Problem :: Blinkanje monitora (Samsung 2253 LW)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by donjapa, May 23, 2012.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdravljam,

    Prije par dana sam primjetio da mi se slika pomalo gubi, ali skroz malo, kao da se neko iza igra contrastom. Evo vec par dana i danas je bas dosadno, kao da se smanjuju brightness i contrast.

    Ovo sam vec radio:

    1. Promijenio DVI kabal - isto
    2. Probao na drugom racunaru - isto
    3. Probao direkt u struju a ne preko UPS-a - isto
    4. Probao VGA kabal - isto
    5. Instalirao drivere - isto
    6. Mijenjao modove na monitoru (Sport, Internet, etc.) - bude samo jos gore, pocne se skroz gubiti.
    7. Refresh rate nije moguce mijenjati ali sve mi izgleda na to da ima veze s tim...

    Garancija istekla prije par mjeseci.
    Blinkanje je sad ucestalo, odnosno konstantno.

    Ideje?

    Hvala.
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Meni zvuci kao backlight, iako nema bas logike tako brzo da je otisao.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Na njemu se i dalje moze bez vecih "problema" raditi, samo eto iritira to blinkanje, da kraj mene sjedi neki epilepticar dozivio bi napad.

    Danas cu otici u servis cisto da se posavjetujem, ako cijena popravke bude velika onda cu ga jos mjesec dva koristiti ovako, ionako selim kod Zelenog.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Odnesi u servis moze biti lampa ili elektronika od lampe. Imao sam isti slučaj na laptopu, kada stisnem gdje je elektronika proradi normalno(tanka plastika i skucen prostor pa sam mogao) ali pobudali nakon par sekundi/minuta.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam imao odvojeni adapter i slicne problema na starom monitoru. Usljed nekog prenapona u struji dva kondezatora bila napuhana i pravilo probleme, zamijenio kondezatore i sve je ferceralo odlicno.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Monitor je bio non-stop na UPS-u, nije isao direktno u struju nikad, ali sve je moguce. Nosim ga na servis preko vikenda pa cemo vidjeti sta ce biti. Mislio sam reko, ako je ikako moguce to rijesiti "DIY" putem.

    Hvala na savjetima, javim sta sam napravio.