Prevod Igara???

Discussion in 'Igre i konzole' started by Inzinjer, Dec 28, 2004.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav Raja!!!

    Imam jedno pitanje?

    Bavi li se ko prevodom igara , ili postoji li mogućnost da se neka igra prevede , i postoji li softver za to?

    Naravo , sad vam ništa nije jasno!!!

    Da pojednostavimo. Većina vas je imala prevod igre GTA3. U pitanju je bio hrvatski jezik. Znači , govorim samo o tekstualnom prevodu. Znači ne vokal ili slične glasove nego samo Subtitle.

    Nisam toliko moćan sa engleskim , mada ga učim , ali bi stvarno bilo furka igrati Silent Hill igru čiji je subtitle na bosanskom/hrvatskom/srpskom.

    Ja sam pokušao igrati Rome Total War ali slabo sam što skontao tako da bi mi tu prevod došao bolje nego išta....

    Eto , skontali ste pitanje. Ali ipak na kraju da nepomenem da ne mislim na prevod texta iz igre koji bi mi bi na papiru napisan , nego da bude ubačen u igru , da umjesto engleskom piše na našem jeziku( naravno , ovo je objašnjenje bilo za one koji lutaju puno).
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    ja sam npr sebi preveo americas army.. mislim nisam skroz.. ali malo ono.. promjenio logo, stavio nasu zastavu itd ;)..
    bili su neki fajlovi, pa sam ih samo edit u notepad
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pa tesko je sad govoriti o generalnom prevodjenju, no uzmes neku igru koja te zanima i onda se malo raspitas na oficijalnom forumu igre, malo pogledas kroz community, skines sdk i tako..
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma ipak se tu krije rješenje. Knjige engleskog, malo filmova bez prijevoda i rezultati vidljivi.

    No svakako ću pogledati ove linkove.

    Hvala!!!