Problem pri uključivanju računara?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by shock, Aug 9, 2006.

  1. shock

    shock Aktivista

    Pozdrav.
    Dešava mi se u zadnje vrijeme ponekad da prilikom paljenja računara kad pritisnem dugme na kućištu jednostavno monitor se ne upali. Ima struju ali slike ne, tako da je teško reći šta sad tu ne fercera. Nakon što ga restartam bude sve ok. Imao je moj kolega isti problem, koji je nestao kad je izvadio modem. U zadnje vrijeme jedino sam mjenjao RAM, ali testirao sam ga sa memtestom i nije bilo nikakvih grešaka. Imate li ikakav prijedlog?

    A primjetio sam prilikom mjenjanja RAM-a da ventilator na kućištu pomalo štopa, tj. nekad se ne upali (kad ga malo poguram krene :D ) i obično je dosta bučan.
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Slabo napajanje. Provjeri napojnu il kucnu liniju.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene isto kao malo skljocne pa se tek onda upali... al' mi everest pokazuje sve napone OK... nista se ne pusi :) nista ne dimi :) samo kad digmen proc na 2.3GHz bluescrn, restartuje se... a nesto mi ipak ni to ne smrdi na napojnu....
     
  4. shock

    shock Aktivista

    Koji je najbolji način da provjerim napojnu jedinicu?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Multimetar, i sve premjeris kad je komp u full loadu
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    meni se isto to desava. sumnjam na overclock i napojnu. kada mi proc i grafa nisu klokani, onda je sve ok. kada jesu onda se nekad to desi. :roll: probaj i to.
     
  7. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Shock, što se ventilatora tiče - skini ga, usisaj prašinu, kapni malo WD-a u njega pa ćeš da vidiš kako gari ko zuca.

    Za monitor ti je već rečeno - napon - provjeri žice, kontakte.