Preporuka za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by aeRo, Nov 18, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Nasao sam to negdje kao komentar, pisalo je nesto tipa da nema volume up i down neki model, ali da se moze na power tipku uci u recovery, nisam bas skontao jer je bilo na njemacki, a los bio translate. Pa probaj duze drzati power, jer ne znam koja jos tipka ima da kombinujes? :D
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema druge osim power up, a probavao sam duze da drzim al nista.

    ne treba ni pomisljati na ove tablete bez volume up down tipki, ne znam ni otkud ovome ova krntija od tableta.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija


    Opet mi se javlja isti problem, nakon prvog recovery boot-a upali se Vivax i sve radi uredno..

    Ali cim ga ugasim pa upalim onda strane tj crna slika bude kod ucitavanja android kitkat loga.

    Najgore što nema nigdje stock rom da nabacim ponovo sistem i slicno
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    https://play.google.com/store/apps/deta ... lbox&hl=en

    Ima Rebooter opcija. Izaberi reboot u recovery.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da kad bih mogao upaliti tablet a da ne zapne na bootscreenu

    a probao sam prije na jednom tabletu slicnu aplikaciju, usao sam u recovery medjutim nisam mogao saltati gore dole jer nema vol up i down tipki
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Koji je recovery? TWRP ima touch podrsku, a i nesto novije verzija CWM-a.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma stock recovery
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Jedino onda da probas flashati TWRP preko Rom Toolboxa.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad bi bilo ja bih to odradio davno
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Selvine skontao sam kako upravljati recoveryem sa ovim tabletima bez volume up down tipki cccc - vivax tpc - 97150

    na ovom praznom prostoru samo scrollati dole gore i eto ga, power tipkom biras a kad hoces nazad samo dodirnes taj dole prazni prostor
    [​IMG]

    inace, uspio sam ga rootati sa kingo root programom, pojavio se super su, ali ne mogu binary rootati nikako, ponudi mi dvije opcije za update normal i cwm/twrp, probao normal ne ide, a da stvar jos bude gora cwm i twrp nije podrzan za ovaj tablet

    isto tako u settings - back up and reset ima opcija da direktno reboota u recovery
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Skini update super su u zip formatu, reboot to recovery, flash zip from SD card. Kad upalis uredjaj eventualno odradis update binary i to bi trebalo biti to.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Hajd super, makar nesto :) Probaj SuperSu (ili sta vec) remove pa opet nabacit. Ili direktno custom rom neki instaliraj kroz recovery. Ako sam uopste skonto dokle si zaglavio, nisam naspavan :D

    EDIT: Definitivno nisam naspavan, nisam vidio hamin post na ovoj strani :D To je to onda, update SuperSu-a bi to trebalo rijesit, nisam puno fulao.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ni jedan custom recovery nije podrzan, ni twro i cwm, gledao ima li ostalih ali nema

    pa s time nemam ni opccije u recovery install zip from sd card.

    a nema ni custom romova, ovaj tablet nije podrzan ni od vastitog proizvodjaca
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa imas ovo apply update. Samo kad skines zip promijeni mu naziv u update.zip i trebalo bi da ti snimi super su.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    probao sad i kaze installation aborted

    ma bjezi, ne isplati se oko ovoga patiti, nosi ovo u tri strinine

    ne znam.koji me vrag navede da produzim ugovor s ovim.tabletom
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Trabao bih pripomoći prijatelju oko kupovine tableta pa reko da potražim savjet.

    Njemu je zapao za oko Samsung Galaxy Tab Pro 12.2 - T900

    Ja sam savjetovao da možda uzme neki laptop do 14"

    Uglavnom bavi se dizajnom enterijera i većinom bi koristio uređaj za prezentacije radova i nekog brzinskog skiciranja i sl. Znači nebi koristio nakakve zahtjevne programe.

    Mislim da mu nebi bila loša opcija i neki laptop sa touch screen-om ali pitanje je praktičnosti i lahkoće prenosivosti laptopa u poređenju sa tabletom.

    Šta Vi mislite u kom pravcu bi bilo najbolje da ide. Tablet ili Laptop sa touch screen-om.

    Ima opciju kupovine van BiH.

    Hvala.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Surface Pro 2 ili 3.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovoga se nisam sjetio. Moram pogledai koji review.

    Hvala.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pozdrav. Ako može preporuka za neki tablet od 4-7 stoja. Tražim hibridni uređaj, dakle sa tastaturom, 10". Koristio bi se većinom za surfanje i office. Gledao sam u ovu namjenu Windows 8 tablete, ali ne znam koji da odaberem. Bitno je da se tablet može nabaviti kod nas u BiH. Našao sam na PIKu Asus VivoTab Smart ME400CL za 460 KM, samo ne znam da li je ovaj procesor slab? Svi BayTrail tableti su minimalno 600 KM pa na više, a većina tableta sa tim procesorom dolazi sa 1 GB RAMa i Officeom 365, što mi i ne odgovara toliko. Sve preporuke i sugestije dobrodošle :)
    Razmišljao sam čak i o iPadu, može se naći iPad 4 za nekih 5 stoja, valjda je to ok cijena, samo ne znam gdje da nađem tastaturu?
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Vidim u Sarajevu kada u google ukucas apple ba, izbaci neki at store i macline, vidim da macline ima tastatura. Najbolje zovnut i vidjeti.