problem nakon konekcije na adsl -

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by proalmir, Mar 19, 2009.

  1. proalmir

    proalmir Novi član

    kad se konektujem na adsl, jednostavno nista ne pokrenem ali saobracaj se trosi, svi automatski upate-i su iskljuceni, nista ne radim ali saobracaj se skida, za otprilike 10 min skine preko 50MB, radio sam jednom format diska i ponovo instalirao windows i bilo je ok 10-ak dana, ali opet isti problem, antivirusom skeniram sve ali virusa nema, sve je cisto, kakav bi problem mogao biti, ako nista ne otvaram od stranica i slicno a download se sam radi, ??? :?: :?: :?:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Cime si ustanovio da je potrosen taj bandwidth? Nabaci screenshot aktivnih procesa.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    instaliraj program Net Limit (mislim da se tako zove) i tu ces vidjeti down/upl za svaki pokrenuti program/proces. na taj nacin ces utvrditi da li tvoj comp nesh skida/salje, ili ti jos neko pomaze u tome :lol: :mrgreen:
     
  4. proalmir

    proalmir Novi član

    na statusu pratim kako brzo skida, recieved bytes, sto je vise vrijeme konektovan sve vise skida i poslije provjerim stanje racuna na bihnetu i sve se uracuna...a nista ne radim.....kakav screenshot aktvnih procesa???
     
  5. pinci

    pinci Novi član

    ctrl - alt - edl tipke pritisni odjednom

    pa idi na tab processes

    koji antivirus koristis?
     
  6. proalmir

    proalmir Novi član

    koristim NOD32 3.0-pratim i status preko ctrl alt del na Netvorking i prikazuje da skida a ja nista ne radim
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imas na tastaturi dugme Print Screen (Prnt Screen), obicno se nalazi u neporednoj blizini onih ''brojeva'' desno skroz, tu ga potrazi, ono sluzi da ti ''uslika'' ono sta trenutno radis, u ovom slucaju te procese.

    Kasnije otvori "MS PAINT" program na kojem ces otici EDIT - PASTE

    On se nalazi Start-Programs-Accs.-PAINT...

    Sacuvaj sliku kao JPEG (to ti je FILE - SAVE AS) :)

    Tu istu sliku uploaduj negdje...
    str. tipa imageshack i sl.

    te ovoj gospodi daj jedan od linkova koji ti dole izbace...

    vidim da nisi bas s iskustvom pa se nadam da sam pomogao ..
     
  8. proalmir

    proalmir Novi član

    ma nemam ja potrebe to "slikati", razumijem ja sve ovo sto kazes, nie to neko mudro slovo, nego jednostavno kad sam konektovan, skida se saobracaj, i ako imate neki prijedlog sta raditi
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mogao si komotno reci i "Imam problem i ne znam kako ga rijesiti. Nemam vise detalja, ali pomozite."
     
  10. proalmir

    proalmir Novi član

    moze se i tako reci, zato sam i postavio post da vidim ima li neko neko rjesenje
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    E pa zao mi je, ali ako hoces da ti drugi pomognu, prvo pomozi sam sebi. Opskrbi nas podacima koje trazimo, nemamo kristalne kugle da znamo u cemu je problem :roll:
     
  12. proalmir

    proalmir Novi član

    jednostavno je, kad se konektujem na net, apsolutno nista ne radim, svi automatski update-i su iskljuceni, skeniro comp a virusa nema...ali saobracaj se trosi previse...kontas
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kontam ja to da al' daj ti screenshot aktivnih procesa kako je kolega gore objasnio. Imas i neke programe, kao spomenuti NetLimiter kojim pratis koji procesi "vuku" megabajte.
     
  14. proalmir

    proalmir Novi član

    evo screenshot, i primjetit ces na drugom sc, da je za samo 49 sec skinuo 1.304.467 bytes sto je otprilike 1.3 MB
     

    Attached Files:

    • 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      55.2 KB
      Views:
      2,655
    • 2.JPG
      2.JPG
      File size:
      53.8 KB
      Views:
      2,658
  15. proalmir

    proalmir Novi član

    evo aktivni procesi, imate li sad prijedlog ili jos treba informacija
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I kako da ja ovdje vidim koliko koji proces koliko vuce?
    Skini NetLimiter pa onda slikaj.
    Vidim ja da tu ima svakakvih procesa :)
     
  17. perke

    perke Aktivista

    mozda ti ovo pomogne, vezano je za proces ekrn.exe koji ti radi i vjerovatno skida neki update sa ESET sajta... osim toga rade ti i taj bihnet komunikator(?) i msn
     
  18. proalmir

    proalmir Novi član

    ovaj proces ekrn.exe mi nije jasan, moze li se iskljuciti bez neki posljedica ako ce ih biti u ostalo i jeli taj proces vezan samo za eset
     
  19. perke

    perke Aktivista

    ako imas nesto ESET-ovo instalirano onda jeste, ako nemas onda bi se trebao zabrinuti :D
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Hoće i Fakiruše povuć.