Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa o cemu to pricamo haman citavu ovu stranicu topica?

    EDIT:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  2. AjdinStrosa

    AjdinStrosa Novi član

    Ajd neko nek postavi na free skino bi ja sa neta iako sam preso 500 MB i vise al sporo ide ko ce ga cekat ajde ako nekom nije problem da postavi :|
     
  3. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Javim ja utiske, i postavim shotove (ispunjavam zelje :lol: ) cim ovo saniram.
    viewtopic.php?f=10&t=9852

    Ukratko, nakon prvih 10ak tekmi, djeluje bezveze. Tek nakon 40+ odigranih stice se dojam da je KONAMI ponovo izbacio masterpiece. Valjda se treba naviknuti...
    A jos sve guram na medium, mogu misliti impresija na high. :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    WTF?? Evo kako izgleda izvodenje penala kada ste vi u ulozi golmana :|
     

    Attached Files:

    • 1111.jpg
      1111.jpg
      File size:
      25.1 KB
      Views:
      4,323
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Kod mene nije ovako, kod mene normala kao da shutam.
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Dajte ba malo više detalja. Kakve su ocjene igrača (najviše me interesuje Arsenal ako je dostupan), je li gameplay znatno drugčiji u odnosu na prošli nastavak, ponašanje igrača itd...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Eh ovako, najveca promjena je na polju grafike, totalno druga igra (haman ;) ). Ne svida mi se sto je sudija strog kao u PES5, pisti svako malo. U demu imas 6 reprezentacija (Brazil, Aregentina, Portugal, Spanija, Francuska i Turska). Gameplay se nije mnogo promjenio, jos uvijek je to onaj zarazni PES, animacije igraca su realnije, cini mi se da je malo tezi, tj. na medium tezini se moras podobro potrudit da bi zabio gol. To ti je to, za sve ostalo idi na youtube pa gledaj gameplay video ;)
     
  8. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Onda ne igras PES2008.

    Gameplay jeste drugaciji, ali je fazon sto ja mogu da igram potpuno dva razlicita PES-a. :lol: Naime, zonfa je u tome sto kada igram na low gameplay je ubrzan, kao najbrzi WE. :) Kada prebacim na medium, uspori se za jedno 30-35%, bez ikakvog trzanja, znaci najnormalnije ide. Sega pravo. Na high ne mogu da igram zbog graficke (ne zadugo). A igram na medium, i tu mi se cini sasvim OK, mada su misljenja uveliko podijeljenja u sokeraskoj zajednici. :) Jedni seru da je razocarenje, drugi da je najbolji PES do sada, treci da je srednja zalost... a moze se reci da svi imaju pravo.
    Evo da nabrzinu napisem ponesto, iako sam imao u planu detaljan review. :)


