Prijedlog coolera za hd4870

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by irhadkul, Feb 15, 2011.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Slabo brate slabo :D
    A i ne vidim 4870 na listi kompatibilnosti, ili sam ja corav :)
    Mislim da za 4870 treba nesto jace bar scythe musashi/ac s1+120mm fan. Je li ti crkao referentni cooler pa moras pod obavezno da stavis novi?? Mislim da kupovati hladnjak od ~70 KM za graficku koja vrijedi 150KM (512MB verzija) i nema bas smisla.
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ma znam i ja sam vidio da nije podrzan al hajd reko 4850 i 70 su same shit.Nije crko,ali iskreno da mi je nesto "malo" tise,ako si imao iskustva znaces onda o cemu pricam.Grafa je beton samo eto sto se ovaj referentni cuje ko sam djavo.P.S ako ima ko prodati kakav fin cooler,nek se slobodno javi,necu mu nista.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A da napravis bolji protok zraka kroz kuciste, to mozes uraditi sa 2 relativno jeftina 120 mm ventilatora ako imas mogucnost da ih ugradis.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Imam dva red winga,i ugradjeni su sa bocne strane.Eh sad je furka sto oba ubacuju zrak a jedan izbacuje van gore(sa napojne).Vidis mogao sam i to pokusati da mi jedan od ova dva izbacuje zrak(tj. gornji)
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako oba pusu sa bocne strane a nijedan ne izbacuje vreli zrak onda si samo pogorsao situaciju. Trebao bi napraviti da ti jedan fan ubacuje svjez zrak u kuciste i to po mogucnosti s prednje strane, a drugi na straznjoj strani da izvlaci vruci zrak. Ostatak kucista pokusati izolirati u smislu da nema ometanja protoka zraka.
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    sa prednje strane je gotov nemoguce da ubacujem zrak,jedino da sjecem kuciste.Ostavljen je prostor ono,ali ove rupice nisu dovoljne da se uvlaci zrak.Stavicu sa bocne strane ovaj gornji da izvlaci topli,on je nekako na nivou procesora,a ovaj donji je na nivou grafe,tako da ce donji da puse u grafu a ovaj gornji da izvlaci topli.U teoriji bi to trebalo fino da radi,a ni sam ne znam koji mi je djavo bio da ostavim da mi samo ovaj sa napojne izvlaci topli.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako ti je taj gornji u nivou procesora onda sa njim neces nista napraviti jer ce on pokusavati izbaciti vreli zrak a fan od procesora ce pokusavati da uvuce zrak u istom nivou kao taj fan. Ako mozes postavi ga na zadnju stranicu kucista.

    Ja recimo imam ovu ASUS HD4870 i nema uopste problema sa temperaturom, ali zato imam jedan fan naprijed a jedan nazad koji prave protok.
    [​IMG]
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam imao Gigabyte HD4850 koja je fabricki imala na sebi Zalman 830VF koji ima samo jednan heat pipe za razliku od ovog Thermaltakea sa linka koji ima 2 heatpipea tako da bi ovaj Thermaltake trebao da bude OK..

    Moja HD4850 OC-a na 750/1103 nikad nije dotakla 60C u igrama a u Furmarku 63C max i HAF932 kucistu..

    SLIKA HD4850+Zalman

    Ako podrzava HD4850 onda podrzava i HD4870 jer je isti graficki chip (RV770) i raspon rupa za cooler..

    Sad koliko je tih to ti ne bih mogao reci..

    Pozz..
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma