Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mreže.

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ibran, Feb 1, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Promjena ip adrese se valjda podrazumjeva, i rekao je da ke promijenio.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Jest rekao da je probao,medjutim nije rekao sa kojom je adresom pokusao pristupiti poslije promjene. Sumnjam da je pokusao pristupiti sa starom defaultnom adresom koja poslije promjene vise nije u opciji.
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Neznam jesteli vidjeli skicu kako su skopčani uređaji,kada vidite skicu bitće vam sve jasno kako bi htio pristupiti ruteru.
    Sve funkcioniše i kada promijenim IP rutera, Naravno da pristupam ruteru sa promijenjenom IP adresom.
    http://imageshack.com/a/img845/1883/nshb.png
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Skontao sam ja kako si ti spojio i sta bi htio al nesto ne vjerujem da ce ti to poci za rukom. Rekoh ti vec ako hoces da pristupas racunarom zicanim putem kabal tvog racunara mora biti ukljucen u ruter pa ces moci pristupiti i ruteru i modemu a ovako kako si sad spojen mozes samo modemu. laptopom/tabletom/mobitelom bezzicno mozes pristupiti i ovako.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Moze i ovako, i kod mene je ovako, samo u network properties pod def getaway mora postaviti ip wifi rutera kada hoce njemu pristupiti pa poslije opet vratiti na IP modema. Kod mene nista nece sa automatskim IP adresama. Bezicno ide sa auto IP adresama.
     
  6. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Ej, hvalavam drugari na strpljenju,znači ništa od moje zamisli koju sam naumio ostvariti, pa kad budem htio promjeniti nešto ponovo u ruteru nakačiti se na računar ili bežično.
    Hvala još jednom.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Pa nista kad neces da probas predlozeno, nema na cemu :)
     
  8. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Vjeruj da sam i to probao i nije prošlo možda negdje griješim. Izgubim konekciju skroz.
    A žao mi što to nisam riješio.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    I treba da izgubis konekciju na net ali ces moci pristupiti wifi ruteru. Probaj jos kad u browser ukucas ip adresu i cekas da se konektuje izvaditi lan kabl iz rutera pa odmah vratiti.
     
  10. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Evo sada je prošlo, malo sam mijenjao IP adresu na network setings.
    Ništa nisam morao vaditi iz LAN porta. Jeli ovo funkcioniše samo kada je na LAN portu u ruteru ili može kada je i u Wan portu.
    Hvala još jednom na strpljenju.super, super!
    Upiši sebi dobro djelo za ovaj dan :smt006
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pristup ruteru koji se koristi za proširenje bežićne mre

    Meni je par puta proslo i u Wan portu al ipak bolje prolazi u LAN. Hajd drago mi je da si uspio :)
    Pozz.