Preporuka za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by aeRo, Nov 18, 2014.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Planiram da se ponovim sa tabletom. Papak imao iPad 3 koji je sasvim solidan i nisam ga 3 puta upalio, i prodam ga prosle godine. Sad kad se javila potreba valja se izuti za novi.
    Treba mi preporuka za neki 10inch tablet, da nije preskup ali da ima dobre performanse. Trenutno su mi u opticaju: iPad Air 1, Galaxy Tab 10.1 i Galaxy Note 10.1. Gledao sam one kinezere i narucio jednog sa Banggood i ne dodje mi nikad tako da su mi vratili pare i odustao sam od toga. Kontam da upratim ovaj "Black Friday" pa da uzmem sta na snizenju iz US. Imao sam u opticaju i Nexus 10 ali mi se cini ispod ovih navedenih. Xperia Z2 mi je vec izvan budjeta. Imate li preporuciti nesto pored ovoga, i svakako od ova 3 sta bi mi bila najbolja opcija.

    Ja opet sve nekako naginjem na iPad Air jer sam se nesto zasitio Androida, a i treba mi stici ovih dana novi ajfoncic pa da ih reko imam u paru. I btw pod ovim Samsungovim tabletima ne mislim na ove najnovije 2014 verzije nego generaciju starije.

    Hvala.
     
  2. black

    black Komšija

    Ne znam kakvi su ali na prvi pogled ne cine mi se losi oni pekinezeri sa Windows-om 8.
    2GB ram-a , Intel Atom Quad Core i Windows 8 sa Office 2013.Cijena je oko 230 KM.

    EDIT:Asus Transformer Book 64GB sa tastaturom je 300$ ali past ce mu jos cijena.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    A ne bi kinezera, a pogotovo ne Win8. :smt003
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam windows RT tablet, i super sam zadovoljan. Nema sad milione aplikacija, ali brate, surfanje i office se ne mogu porediti na njemu i nekom android tabletu...
     
  6. black

    black Komšija

    Ja sam mislio na puni Windows 8 ne na RT verziju.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Dobro bas izgleda ali nece sigurno prije proljeca u EU.. a meni treba nesto u ovih narednih mjesec dana. :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja nikad ne bih imao i tablet i telefon sa istim os-om, previše je to slično da bi opravdalo kupovinu premium uređaja. Ako ti stiže iPhone, uzmi Surface 2.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nexus 9 je zvjerka sto se preformansi tice.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Gledam i ovaj Nvidia Shield grmi.. Samo ga jebe sto je osam incha.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nehus 9 ima isti hardware, samo veći ekran.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Cek jesu Nexus tableti fluidni kao i mobiteli tj. nemaju tone bloatwarea i to?

    Edit: Poskup Nexus 9ka...
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Skup je, ali zato nova tegra razvaljuje što se preformansi tiče. Ne znam koloiki ti je budzet, ali nemaš nekog vele izbora što se tableta tiče. Samsung ima dobre tablete, ali dobiješ tonu njihovog sranja, a i sigurno je još skuplji.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. aeRo

    aeRo Komšija

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potraži malo kakva je dobavljivost za HP Stream 7. Jeste ekran manji, ali imaš full x86 Windows 8.1 i ono najbolje, košta samo $99.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Izasao bi me parcel forwarding 30ak $ plus import charges nekih 50-60$. Sacekacu "Black Friday" da slucajno ne izleti kakav bolji deal, ako ne uzecu ovaj refurbished tab pa ga shippovat preko parcel forwardinga, mada sam procitao da zna biti zajebancija s tim.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Na amazonu galaxy tab s 10.5 snizen. A zapao mi je za oko i galaxy note 10.1 2014. Sta mislite? Vidim da hvale ovog prvog za performanse i display. Ima li nesto bolje u tom cijenovnom rangu? Cca 380$

    Uzeo bi najradije surface pro 2 ali brate preskup. Shield me isto privlaci ali na kraju mi ispadne ko da sam kupio handheld konzolu a ne tablet. A ono sto meni treba su dobre performanse i solidan multitasking jer mi prvenstveno treba radi predavanja pa da mogu saltati izmedju aplikacije za pisanje i powerpointa. Ako ima sta bolje od ova dva govorite dok su ovi masovni saleovi danas mozda naletim negdje na snizenju.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih uzeo 10.5, ekran je pre-predobar.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    I ja naginjem vise na njega. Trebalo mi je samo da mi neko potvrdi. Mada mi je i nexus 9 nakon par reviewa zapao za oko ali opet mi samsung izgleda ko bolja opcija.