Problem: Joomla i bihnet hosting?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by clopex, Mar 15, 2009.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    phpBB jedino mozes instalirati preko fantastico-a u cpanelu, drugi nacin nisam nalazio cak nije htjeo ni FireBoard :smt005
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nisam se puno ni nadao od bihnetovog ghostinga.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma radi Joomla i dosta od njih, od koga je dobro je :)
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Odlučim da probam malo ovu Joomla-u čisto onako zanimacije radi. Iz razloga što većina kaže da ne traži neko prethodno znanje i iskustvo u web dizajnu. Znači pored toga što sam na w3schools prešao kompletan HTML tutorial, u biti sam totalni početnik.

    Izaberem ovaj besplatan bihnet hosting što dobijem uz 5G paket. Izaberem domenu nebitno.com.ba (naravno ovo je izmišljeno - ko da je bitno :) ) i nejasnoće počinju.

    Preko SmartFTP Clienta uploadujem Joomla-u. Znači tamo gdje mi SmartFTP traži adresu ja unesem IP adresu koju dobijem-vidim na Control Panelu ove moje stranice-domene i naravnom, login i password kako već jeste.
    SmartFTP uspješno pronadje moju stranicu odnosno pokaže je kao folder (nebitno.com.ba) u onom svom prozoru što izgleda kao explorer. Ja desnim klikom mišonje na taj folder nebitno.com.ba (čiji su podfolderi cgi-bin, cp i images) i odaberem Upload. Znači Upload radim na taj glavni folder nebitno.com.ba.
    Odaberem da upload-uje kompletan (nearhiviran) folder Joomla. Nakon što ga uspješno uploaduje na ovom prozoru-exploreru od SmarFTP-a sada vidim i folder Joomla kao podfolder ovog glavnog nebitno.com.ba. Znači u istoj kategoriji kao i ova gore tri navedena cgi-bin, cp i images).

    Ali kada odem na tu svoju adresu dobijem sljedeće:


    Welcome to nebitno.com.ba
    Your account has been created.
    You can access your Web site right away using d568004.u43.com.ba. Over the next few days, DNS servers all across the Internet will update themselves with your new site name. Once that happens, you will be able to access your site at its permanent address, nebitno.com.ba.

    A dole ispod imam Your Control Panel i polja za unošenje logina i passworda, a ispod toga i SiteStudio gdje također nudi polja za login i password.

    Kada ukucam login i password na Control Panelu, samo me prebaci na onaj H-Sphere Control Panel kojem sam svakako pristupio nakon registracije domene. Znači dobijem sve one alate Domains, Web Options, Change Password. Također dole su FTP Manager i File Manager u kojem vidim isto kao i u SmartFTP-u kao folder svoje domene i u njemu folder Joomla. Ali to je sve.

    Odem na mySQL Server i napravim novi database gdje stavim onako formalno ime baza1 i neki bezvezni opis dole ispod.

    I to je sve...Kada odem na moju adresu uvijek isto ovako...Zar sada ne bi trebao dobiti onu pocetnu stranicu sa Joomla-om i podesavanjem?
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve to što vidiš u folderu nebitno.com.ba (ukljucujuci i podfoldere cgi-bin, cp i images) obriši.
    I tu kopiraj sve fajlove i foldere od joomle.
    To ne znaci kopirati onaj jedini folder od joomla u kojoj se nalaze svi fajlovi nego uploadat sve one foldere i fajlove u nebitno.com.ba.
    To jest da u folderu nebitno.com.ba bude fajl index.php
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Ok. Hvala. Probam kad dodjem kuci.
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Probao...Isto...Obrisao sve podfoldere i uploadovao sve foldere i fileove od Joomla-e, kako si napisao. Ista stvar. Apdejt kaze da je moguće da mi stranica jos nije aktivirana.

    Kako god...Neka nama Joomla-e, odoh ja spavati...:)
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Et rijeseni problemi i sve aktivno i ispravno, loguj se na administraciju i pici ....
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Provjerio sam jutros. Hvala puno. Kako sam samo ispao retardiran. Sad cu dati otkaz na poslu i napustiti fakultet i otici na pusto ostrvo i baviti se cekicima i slicnim primitivnim alatima.

    Ono hoće da se okuša u web dizajnu. :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma joomla je prejednostavna, ali puna misterija.... i na bezazlenoj stvari, mozes zapeti da se radi nje ne pomaknes naprijed u smislu napretka. ali, makar je free :)
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    i open source, sa mnostvom dostupnih modula, plugina, tema ... tak da sto god ti treba velika je sansa da je to neko vec napravo. Ma meni je Joomla fakat top.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Drupal je vrh. Joomla je casual. :D
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    jbg nisam to koristio pa ne znam, ali bas cu veceras da pogledam sta i kako ...
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    ja probo veceras nisam mogao rijesiti globlas on ...