problem povezivanja PS3 i plazma tv-a preko hdmi-a

Discussion in 'Igre i konzole' started by dmr, Nov 3, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nece nikako PS3 na Panasonic plazmu 42pv8p preko hdmi-a, a ide na monitor preko hdmi>dvi kabla. Na plazmu isto ide komp preko dvi>hdmi kabla. Zna li neko nesto o ovakvim problemima. Ima li ko ovu plazmu na PS3? Je li moguce da je do neke nekompatibilnosti?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Da si kupio LCd nebi imao tih problema, sta gaze google imali jos neko tih problema ili si ti rodeni baksuz. :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma mali milion slicnih problema al nisam naso neku vezu bas sa plazmama. Otkud ti to da tvrdis da je lcd ne bi bilo problema daj link, potkrijepi :)
    EDIT: Sad se sjetih probao i na sony braviji i isto nece :)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Kolega spojio ps3 na philips lcd radi ok, ali ako nece na sony tv onda su usrali nesto zestoko sto me licno poznajuci sony vec 30 godina uopste necudi puni su gluposti.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam, neki tvrde da su zamjenom kabla dobili sliku. Ja sam do sad probo 3 i nije bilo slike. Da li je moguce da hdcp na tvu onemogucuje konekciju?
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Kupio mi je komsija veceras PS3 a sutra ce HDMI kabl da proba spojiti na samsung lcd navecer cu znati rezultate pa javim, nebudel radilo mene ce ganjati da mu to rijesim.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sumnjiv mi je ovaj novi firmware 2.5. Probao sam spojiti na samsung lcd prije sa 2.42 firmwareom i islo je ok. Evo ovdje isto citam neki problemi http://www.joystiq.com/2008/10/20/ign-p ... -problems/
    Postoji li nacin downgrade-a firmwarea?

    EDIT: Uff izgleda da bi moglo biti do tog:
    Sadly the Sony firmware is actually incompatible for a number of displays, on many versions of the firmware. Saying "I don't have any problems" means nothing. The most bugs affect a portion of users, not 100% of users.
    http://ps3.ign.com/articles/921/921496p1.html
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Downgrade firmwarea je nemoguce uraditi. Jedino sto ti mogu savjetovati je da odneses PS3 tamo gdje si uzeo plasmu, i probas na drugoj PV8. Ako bude radilo, reklamiraj kao da je defektan HDMI ulaz (nije ni to iskljuceno), ili cekaj 2.51 koji bi se trebao uskoro pojaviti i rijesiti neka pitanja po pitanju video problema. HDCP je obavezan svakako za PS3, pa to ne bi trebalo biti problem (a moguce da je nekompatibilan "handshake"). Ne obaziri se na ovo "Da si kupio LCd nebi imao tih problema". Kod komsije treba probati naravno, ali isto sa 2.50-tkom.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao sam PS3 na drugoj PV8p u tehnomarketu (ne u onom u kome sam uzeo jer tamo nemaju vise pv8p) i nije moglo, takodje sam probao i na sony braviji i nije moglo. Ne znam ako je defektan hdmi na tvu kako onda ide sve ok sa kompjutera? Evo nasao sam na milion mjesta ljudi imaju isti problem, samo se nizu novi http://boardsus.playstation.com/playsta ... ing&page=2
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo je pretpostavka, ali koliko sam shvatio, ne kopcas sve na jedan port, vec na razlicite.
    Btw, ovo je godinu dana star topic. Samo bih se bazirao na one "svjeze".
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ima 2 hdmia i na oba kompjuter radi a ni na jednom ne radi PS3! A da pocetak topica je star ali kako rekoh samo se nizu, zadnji je post od prije par dana a svima je zajednicko da niko nije rijesio problem :roll:

    EDIT:Izgleda da ce mi jedino rjesenje biti komponentni kabl posto citam da moze prenositi maximalno 1080i rezu sto je opet OK.
    EDIT2: Evo citam da component moze dati i 1080p!??! http://www.us.playstation.com/PS3/Acces ... SCPH-10490

    EDIT3 :) Ako neko zna gdje u Tz kupiti ovih komponentnih kablova za PS3 ili PS2 (je li isti za PS2 i PS3?)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Kod mene kombinacija HDMI-Samsung plasma radi bez problema. Da li si probao da napravis neki master reset konzole pa da na pocetku prodjes kroz one menije podesavanja slike/formata? Nekad davno sam to radio, ali ako se ne varam, bilo je nesto u tom obliku.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da sve sam to prosao. Ono drzis power dugme par sekundi do drugog bipa i onda izbaci da je detektovao hdmi. Tako mi detektuje hdmi na monitoru ali na tvu nikakve slike. Probao sam i spojiti istovremeno kompozitni i hdmi i kada tako drzim dugme par sekundi na kompozitnom mi izbaci da je nasao hdmi port i hocu li da prebacim i kada potvrdim opet nema slike na hdmi-u. Probao sam i reset iz recovery menija i ne ide ni to. Uglavnom hdmi>hdmi mrtva konekcija a hdmi>dvi radi!
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sacekaj slijedeci update, do tada igraj na monitoru. Ne isplati se kupiti komponentni kabl pa da kasnije ovaj problem bude rijesen kroz firmware (originalni su mnogo skupi, a tih najvise i ima).
    Sto se tice 1080p signala preko komponentnog, reci cu ti samo da mozda 1-2% svih HD televizora podrzava to. Isti je komponentni kabl i za PS2 i za PS3, ali ipak sacekaj malo.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Evo komsija spojio PS3 na Samsung LCD sve radi bezprijekorno znaci da te zeznuo novi firmware.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Heh moguce. Koji je kod njeg firmware?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, to je bitno. Mada i kod mene je 2.50, pa radi sve bez problema... :roll:
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probao sam povezati komp s plazmom preko komponentnog, imam onu hobotnicu (komponentni izlaz iz graficke), i dobijem 1080i sliku vrlo dobre kvalitete. Gotovo da i ne osjetim razliku na 1080p sa hdmi-a i 1080i sa komponentnog na ovoj plazmi. Ovo me jos vise zapalilo da nadjem komponentni kabl za PS3, ali ga nigdje nema haman :x
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vi u Tuzli imate nekog PS "majstora" Amira, pa vidi s njim. Lik se hvalio davno na newsima da ima sve i svasta za PS a ono corak. Mozda se popravio u medjuvremenu pa probaj.

    UPDATE: izasao je 2.52 FW, pa probaj sa njim, iako se ne spominje da je nesto ispravljeno po pitanju video postavki. Mozda da ga instaliras preko recovery menija...
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo stavio novi firmware i nista sve isto. Danas bio kod ovog Amira i nema komponentni kabl ima rgb scart. Ima li neko link koje pinove iz AV Multi konektora treba povezati sa chinchevima za komponentni izlaz? Posto ovaj rgb scart kabl ima sve pinove u multi av konektoru pa bi mogo napravit sam komponentni kabl. Koliko sam ja skonto sa ovog linka http://waas.ca/pivot/entry.php?id=7 treba izvesti pinove 9 11 i 12 i to su te 3 komponente i dodati im video masu? I da probo sam kod njeg na full hd braviji preko njegovog hdmi kabla i ne ide opet.