Problem lan

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Hells, Sep 13, 2009.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Pokusavam podijeliti konekciju..al odmah u pocetku problem..

    Na Komp1 imam 2 mrezne,jedna je za kablovski modem,a druga je bila planirana za lokalnu mrezu.

    Komp1:integrisana VIA mrezna kartica+ona od kablovskog modema
    Komp2:3COM mrezna kartica

    Ove dvije mrezne povezo' lan kablom i nista...niti lampice kartica gore i na oba racunara pise network cable unplugged..


    Pomislio sam da nevalja kablo ili jedna od mreznih,pa sam sljedece uradio:
    -spojio modem prvo sa jednom pa sa drugom mreznom i rade mrezne..
    -probo' drugo kablo..

    pomoZite mi..
     
  2. GV

    GV Komšija

    Da li si probao ako je modem spojen preko USB-a, meni je samo tako proradilo. Kada sam imao na oba kompa Vistu non stop me je nešto jeb...sa tim ''network cable unplugged'' Vratio onaj preko kojeg ide internet konekcija na XP i sada nemam problema.
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    Kod mene je vec na oba XP...a modem ne moZe preko USB-a...
     
  4. GV

    GV Komšija

  5. Hells

    Hells Aktivista

    Mislim da se nas dvojica nismo razumili...

    Recimo da samo hocu da povezem dva kompa,preko lan kabla i dvije mrezne...bez prikljucka na net i djeljenja..

    Zasto nece da ode ''cable unplugged'' i tako proradi,kada spojim???
     
  6. GV

    GV Komšija

    Svejedno, ako ne koristiš switch ili hub LAN kabl mora biti crossover, dijeljenje internet konekcije je korak poslije ali opet moraš proći one korake kroz New connection wizard
     
  7. Hells

    Hells Aktivista

    spojeno je preko crossover kabla......a ne mogu proci kroz one korake....dok je cable unplugged..
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onda ti NE VALJA KABAL ili MREZNE KARTICE. rijesi to prvo, pa se moze dalje pricati.
     
  9. Hells

    Hells Aktivista

    Problem rijesen.....hvala..poZZ
     
  10. GV

    GV Komšija

    U čemu je ležao problem? Podijeli iskustvo s nama.
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    Heheh...stid me bilo,pa..

    ...nisam imao crossover kablo,nego drugo...tako da nije zbog toga radilo..:D

    a usput...kada ste mi rekli u cemu je problem i ja skonto'..otiso sam u radnju(shopping,necu imenovat :D) i izabrao crossover cable cat 5e i odem do informacija da pitam ,da li je to to ...kaZe mi lik ja ipak mislim da nije crossover nego dr... Patch cable..

    ja mu kaZem,meni su na forumu rekli ovo..i ipak njima vise vjerujem...hehe...
     
  12. Hells

    Hells Aktivista

    sve je ok sada..share-ovao sam konekciju....PC2 ima internet...PC2 takodjer moZe da pristupi share-ovanim dokumentima na PC1

    ..ali problem je sto PC1 ne moZe pristupiti share-ovanim fileovima na PC2..
    kada odem na workgroup i uzmem PC2 javi mi ://PC2 is not accessible......Logon failure..the user has not been granted..