    Ono najvaznije - igrivost, iliti gameplay: Napisao sam iznad ovo za game speed, jer velika vecina se zali da je igra prebrza, meni je tako kako je. Mozda ne igram onako kako je Seabass zamislio da mi prezentuje. :smt003 Kretanje igraca je nekako otezano, sto se najvise primjeti kada im pruzis loptu u for, nesto ne trce previse za njom prve 1-2 sekunde. Driblinzi teze izvodljivi, kao i okret koji je dosta sporiji. Isto tako ovi seratori seru da je lopta (vidi sliku) kao topovsko djule, a meni je sasvim OK mozda samo maaalo da je brza. Nabacaj je predobar, u zadnjim verzijama se i nije nesto puno koristio (zbog svoje neefikasnosti) pogotovo u PES5, ali sada je odradjen za 10. Isto tako i potkopavanje (L1 + trokut). Sutevi su pomalo cudni, otprilike onoliko puta koliko je u PES6 suteva islo po zemlji, sada toliko ide po zraku i obratno. Diving je dobra zajebancija, ali po mom misljenju je bezveze sto svaki put dobijes zuti za simuliranje. To vala nije realno. Ali je furka kada iznudis penal, ili ako nista slobodnjak, mada nije nimalo lako zajebati sudiju. Odbrana vidno poboljsana, nema vise onih retardiranih sablona, po krilu, brza po zemlji i gol. Golmani (takodje jedna od najvecih inspiracija ovih seratora, kako su smotani, bagoviti, ovakvi onakvi...) isto fino odradjeni, balans izmedju poteza maloumnika i fenomenalnih reakcija, nesto poput Alaima. :lol: Nisu supermeni kao u prosloj verziji sto je najbitnije. Dalje, grafika: Face - savrsenstvo!!! Ja ovo nigdje nisam vidio, al' fakat. Haj' sto su face ko face beton betona, nego same ekspresije npr. kada je gol pa se njih 4-5 raduju, to se smiju, grle, ovaj se reve ''gooooal'' etc. Isto tako kad su sjebani, kad prime gol, ili kada se povrijede... pomjeranje dresova dok trce, ma drama. I sve to - samo na medium. :) Navijaci full 3D, ali na medium su kao Super Mario sa SNES-a, tako da ja tu nemam sta pricati. Ali zato na poluvremenu kad ti zumira huligane sa salovima i u dresovima, kako navijaju... :mrgreen: Uglavnom, veeeliki pomak na polju grafike uocljiv. Zvuk: orkestar trubaca... navijanje isto kao i u PES6, jedino je bolja reakcija publike na gol. I dalje su tu arcadish zvukovi prilikom suta i dodavanja, samo jos glasniji plus sto su dodali zvuk kada ulijeces klizeci. Bezveze i fifasto. Cuju se i glasovi igraca, ni to vala sto se mene tice nisu morali uvoditi. Muzika standard, znaci nidje veze.
    Klubova nema. Brazil, Argentina, Portugal, Francuska, Spanija i Turska.

    [​IMG]


    Raspisah se ja ipak. :)
    Uglavnom, za mene licno ovo jos uvijek ne znaci nista, sve impresije su na osnovu dema igranog na medium detaljima. Kada odigram (ne mislim 10ak utakmica, nego bas da odigram) punu verziju na high detaljima, onda cu da dam sud. Bilo kako bilo PES je i dalje neprikosnoveni vladar.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    @forzajuve - taj citat na pocetku tvog postane ne napisah ja, ispravi to

    Evo nadjoh mali patch koji freeza vrijeme u demu, pa navodno onda tekma traje beskonacno :)
     
  10. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    E'o sefe, ispravljeno.

    A taj mali patch ne freeza nista, samo se fura da freeza. Jos uvijek se radi na patchu koji treba da produzi/zamrzne vrijeme, i na patchu 1vs1.
    Al' recimo da radi, sta bi sada ljudi kada bi skinuli ovo? :)
     
  11. forzajuve

    forzajuve Aktivista

  12. Ace_

    Ace_ Aktivista

    zna li neko kako da assignam space, prije je radilo tako sto drzis LMB i stisnes space, ali sada nece :(
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako ide demo? čitam da su i oni najveći kritičari polako promijenili mišljenje o novom pesu, sad je svima fantastičan. ja nisam skidao demo, čekam full verziju.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    same here. Sve su prilike da ce full ipak biti drugaciji
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja nisam, sve mi je losiji iz tekme u tekmu !

    Valjda ce full biti bolji :roll:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Attached Files:

  17. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    To su sve bolesnici sa Evo-Web-a radili... koje su ono sifre to nigdje nema. Napravise od dema haman full verziju. :lol:
    Posto pratim njihov forum redovno, skinuo sam loptu i time patch cim je napravljeno i od tada se ne skidam sa dema, PES6 nisam pokrenuo nijednom (ni meni nije jasno, ali nisam). Ko god ima demo, a nije skinuo ove dodatke (na prvom mjestu lopta, time expander i multiplayer) jos nije nista odigrao.
    Igra ima potencijal da postane najbolji PES do sada... jos 20 dana samo...
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sinoc sam polomio dzojstik golim rukama na PES6-ci
    ako ostane defanziva glupa na PC verziji ko na PES6-ci odustajem od PES serijala na PC-u
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  20. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Manje od 10 dana je do oficijelnog izlaska igre...
    Ovi sto su u kontaktu sa distributerima :smt003 za podrucje BiH, znaju li kada ce se pojaviti kod nas?