Problem: Joomla i bihnet hosting?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by clopex, Mar 15, 2009.

  1. clopex

    clopex Aktivista

    Nije proradila Joomla kod mene, odustao sam od Bihnetovog hostinga i nasao neki drugi besplatan. Nesto nije uredu sa MySql bazom na Bihnetu pa zato se ne može instalirati Joomla!!
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ni ja nisam uspio natjerati Joomlu da mi radi na bihnetovom hostingu.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Napisao sam ja gore u svom prvom postu da i meni bihnet hosting pravi problem na phpbb forumu, zbog toga sto je u php.ini fajlu postavljeno register_globals na ON, a i phpbb i joomla traze da bude OFF, i jos neka 2 parametra su drugacije postavljena. A nije moguce mijenjati, niti staviti custom php.ini fajl na bihnet hostingu, barem ja nisam uspio.

    Pulsar je imao drugaciji problem, nije mogao ni pokrenuti instalaciju.
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Dobro sad mi je lakse. Mislio sam da sam nesposoban kad ne mogu ni Joomlu instalirati :D Probacu na nekom free hostingu ili zakupiti neki jeftin.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hmmm a da pokusas PHPFusion? nesto slicno joomli :wink: to sam bez problema instalirao na bihnet hostingu. evo mozes ovdje vidjeti kako to otprilike izgleda

    http://www.gama-zavidovici.com.ba
    samo sam instalirao, nisam nish dotjerivao niti dodavao.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da ne otvaram novu temu jer ih je vec bilo nekoliko nastavit cu ovdje:
    Uspio sam instalirati joomlu na bihnetu (apdejt.com.ba) i sve super sljaka sto se tice administracije, samo sto ja jos uvijek posjedujem 0,05% znanja oko joomle. a i html+css sam tek malo vise savladao u zadnjih godinu dana pa se smatram pravo zelenim u polju web izrade.
    Evo jedna korisna stvar koja je vezana za joomlu a na nasem su jeziku:

    http://www.savefile.com/files/2086171

    Mene zanima da li jos netko ima uputstva malo detaljnije objasnjena na nasem jeziku u ovome fazonu, tipa ubacivanja templejta, modula i slicnih stvari ili kakav link sa malo vecim izborom free stvari za joomlu (ja sam jos u fazi googlanja ali bez rezultata kakve trazim ili su mi ispred nosa ali ih nevidim). Koliko sam ja uspio vidjeti onaj joomla.ba forum je poprilicno mrtav. Mene ne zanima postavljanje foruma i slicnih stvari na stranicu vec cisto da napravim jednostavnu, preglednu i oku ugodnu stranicu, sa jednostavnim unosom sadrzaja preko administracije. Unaprijed hvala na korisnim linkovima koji su naravno free "no piracy".
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joomlasi treba mi jedna informacija iz prve ruke ak je netko ovdje vec probao.
    Znaci ovako:
    Imam svoju stranicu http://www.apdejt.com.ba i to je ono cisti html i css.
    Eh sada na http://www.apdejt.com.ba/jom sam instalirao joomlu i manje vise ustimao kako bi to trebalo izgledati, tako da sam sada u fazi unosenja materijala.Mene interesuje sljedece, ja zelim ovu http://www.apdejt.com.ba/jom da prebacim na http://www.apdejt.com.ba , je li ja to mogu jednostavno prekopirati sve sa jedne lokacije na drugu ili da obrisem sve pa da instaliram joomlu na root i onda krenem polako sa stimanjem.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    napravi backup te msql baze na /jom sajtu, i kad instaliras joomlu na apdejt.com.ba samo uradi restore te baze, i trebalo bi da sljaka.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Napravio hvala
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ev pitanjce. Nije bas za Joomlu, al jest za hosting bihnetov.

    Imam problem sa Wordpressom, javljaju mi se spam komentari od botova glupih. Da bi ubacio spam filter, on mora gledati vanjske neke blackliste i sl, preko API key.

    I sad problem je sto taj plugin, odnosno wordpress ne moze pristupiti tim vanjskim stranicama. Kao da ga hosting sprjecava, ne da izlaz na tom nekom portu, il kako ev.


    Trazim ev u opcijama za hosting, al nigdje ne mogu onac ove postavke, da dopustim npr pristup nekoj adresi, ili da otvorim neki port.

    Jel izvodivo ovo uopce il je dostupno sam na placenim paketima? Hosting je G, uz dsl sto dolazi
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ima li kakav drugi anti-spambot plug-in?
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne mozes ti ni otvarati ni zatvarati nikakve portove niti bilo sta takvo. to moze samo administrator web servera odnosno routera na koji je spojen taj web server. obrati se podrsci, pa vidi sta ce ti reci.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Vecina ih radi na principu tih nekih externih blacklisti. Probo sam nekoliko i bez toga, al ne ferceraju. I sto bi trebali "naucit" sta je spam, kad ja oznacim u komentima, i to ne urade. Od sinoc se 600 komentara ubacilo.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa zar nema neka skripta da upises neku kombinaciju brojeva ili slova prilikom ostavljanja komentara da zaustavu tu botadiju? WP je popularna stvar, moralo bi to biti...
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probah i to sinoc, al u guzvi pluginova koje sam stavio haman da nije neto radilo pa sam smetnuo sa uma to danas.

    Ev nasho sam fin neki koji radi sa captchom, pa se nadam da ce OK bit zasad.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Btw ev pao im MYSQL server :D

    Joj drame, ni cp.com.ba se ne moze otvorit :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma bihnetov hosting nije ni za vjezbu pocetnika u web designu i odrzavanju web sajtova....
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa zasad eto vala ja nisam imo nijednog problema. Sve je uredno islo, brzo, bez komplikacija nekih (osim pravljenja baze sa tackom).

    Mozda je neko "odrzavanje" il sta sl.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da ne otvaram novu temu htio bih da zatražim pomoc.
    Imam Bihnetov G hosting i hocu da da njega instaliram phpbb forum.
    Ali prilikom instalacije mi piše da ove dvije stavke ne ispunjavaju uslove za instalaciju

    Kazu da bih trebao dodati neke komande u .htaccess file ali nemam pristup tom fajlu kod ovog hostinga.
    Da li ima neka druga solucija?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ja davno probao na bihnet hostingu sa phpbb forumom, nije uspjelo, osim toga mi trazio i neke postavke za php.ini fajl (ni njega ne mozes mijenjat, custom php.ini nije pomogao). Googlao nesto, vidio da nema pomoci i odustao. Ne kazem da ne postoji rjesenje, mozda nisam imao dovoljno zivaca za trazenje odgovora :)