Problem: Joomla i bihnet hosting?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by clopex, Mar 15, 2009.

  1. clopex

    clopex Aktivista

    Imam problem kad hocu da instaliram Joomlu na hosting. Napravio sam bazu u MySql-u ali ali kad hocu da unesem podatke prilikom instaliranja joomle javlja mi da je konekcija ne uspjela, tj:
    Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

    Na slici koju sam stavio u attachment stoji kako sam popunio polja za bazu.

    Ako može ko ima iskustva i ko zna da mi pomogne??
     

    Attached Files:

    • sl1.JPG
      sl1.JPG
      File size:
      169.2 KB
      Views:
      3,626
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    zar nije
    mysql.com.ba
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da, BIHnet korisnicima daje "shared" MySQL databazu.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    @clopex komunizam_u_zasjedi.pdf :D

    Usput da pitam kad je vec tema o bihnet hostingu, u php.ini su im postavljeni register_globals = on i neke jos dvije mbstring varijable na nesto sto meni ne treba, zbog phpbb foruma. Pokusavao sam napravit custom php.ini, ali ne ide. Postavljao te varijable u htaccess ali ne ide. Je li neko imao slican problem ili zna neko rjesenje?

    Mislim da i za joomlu treba da je register_globals na off. Clopex, jesi to uspio podesit posto i tebi treba?
     
  5. clopex

    clopex Aktivista

    Pa niko mi ne reče šta je caka, u čemu je problem što ne mogu da se konetujem, ili sam možda pogrešno popunio polja??
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kako ti nije rekao šta je :evil:

    U Host Name treba stavity mysql.com.ba.
     
  7. clopex

    clopex Aktivista

    Ma pretpostavio sam to, ali na bihnetovom hostingu piše: HostName ---- web4.com.ba, pa zato.

    Probat cu i to :D



    P.S.

    Nece ni ovo, isti problem
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A ovo username i pass... Nesto mi cudno zvuce... Da ne trebaju tu podaci od bihnet acca?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Tu idu username i password za MySQL bazu.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma nemoj? :D

    Znam da tu ide to, al, rekoh, cudno mi zvuce. Mozda su username i pass za bazu ustvari podaci od accounta
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mozda čudno zvuče zato što databaza i korisnik (možda i password) imaju prefiks; npr. AccountName_Databaza i AccountName_KorisnikDatabaze.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Probaj stavit 195.222.33.185 umjesto mysql.com.ba. Mozes li se logovat s tim username-om i password-om u phpmyadmin?

    Meni niko nije odgovorio :?
     
  13. tux_

    tux_ Aktivista

    cPanel hosting se inace ovih dana moze uzeti za 2KM mjesecno.. FYI
     
  14. perke

    perke Aktivista

    jesi li napravio tog mysql usera i zadao mu sve privilegije na tu bazu? mozes li se s tim podacima nakaciti na phpmyadmin? ako vec mislis da se bakces s Joomlom, ne bi bilo zgoreg da malo procackas Joomla forume, ima ih milion.
     
  15. Pulsar

    Pulsar Guest

    Ranije sam normalno instalirao Joomlu na bihnet hosting, (ili sam mozda zaboravio kkao ide), sada imam problem.
    Nakon sro kreiram domenu, bazu i prebacim joomla preko fireFTP, otpakujem i idem na http://www.mojsite.com.ba/installation/install.php pojavi mi se
    ----------------------------------
    Error 404: File Not Found

    The requested page is not found. This may happen due to the following reasons:

    * Page or file is outdated, renamed, moved, or does not exist.
    * You typed the address incorrectly, like http://www.example.com/pgae.html instead of http://www.example.com/page.html

    Please contact your webmaster if you are not sure what goes wrong.

    ----------------------

    Tako da ne mogu krenut sa instalaciom joomle.
     
  16. perke

    perke Aktivista

  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :lol: pa mojsite je neki njegovi site ba, a ne upravo taj koji je naveo :smt005
     
  18. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Meni se isti problem javlja kad pokusam instalirati joomlu. 404 error na bihnet hostingu
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto kod clopexa radi, znaci da je do vas, nije do hostinga :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma i kod mene je radila joomla na bihnetovom hostingu. imao sam isti problem sa adresom mysql-a, i kad sam upisao direktno ip, proslo je.