Priznavanje US vozacke dozvole u BiH?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Jun 29, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    neko gore rece da automatk ne podnosi veliki obrtni momenat. pa bas je to i razlog ugradnje automatika u velike motore jer ga lakse podnose nego manuelac. npr. kod svih mercedesa u najjacim verzijama automatik je serija. Nemas E300 Turbodizel ili E320CDI sa manuelcem. ili E500 benzinjaru.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nemam nista protiv sto ste okrenuli moju temu na drugu stranu, ja sam potrebne odgovore dobio. Tako da mozete temu promijeniti u "Automatska ili rucna transmisija-koju preferirate". Toliko sulu o camwhore temi. Pod pitanjem mjenjaca, mislim da je najbolje nauciti na manualni, jer automatik moze voziti svako. S manualnim je bolja kontrola saltanja brzina, jer automatskom treba vremena dok odradi taj prijenos, dok se ovdje rucno taj prijenos vrsi i to je svakako bolje. To je vrlo bitno kod trkacih automobila. U dalju raspravu necu zalaziti, je li gay ili ne, koji je automobil bolji i sl., samo sam napisao svoje misljenje na osnovu definicija o mijenjacima.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Govorio sam konkretno o DSG mjenjacu da ne moze podnijeti velik okretni moment (iako je verzija u Veyronu iznimka).

    Zato kod trkacih automobila nema manualnih mjenjaca :)
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moj lapsus. Kao sto rekoh, zakljucujem na osnovu definicija. Barem znam da dosta porschea ima rucni mijenjac.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    wtf... ovo je valjda najlošiji argument od doba bbs-ova :D

    dsg je brži od manualnog u prvoj generaciji, to smo već raspravili.

    kako kod kojih ili se radi na dsg principu ili ima sekvencijalni, oba su robotizirana manualna što će reći da manualnih baš i nema kod "trkaćih" automobila.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Nema ni automatika u racingu, paddle shift je vise manuelan od automatike.