imaju samo Galaxy S3 i Note 2.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ta xperia ima prosijecan ekran u odnosu na x i s3. Ja kazem da one x ima bolji ekran od s3. Sva tri sam probao jedan pored drugog. Ne mozes tvrdit da neki telefon ima bolji ekran od nekog drugog dok ih ne parkiras jedan pored drugog.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne samo da sam ih "parkirao" jedan pored drugog, vec sam svaki po par dana aktivno koristio. Zelim da mi telefon ispravno prikazuje kontrast i crnu boju, a ne tamno sivu.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neo i ti nahvali Galaxy Nexus, pa svaki post ti se svodi na to. :) Ima i on svojih mana koje su mene odbile od kupovine istog. Da je bolji od One X, nije brate kako god da ga okrenes.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daj mi jedan razlog sto bih dao 800KM za One X umjesto 600KM za Galaxy Nexus? Da je 30% bolji, nije brate kako god da ga okrenes. Ne pricam napamet, promjenio sam za samo par mjeseci high end telefona sto neko nece za 3 godine.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto ima dosta bolji procesor i grafiku, duplo vise memorije, bolju kameru, nesto bolju bateriju i za neke bitan FM radio. I nije 800 nego 730KM. :mrgreen:
     
  20. pac

    pac Komšija

    Ima li burn in-a?