Pretvaranje analognog signala u digitalni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by jessus, Oct 5, 2011.

  1. jessus

    jessus Aktivista

    Pozz.Naime imam prikljucenu kablovsku televiziju i na par kanala mi slika puno snijezi i prijem je jako los.Imam dreambox 500s resiver.Ono sto me zanima jeste da li ja mogu da sa tim kablom od kablovske TV ustekam u dreambox i da ga pretvorim u digitalni signal,a zatim uz pomoc scart kabla prebacim sliku na TV.Jel izvodivo??? Pozz :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Sta pokusavas postici? :D U svakom slucaju ne mozes, jer on "prima" digitalni signal. Jedino ako ti je kablovska digitalna (DVB-C). A i scart prenosi analogni signal, tako da to sto si zamislio cak i da moze opet bi na kraju bio analogni. Kako god okrenes ne vidim smisao ideje jer dreambox nije pojacavac :mrgreen:
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za taj snijeg u nekim slucajevima pomaze zamijena kablova koji idu u TV, ovi iz kablovske imaju nekakve sa drugacijim otporom koji otklanja te smetnje. Nego sto otvori dvije teme?
     
  4. nenolik

    nenolik Novi član

    moj prjedlog ti je da zovnes,, operatere iz kablovske da ti pojačaju signal koliko je moguce i da sacekas DVB-C nekoliko godina pa da uzivas :=)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    DM500s je DVB-S digitalni satelitski resiver. I to što hoćeš uraditi je neizvodljivo. To je isto kad bih ja htio
    od FTVa ili BHTa i sranja slike da ga šteknem u resiver i pretvorim u FULL HD perfektnu sliku za LCD TVa od 50". :smt003
     
  6. nenolik

    nenolik Novi član


    tushe! :)))
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Sto bi nas narod rekao, od govana se pita nepravi.