Problem pokretanja .exe-a preko mreze

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Sep 16, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ja tebe nista ne skonta :D Kad uradi mapiranje, to je kao da mu je taj folder/particija na njegovom kompu pod slovom Z: i pristupa mu kao bilo kojoj drugoj fizickoj particiji. I moze odraditi search i sta mu vec treba.
    Pa valjda mu je taj program u program files, nece ga na desktop instalirat :S Samo je pitanje hoce li ga moci pokrenut i nakon mapiranja.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx na objasnjenju. Mislio sam da je na desktopu a on je zapravo samo mogao pristupiti i gledati desktop. Mozda reko treba pokrenuti instalaciju a ne program. A zasto ne moze pješke kucati lokacioju ?

    Vedo - A ovo desno. Copm 2 je tvoj PC ? Tvoj sadržaj ?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nails zbuni i cara i govara :mrgreen: Comp1 je primarni PC, Comp2 je sekundarni (na kojem nisam imao slike).

    Sad izvadio ovu ATI, drzao je par minuta van PCa, vratio je nazad i bum- evo slike. Nista, necu ni gasit ovaj PC dok mi jaran ne vrati GeSilu
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    PA rfeko pises pjeske lokaciju. c:/prorgam files/ovo ono..

    Uglavno.. ne gasi PC.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A vedo mogao si to jednostavno rijesiti sa remote desktop programom kao sto je VNC. Ali eto dobro je pa ATI proradi.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    jbga, trebao si se javiti prije neg su mi nikle ove nove 3 sijede :p
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    I sa remote desktop bi dosli na isto, jer on vidi samo shared files :D Ne bi ga mogao pokrenut, barem mislim :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne, remote desktop vidi ono sto bi vidio da si za tim kompom. Da je tako kao sto ti kazes zvao bi se remote network shared files :D A Vedo neka znas moze posluziti, nikad se ne zna kad ste ti i Ati u kombinaciji :) A i nisam siguran da si i nasao taj exe fajl preko mreze da bi ga mogao pokrenuti a da se izvrsava na drugom racunaru jer bi on nastojao da se izvrsava na racunaru sa koga je pokrenut, tj njegovim resursima, bez obzira na lokaciju. Znaci remote desktop je samo sigurno rjesenje. VNC, PC Anywhere, Log me in......
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma znam to, ali mislim da moras remote desktop postavit na enabled na comp2 da bi vidio sve kao da si za tim kompom. A on nema pristupu tim opcijama, jer vidi samo shared files, to govorim :)
    A ovako preko mreze kad bi pokrenuo .exe, na comp1 bi se izvrsavao. TeamViewer bi pokrenuo na comp2.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda se podrazumjeva da bi prvo morao prebaciti grafu koja radi na drugi komp pa instalirati aplikaciju.