Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    [​IMG]


    Code:
    'Learning' AI, new Next Gen iterations, and specific enhancements to gameplay revealed in Konami Digital Entertainment
    
    GmbH's new Pro Evolution Soccer Konami Digital Entertainment GmbH has announced that PES 2008 will be released in Autumn 2007.
    
    The latest edition to the multi-million-selling Pro Evolution Soccer series will be released for PLAYSTATION®3, Xbox 360, PC-DVD, PlayStation®2, PSP® (PlayStation®Portable) and Nintendo DS, and is primed to be the definitive football title for any format.
    Key to PES 2008 is a proprietary adaptive AI system entitled Teamvision. Unique to the Konami game, Teamvision is a sophisticated AI programming that learns and adapts according to an individual’s style of play. As such, it will learn new ways to build attacks and to counter specific movements and previous attacking or defensive errors, ensuring games are more in line with the tactical but flowing nature of the real thing.
    
    With the Pro Evolution Soccer series renowned for its fluid, realistic gameplay, the new game builds on the implementation of Teamvision with additional key advances. As with previous releases since its inception in 1996, the ball is again treated as a separate entity, with the timing of shots entirely down to the player, while the new AI ensures that defenders work to close down space and block efforts on goal. Similarly, distribution of passes works along the same lines, with players using the space available to them to switch the ball. Close control has also been enhanced with more control when dribbling the ball, and a number of subtle moves added to bypass defenders and move the ball into space.
    
    Working in conjunction with the Teamvision system, every aspect of Pro Evolution Soccer 2008’s on-field play has been reworked and fine-tuned to create the balanced and strategic play of a high stakes match. Set-pieces have been improved, with full control given over the number of players and the position of the defensive wall. A wider range of set piece options are also available to make use of specific talents within the team.
    Marking the series’ first appearance on PLAYSTATION®3, and its second Xbox 360 outing, these and the PC-DVD‘Next Generation’ versions of Pro Evolution Soccer 2008’s are further enhanced by stunning aesthetic elements. Player detail has been taken to incredible levels with full facial animation and the high-definition detail afforded by the hardware used to show full movement and subtle details to the various kits during the course of a match. All‘Next Gen’ versions will also benefit from an extensive Edit mode, allowing gamers to customise their PES experience.
    
    “We have taken a long hard look at what has made the Pro Evolution Soccer series so popular, and where we want to take it next,” commented Shingo‘Seabass’ Takatsuka, creator of the series and Producer of PES 2008.“With the new Teamvision AI system, we truly believe that we have elevated the game to a new level. The movement of players off the ball, coupled with the total control given to the player, creates the closest simulation of real football to date. We really hope everyone enjoys our evolution. I promise it will be worth the wait.”
    Sudeci po ovoj najavi, novi nastavak jedine simulacije fudbala ce donijeti dosta toga novoga, sto i nije bio slucaj sa njegovim predhodnicima. Kako pise u gornjem tekstu igra ce biti completely next gen., umjetna inteligencija ce se zasnivati na potpuno novom sistemu - Teamvision, poboljsanja na polju grafike, sitnice koje zivot znace poput linijskog sudije (konacno!), prikazivanja reakcije klupe, cut-scenes desavanja u pubovima...
    Uglavnom, datum izlaska prema nekim informacijama bi trebao biti 26.10., znaci jos neka tri mjeseca cekanja da vidimo sta su kraljevi iz konamija ovog puta napravili, a sve su prilike da je rijec o revoluciji. :)


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Moraju mnogo toga popraviti naročito na polju umjetne inteligencije.

    Stvari koje bi trebalo riješiti.

    1. Kretanje igrača koji trenutno nisu pod igračevim vodstvom;

    2. Smanjiti utjecaj balanca, jer strmine poput Adriana, Ibrahimovića i sl. previše su jaki pa se čak i štoperi poput Thurama, Ferdinanda i sl. odbijaju od njih te im se lopta, ako tvoj igrač nije direktno ispred njega, teško oduzima. Većina golova koje primam su takvi da Adriano ide ravno skoro do kornera i onda skrene prema golu tj. ide paralelno uz gol-aut liniju te se u takvoj putanji svi igrači odbijaju od njega.

