Priznavanje US vozacke dozvole u BiH?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Jun 29, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uskoro idem u SAD, u kratku posjetu rodbini. Tamo postoji mogucnost da cu polagati vozacki ispit, pa me interesuje ukoliko dobijem tu dozvolu, da li cu je moci prevesti kada se vratim u BiH, odnosno da je mogu i ovdje upotrebljavati?
    Svaka informacija dobrodosla. Unaprijed hvala.
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ne nece ti se priznati.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    10 poena za camwhore temu, nazovi mup i vidi stanje po tom pitanju.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    A moze li se znati zbog cega bi to radio? Mislim da ako ga nije teze gore poloziti, sigurno nije ni lakse, no to je druga stvar. Priznat ce ti se nema sta, vozacka ovdje ili u SAD isto ali tesko da ces moci polagati gore bez prijave o stalnom mjestu boravka, drzavljanstva ili takvih zavrzlama kojih ce sigurno biti.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rodjaku nije priznata dozvola, tako da je morao ponovo polagati u SAD.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vjerovatno zbog toga sto se tamo moze polagati sa 16.

    Na temu:
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    http://mupks.ba/?jezik=bos&x=4&y=25

    Mislim da jos treba i dokaz da je u zemlji u kojoj mu je izdata strana vozačka dozvola, boravio duže od šest meseci. Inostrana vozacka ostaje u mupu, a vraca se na zahtjev ukoliko se ide nazad u Usa.

    Brze i lakse je tamo poloziti, ceste ko aerodrom, vecina auta automatik,... Ali zato su im i kazne rigorozne, lupe te po novcaniku, pa dizes kredit da otplatis.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Razlog je taj sto ce mi tamo rodbina platiti sve troskove polaganja, a ovdje to sebi ne mogu priustiti. Boravicu mjesec dana, a viza vazi godinu dana. Davno sam usao u 18.tu, tako da mislim da to nije problem.

    artemis hvala, vrlo korisna informacija. Ako budem polozio svakako cu ovo probati.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    zar nije jednostavnije da se familija isprsi i da ti pare da polozis ovdje. ako vec placaju.. :roll:
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovdje polaganje kosta kao avionska karta, mozda malo manje.
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Ovjde kosta valjda između 600-700 km i siguran sam da u Americi kosta vise.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sad te izadje oko 1200-1300 + stela, nidje te nema... :lol:
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    700 je bilo prije donosenja onog zakona o vozacima pocetnicima. Sada je nekih 1200KM, +koja stotina gore dole, zavisno od veza/stele.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kako ja znam neces moci koristiti vozacku dozvolu iz USA ovdje, a kod njih to polaganje obavis u veoma kratkom periodu. Naucis neke glupe testove, to polozis, odmah nazoves instruktora, uzmes auto od rodbine, ili njegovo. Odvezete koji krug, i polozio si. Ovdje na stelu zaboravite, moze se naci, ali su im plate veoma dobre, pa im se ne rizikuje radi sto maraka.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U AmeriKi automaCki mjenjac i debilne ceste, nije ni cudo sto se ne priznaje.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ako misliš da smo mi povlašteni sa manualom, grdo se varaš... zamisli samo prosječnu tetu koja ima 2-3 udubine od stupića na guzici auta da ne mora misliti o mjenjaču tokom vožnje - garantiram ti da bi bilo manje "gradskih" nezgoda.

    znam za primjer dvoznamenkastih polaganja vozačkog upravo zbog mjenjača i nakon bacanja na automatiku prođe bez greške (mislim da mi je to instruktor pričao ili sam negdje pročitao).
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kazem da smo povlasteni, niti sam protiv automatike. :wink: :D
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam protiv automatike, to je za curice.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Automatik je za zene, i naravno odgovarajuce naljepnice zena vozi-oprez :mrgreen:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    za žene i za ferrari enzo i nissan gt-r... pravo žensko auto.

    ne kenjajte bezveze.