Problem grafička - monitor- driver ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sumeir, Sep 9, 2018.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Navedeni problem ispod je na monitru Dell u2515h i grafička NV 7900 GS

    U Adobe PP primjetim da mi nedaje preview videa. Nešta sam čačkao i "proradilo"

    Jučer ponovo uzeo nešto da radim i isti problem.
    Kopao po internetu i nađem da može biti da je zbog drivera grafičke.

    Deinstaliram driver grafičke i od tad nije moguće da dobijem slike na monitoru kada ponovo instaliram driver.

    "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timing to 2560x1440@60hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications."

    Kada sam tek uzeo monitor, na staroj konfiguraciji, i Win 7, grafička je bila ista tj 7900 GS bila je poruka The current input timing... i nikad nisam mogao vidjeti POST ili ući u BIOS ali uđe u Windows. Kontam sigurno je do grafičke, ali mogu živjeti dok dođe nared kupovina druge.

    Nakon što sam promjenio komponente, (sve osim grafičke) imao sam isti problem.
    Posudio monitor, završio instalaciju Win 10 ali tada isti problem.

    Mislio da nije šta do matične ili grafičke, posudio drugu grafičku i sve noramlono radi na mom monitoru, sve prođe.
    Riješio problem tako što sam drugi monitor priključio,dobijem sliku, i samo ponovo spojim moj monitor.
    Sve je radilo do jučer.

    Jučer nakon što sam izbrisao driver, može raditi samo na najmanjoj mogućoj rezoluciji u Win 10, čim monitor ode u sleep ili ugasim kompjuter ista priča The current input timing...

    Probao sam sve što mi je moglo pasti naum

    Različite verzije drivera

    Promjenio PCI slot gdje je kartica.

    Probao sa drugim HDMI kablom

    Probao u drugi HDMI port

    Naravo ništa od navedenih problema nema na drugom monitru koji je Dell u2312hm

    I ako izađe poruka The current input timing... sa restartom se sve riješi i naravno ima slike tokom POS i mogu ući u BIOS što nije slučaj kod Dell u2515h

    Mišljenje, savjet ... ?

    Hvala.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je do graficke. Imas li integrisanu grafiku u procesoru da na njoj probas?
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Nema integrisane jer je AMD 2700X
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    12 godina stara grafa , svaka njoj cast. Kazes i sam da si sa drugom grafickom rijesio problem, ubaci bilo kakvu noviju od 50KM polovnu i rijesen problem.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao vrlo slican problem u win10 sa integrisanom HD4290 koja je puno novija nego ta 7900gs. Na kraju sam morao instalirati win7 pa uraditi upgrade na win10 i iskljuciti update. Kao da je u novijim verzijama win10 otakazana kompatibilnost sa starim hardwareom.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    win 10 pravi problem garant,nema podrsku za tu staru karticu
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam razumio imao je problem i na win 7.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Imao sam problem u Win 7 da nisam mogao ući u BIOS a sad neće ni u Windows. Mislim hoće ali bez drivera i moram šaltati monitore.

    Do jučer je moglo i na Win 10 ali nakon reinstalacije drivera, nema šanse.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako ikako mozes u win10. Probaj otici u device manager i pod display adapter probaj opciju roll back driver

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Nam te opcije da je mogu kliknuti. Mislim ima dugme ali nema funkcije.

    Mislio sam da je možda i razlog što sam probavao različite verzije drivera, pa sam koristio Display Driver Uninstaller, a onda fino i čitav folder izbrisao

    Tako da ...
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Gledam na stranici Nvidia nema podrške za ovu seriju grafičkih koju ja imam a driveri od Win 7-8 nema fajde.

    Uglavnom.

    Tražim neku grafičku da me služi dok nešto bolje nebi nabavio.

    Bitno mi je da ima dobro hlađenje i da nije bučna.

    Ove mi dvije opcije ko "nisu loše", samo pitanje kakva je roba od prodavaca.

    Graficka MSI Twinfrozr GTX 560 Ti 1gb GDDR5 256bit
    https://www.olx.ba/artikal/30688702/graficka-msi-twinfrozr-gtx-560-ti-1gb-gddr5-256bit/

    Asus GTX 560ti 1gb ddr5
    https://www.olx.ba/artikal/30912320/asus-gtx-560ti-1gb-ddr5/

    Nisam nikad ništa preko Pik-a kupovao od komponenti,većinom je bilo raja sa foruma.

    Ako ko ima komentar bujrum.

    Ako ko šta ima ponuditi, isto bujrum ovdje.

    Hvala.
     
    Last edited: Sep 10, 2018
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. sumeir

    sumeir Komšija