    3. Svaka treća lopta oduzeta klizanjem je zapravo oduzeta rukom koja pokupi loptu, ali tu se nikada ne svira enac. To se mora riješiti.

    4. Popraviti reakciju golmana na lopte šutane sa udaljenosti preko 35 metara. Takvi golovi su u stvarnosti rijetki, ali u socceru se, ako šutaju igrači sa visokim ocjenama, često postižu.

    5. Dati neku prednost štoperima u duelima sa protivničkim napadačima.

    Ima tu još mnogo toga. Uglavnom, WE ili PES je najbolja ponuđena simulacija fudbala, a da je idealna, daleko od toga.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ispravki treba mnogo i slazem se sa TopniKom.
    Jacine ekipa trebaju biti bolje izbalansirane, npr. sa Bayernom se tesko pobijedi malo dijete koje igra sa ManU ili Interom jer ce dati golove sa 30-40 metara i lakocom prolaziti kroz odbranu
    :?

    Eno neki dan gledam izvjestaj sa ESWC i igra se PES6 i svi igraju sa ManU i Interom jer su jednostavno prejaki, precjenjeni i prenapuhani :evil:

    Grafika na ovim slikama je samo malo bolja u odnosu na PES6 (nesto bolje teksture) i nadam se da ce to jos poboljsati do izlaska !

    I jos AI golmana, ovi sto imaju keeper skills manji od 90-ak grijese nenormalno, sami sebi guraju loptu u gol :roll:

    Pa "duhovi", bolje napravljeni igraci koji doslovce prolaze kroz protivnicke.

    Trebao bi human igrac vise utjecati kod izvodjenja penala, nekad se desi da jednostavno promasaju penale sjajni igraci, u 5 serija 2 ili 3 promase cijeli gol sto je u stvarnosti prava rijetkost i onda nema sanse pobijediti na penalima !
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    nadam se da ce sve o bit rjeseno sto si spomenuo ali mene nervcira jedna cinjenisa a to je da je svaki dio izasao sa bagom, pa recimo ova zadnja, jedno 3 puta mi je golman usao s loptom u gol ili gol aut i nista, nista se ne svira, a lopta presla liniju (u zraku) nekih bar 10 cm

    za suteve sa udaljenosti si upravu, ja sa milanom ..s ronaldom dajem kvalitetno golove po ljevoj strani a takodje i sa davidsom po sredini..

    onda golmani ne rjetko primaju golove kroz ruke, bilo iz daljine ili iz bliza ali bukvalno kroz ruke (graficki)

    u svakom djelu postoji bar 10 igraca koji su nepravedno "napunaci" do te mjere da su stvarno nemoguci pa recimo c. ronaldo je dosta jaci, veci i snazniji od recimo adriana.. sto u stvarnosti nije ni izbliza, c. ronaldo je jedan obicni tehnicar a ne vagon, kako su ga napravili

    milijon gresaka u sudjenju, tipa jest faul, nije, tipa dali je za crveni, zuti i uopsteno karton

    ne postoji ni jedna odbranbeni igrac da radi poso kako treba, jest napucan, sve to stoji ali jednostavno ponasa se kao napadac.. jednostavno nema razlike napadac-odbrana a da ne spominjem sredina...

