Problem 8800gt

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Amal, Aug 29, 2011.

  1. Amal

    Amal Novi član

    Pozz raja.. ovako rodjak kupio grafu na pik-u radi se 8800gt (3d club) ima neki problem ni sam ne znam koji je, sve je dobro radilo par sedmica do neki dan (da malo objasnim igralo se crysis vrucina ono ovo) i odjedanput grafa pocela da restartuje komp izade plavi ekran dumping tako vam, smrzne, crn ekran treperi, cim malo opteretis odma se desavaju te stvari cak i kad na internetu kad budes opet ista stvar ekran pocrni i pocne treperit slika, dode sebi nakon 20-30 sec (koristimo win7) nakon toga izade dole display driver stopped responding and has recovered... Zanimljivo kad nema drivera sve radi normalno, cak se na internet moze ic bez problema a cim instaliramo drivere odma pocne da zeza..

    Pokusali smo sve nacine, novi win, driver ovaj driver onaj, drugi komp sve isto..

    Da li se ikome desavale ovakve stvari, imal tko rjesenje za ovo...

    Hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    Vjerovatno grafička iz rerne otišla pravo na pik.
    Može se pokušati reflow opet ali je najvjerovatnije ona gotova.
    Što se tiče drivera, ok je zato što se ne koriste funkcije grafičke kartice ako driver nije instaliran.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve su temperature ?
     
  4. fipi

    fipi Aktivista

    Kako se moze vidit jel kartica bila u rerni, bili se primjetilo recimo da vrtis furmark neko vrijeme, recimo 15tak minuta? Kontam uzet sebi neku slabiju graficku sa pik-a ali mi sve ono sumnjivo
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa mozes vidjeti da li je skidan hladnjak sa nje, obicno ima naljepnica koju moras pocijepati da dodjes do vijaka. Ja bih je vratio tom liku sa pika i kupio novu u prodavnici.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema svaka naljepnicu. Znam samo da Gainwardice imaju, ali ne i druge.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    a od koga si je kupio sa pik-a.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je skidan hladnjak ne mora znaciti da je bila u rerni, mozda je mijenjana pasta, mozda je bio neki custom made kuler.
     
  9. Amal

    Amal Novi član

    @GW sve je moguce, najgore sto je fino radila i odjedanput nula bodova.. samo me cudi kad nema drivera internet radi bez problema nema da smrzne ili crn ekran :?

    @Nails temp idle 70-75c
    Cim malo opteretim grafu dode do 80c odma izbacuje, crn ekran, smrzne komp nakon 30sec dode sebi i opet isti problem cim pokrenem (koristim ati tool)..

    @Tale ne znam, rodjak je uzeo mogu njega pitat, znam da je platio 70km cak lik nije znao ni koji je proizvodjac drama, na kraju skontam po naljepnici da se radi o 3d clubu..

    a nebi bilo lose da se necim moze skontat da li je bila u rerni.. upravo tako dmr npr eto ja kupih od KOSt-a gtx275 kako je mogu znat jel bila u rerni al mi je fino reko skidao je hladnjak i cistio..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    70-75 je puno u idle a da ti probas promjeniti pastu?
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

    Imao sam ja jednu Club3D 8800GT, 100% ispravnu, ali bi se ponasala kao ta tvoja svaki put kad bi dosla do 80C. Stavi na nju Accečelero S1 ili Zalman VF900Cu i miran si.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si je kupio od k0ST-e onda ne moras da brines ni najmanje. Malo je reci da je posten momak.
     
  13. fipi

    fipi Aktivista

  14. NAILS

    NAILS Moderator


    Ma nije. 8800GT se grije plaho. Evo ti SS moje u idle:

    [​IMG]

    Jest da sam izasao iz igre pa je mozda palo na 68 ali se sjecam da su se u idle vrtile temp. oko 70. Po opterecenjem oko 90 a nekima i oko 100. Od Nvidie stoji da bi i mogla ici do 100C. Samo sto sam ja nabacio S1 da se ne zezam oko toga. Tako da u ovim toplim danima imam oko 69-70 pod opterecenjem.

    Nego, ta karta vuce 100W, kakvo je napajanje ?
     
  15. fipi

    fipi Aktivista

    Imo sam ja isti problem sa 4850 isto club 3d, samo se meni gasila na 75 stepeni. Sreca imo garanciju pa je vratio. Ne vjerujem da je ovo peceno, vjerovatno je i nova bila defektna samo ljeto doslo i tek se sad da primjetit. Sjecam se nisam ni ja bio primjetio na svojoj dok nije ljeto doslo.
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze, nemoras se brinuri , GTX275 nije bila u rerni - hladnjak jesam skidao, cistio i mijenjao pastu 2 puta.

    Ima li na toj 8800 GT onaj mali okrugli hladnjak? Uz visoke temperature zraka kakve su ovih dana i nije ni cudo da imas visoke temperature. Probaj zamijeniti pastu i ocistiti hladnjak. Ako to ne pomogne, onda imas getto mod - fino otvoris stranicu kucista i uperis u njega sobni ventilator. Ako bas nista ne pomaze - mozes i ti probati rernu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ti ne bih savjetovao rernu dok ne probas bas sve pa i drugi hladnjak. Da je za rerne, mislim da ne bi nikako radila. Koliko mi je poznato, prve 8800gt karte su isle sa 5cm ventilatorom koje su se mnogo grijale te su povucene sa trzišta i vrqacene sa 7cm ventilatorom i mozda boljim hladnjakom.

    Ako je ovaj mali vent, tu treba stavit inesto drugo definitivno. Problem sa 8800GT jeste sto se to trebalo saznati prije kupovine jer karta izadje oko 100KM sa solidnim hladjenjem sto za te novce ima boljih rjesenja ( EAH4850, GTS250 itd..
     
  18. fipi

    fipi Aktivista

    Upravo to.

    Samo mi zasmrdi sljedeci komentar
    http://www.pik.ba/artikal/1581285/geforce-8800gt/ Ovo je transakcija ove graficke, ovaj Bosnien je rodjak od ovog lika sto je otvorio thread, a irmascher je kolega od wragg-a, sto se moze vidit iz ovog linka viewtopic.php?f=5&t=27383&p=309831#p309831

    Sad ispa, da su wragg i kolega mu irmascher imali oboje club 3d 8800gt, sa istim defektom (gašenje kartice na 80C). E sad da ovo bude istina kolike su sanse pitam se.

    Sto ne napisa 100% ispravna graficka, samo se gasi na 80C u oglasu...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. selvin

    selvin Moderator

    Hoces da kazes Wragg->Irmascher->Bosnien->Amal? :D
    Moram ti priznat da si veci Sherlock od Taleta :D
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahahahaha Tale je beba za tebe.. :smt005 :smt005 :smt005