    onda ono sto mene takodje iritira jeste dodavanje lopte kad si blizu šesnest, uvjek lopta ide boljem pa ako ja idem sa jankulovskim i metar od mene stoji davids a 30 metara stoji ronadlo, lopta ide ronaldu pa tako mi nikad ne igra inzagi, jer je tad nemoguce dodat loptu drugom igracu sem njemu

    povrede su jednostravno primjetno odradjene samo na nekim igracima pa tako recimo ronaldo se sam zna povrjedit, a svaki kontak s bilo kojim igracem je za njega povreda ili nakon 5 min osjetii povredu.. ima za jos par igraca tako al se ne mogu tacno sjetit.. tako da se uvjek povrede iskljuce

    ne postoji dupli pas jos od cinimi se trojke.. znam da jedino funkcionise kad se pritisne brzo dugi pas pa dodavanje ali to nije to.. (mada i kad je bio dupli pas, u šesnestercu to sluzi definitivno za napucavanje pa je mozda zato i ukinuto)

    nije rjeseno sutanje na prvu, pa tako nekad zna sutnit na prvu sa 30 m a nekad mu treba dva koraka u sesnestercu, znaci da ureade da ima raskorak u šesnest a izvan šesnest da je ono mazne ali neka saceka na koju nogu se treba docekat

    ima jos toga ali sto jest jest.. nema mu konkurencije pa tako i mislim da da je uspavanost autora taj razlog
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Haj da je ovo official PES forum, pa bi mozda i bilo koristi od vaseg pisanja...
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Treba ovo u sticky, ako mod-ovi hoce jer cijela BiH igra PES, cak i oni koji uopste nisu gameri igraju PES !
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo sad je sticky i naziv je malo izmijenjen. Znaci sve PES/WE vijesti, verzije i ostalo ide ovdje... :!:
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Tu se ne bih složio. Adriano je jači od C. Ronalda u socceru.

    Ma trebali bi sve prijedloge sakupiti, pa sve to fino sročiti i poslati mail Konami-u. Oni to, kako sam ja shvatio, cijene i uvažavaju. Naravno, treba fino sastaviti mail da se vidi da je pisao neko ozbiljan a ne neki malac sa hrpom zahtijeva da napumpaju njegov tim a syebu ostale.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otkud ti ta ideja? :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znam iz iskustva, igra se vise od CoD-a, BF-a i WoW-a zajedno.
    I stari i mladi, cak i neke zene samo daj "sokera" :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ma treba samo vidjet sta se igra po video tekama, ne znam ni na jednom tv-u da se igra nesto drugo sem fudbala pa cak i likovi koji nemaju ni PS ni PC vise na fudbalu

    TopniK, pa sad, nebi se svadjao, ..mozda je malo ali priznaj da je c. ronaldo nenormalno jak, ogromna pluca ima i stvarno mu ne mozes nista dok.. kao sto rece u stravnom zivotu je samo obicni tehnicar..

    inace nisam gejmer ali znam provest noc igrajuci PES
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nemate se sta raspravljati kad su oba precjenjena kao i Rooney, Ibrahimović, Henry, Cassano, Ronaldo, Scholes, Schevchenko, Van Nistelrooy...
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, slažem se da je napravljen mnogo jači nego što je u stvarnosti, ali opet nije jači od Adriana koji se doslovno šeta tj. probija kroz protivničku odbrau.
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    Ako je tako, nebi bilo lose. Iako licno ne vjerujem, nit ocekujem od toga sta.
     
  15. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Probaj koristiti manual, mada mislim da bi ovdje ipak trebale male popravke.
    Pa vidi, uvijek mozes otici u edit i sve to napraviti prema nekim svojim kriterijima (ja sam jedno vrijeme igrao i sa OF na kojem su ocjene svih igraca uradjene prema onim u FM). Donekle se slazem sa tobom, ali daju se oni zaustaviti. ;)
    Siguran sam da si primjetio - enac se nikada ne svira! Ne znam sto su ga izbacili, bio je na cetvorci.
    To je mozda i najveca mana zadnjeg PES-a. U prijasnjim nastavcima i nisi bas lako mogao zabiti gol sa 30+ metara.
    Ipak mislim da ce grafika biti mnogo bolja u odnosu na 6icu. Ako nista onda sigurno bolja nego sto je bila 6ica od 5ice. Mada to ne znaci da bih volio neku beton grafiku, iz vise razloga. Treba ti jaca masina (koju nas vecina nema), vec se nagadja da ce trebati GF8 za igranje na high. A grafika je najmanje bitan faktor u svemu ovome, zna se sta je bitno, ono sto uostalom i cini WE/ISS/PES neprikosnovenom simulacijom fudbala. ;)
    Sudjenje je po meni sasvim solidno odradjeno, zar je u pravom fudbalu sve regularno kada je u pitanju sudjenje?
    Ovo su nebuloze.
    Dupi pas je postojao i prije i poslije trojke, znaci na svakom PES-u.
    To su radili na pesoholicarima, najjacoj stranici posvecenoj PES-u na ovim prostorima. A i ''malo'' je kasno za bilo kakve prijedloge sada, mozda za PES8.
    Nisu gameri, ali su zato sokeraši. :lol: Mislim da i ja spadam u tu grupu, jer iako sam dugi niz godina uz razne igre, na raznim konzolama/kompjuteru, ubjedljivo najvise sam proveo uz WE/ISS/PES. To je nesto kao sindrom ''mejdenovaca'' (u koje, naravno, ne spadam). :lol:



    Ma ja vjerujem da ce novi PES biti drama. Mislim da ce u mnogo cemu biti bolji od sestice, da nece napraviti korak nazad (kao sto je bio slucaj izlaskom PES5, koji je po meni mnogo losiji od PES4).
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, rekao bih isto. Igra je pri kraju. Nema veze, sačekat ćemo ovu pa će za sljedeću godinu, spremiti mail sa sugestijama.:) A do tada ćemo se nervirati uz aktuelni.

    Da, to bih ja rado uradio, ali nije to to. Jer prijatelj i oni koji uzimaju Inter bi progovarali tome u smislu da sam ja štimao prema sebi. To bi donekle bilo jednako cheatovima ili paralelno tome da ja sebi maksimalno nabrijem nekog igrača.

    Ja sam razmišljao pa čak jednom i pokušao da editujem igru tj. te statistike-ocjene igrača prema nekim realnim pretpostavkama ali da to uradim u samoj igri da ne moram koristiti Memory Card na PS2. Jer čim se tu mora koristiti memory card već je to opet, moje djelo a ovako mogu srati da je izašao novi nastavak. :D

    Ali teško je to uraditi. Recimo Winning Eleven 11 Bazukas je zapravo djelo neke ekipe (momaka) koji su sjeli, potrudili se i editovali igrače u samoj igri.
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo šta bi bilo zgodno da stave :

    1. Trenere u igri. Npr., reakcija Rijkaarda, Mourinha kada igrači pogriješe (naprave penal) ili postignu gol
    2. Linijskog sudiju
    3. Igranje rukom (enac)
    4. Da je replay mod duži i da ima mogućnost da se vidi replay i prije nego što je lopta izašla
    5. Malo popraviti duele između štopera (defanzivaca) i napadača. Npr, 95 % šansi ima da Thierry Henry pobijedi u duelu, npr. Terry-a. Trebaju ovdje čak dati prednost defanzivcima.
    6. Malo olakšati izvođenje slobodnih udaraca
    7. Da konačno nabave tu licencu za sve klubove
    8
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    A sta ce vam reakcije trenera? Samo ce beze zivce da nam kida. Malo malo, kreten skace pored klupe.

    A to za Henry-a, pa on i u RL pobijedi u 99% duela. :D
     
  19. TopniK

    TopniK Komšija

    Ma što se tiče tih grafičkih poboljšanja i nekih detalja poput reakcija klupe i sl. barem kada sam u pitanju, ne moraju ništa popraviti. Neka samo porade na igrivosti i fizici. Što se mene tiče, neka naprave i lošiju grafiku od trenutne verzije, samo da bude realnija i dorađenija u smislu igivosti.
     
  20. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Reakcije klupe ce biti, a sada hoce li to bas da budu Mourinho, Ferguson ili Ranieri ''licno'' ne znam (mada ne vjerujem). Linijske sudije takodje. (procita li ti prvi post? :) )
    A licence su najmanji problem. Neki patch + kitserver i imas ne samo licence nego puno vise (stadione, face, dresove, kopacke, lopte itd. itd.).