Problem:Puno bucan ventilator

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by emirbrega, Jun 8, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vjerovatno sto je sve veca temperatura napolju pa se zato i brze okrece i svaki dan je sve bucniji :).
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ljudi POMAGAJTE,kupio sam kuciste u uni-expertu prije sedmicu sve ok,spojio sam sve sve radi u savrsenom stanju,odjednom danas je pocela glasna buka,ne da pisti nego jednostavno kao kad se auto krese,to se pojavi neko vrijeme,a obicno je puno glasnije neko npr. jucer ili prejkjucer :/


    Sta mi je ciniti??
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Udarac sa strane kucista, kao sto se prije radilo s televizorima. :mrgreen:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je napajanje ili graficka sigurno. Cak ni BOX cooleri nisu tako nekvalitetni da bruje.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Eo gledo na njihovom oficijelnom forumu da se zamijeni za drugo,udarac sa strane ne pomaze,graficka ili napajenje nisu sigurno,ali evo naprimjer kada ga nagnem na moju lijevu stranu(njegovu desnu(od kucista)) onda se nista ne cuje,a i onako sam pomjerao kuciste kada je rodjak stekao svoj kompjuter sa HAF-om 932,prije se nije cuo i stajao je na nekakvoj kutiji pa kontam da sutra napravim nekakvu podlogu od drveta??

    EDIT:Kuciste je HAF 922 ;)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Negdje ti je nesto labavo, pa vibrira. Da li nezategnut saraf ili ti negdje mozda kabl (konektor) udara od stranicu.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa otvoris kuciste,iskljucujes jedan po jedan vent dok ne naletis na onaj koji cvili (ako je uopste do ventova)..

    Onda odes u UniExpert i kupis drugi vent i zamjenis taj neispravni.. :lol: :lol:
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    KOd mene se cesto desi da se cuje taj zvuk i kad nagnem kuciste prestane,samo ja sam kod sebe 100% locirao sta je u pitanju,vent u napojnoj proizvodi neki blesavi zvuk a to najvise zato sto visi na svojoj osovini/lezaju.Znaci kad izvadim napojnu pa je isprasim kompresorom sa svih strana pa malo protresem napojnu onda se zvuk ne javlja mjesecima,pa opet pocne i tako stalno.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U pitanju je predji cooler onaj sa led svjetiljkom, http://www.google.ba/imgres?q=front+coo ... LDA&zoom=1 ovo govno ma za***je,napojnu sam prije sedmicu dana i ocisti i oprasio i sve kao i ostale dijelove prije premjestanja u novo kuciste,ali evo sad sam dotakao napojnu,i naprosto sam se s***o toliko je "zaroktao" vent. sta da cinim? Usput napojna mi je OCZ Stealth X Stream od 500w.

    EDIT:Ja ovo nisam sarafo kako je doslo u kucistu tako je iuglavnom je tesko dostupan mogu ga samo prstom dohvatit :roll:
     
  10. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, imam jednu dilemu ( :smt005 ). Naime, ventilator na kućištu (12 cm) je počeo praviti nekakav zmija-zvečarka/Predator prije killa/helikopterast zvuk.

    Znači, ko nekakav "clapping" zvuk. Prisluškivanjem sam zaključio da je gornji vent (exhaust), dakle u visećem je položaju. E sad, ne znam koji je model tačno, znam da je AC ali nisam siguran za ležajeve koji su. Da li je to početak njegove smrti, ili postoji rješenje tipa čišćenje, podmazivanje??


    Moram napomenuti da je prije, kad se tek upali komp, proizvodio isti taj zvuk, ali za 10ak sekundi bi prestao. Hvala :smt006
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    to se obicno desava ventovima kada je malo hladnije vrijeme. Probaj kada ukljucis racunar i kada udje u win stavi ga u stand by da se zaustave svi ventovi i odmah opet pokreni iz stand by-a. To bi trebalo pomoci ako neces da rastavljas vent i podmazujes, to ionako nije dugotrajno rjesenje.
     
  12. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kako hladnije vrijeme, gledaj proljeća u Tuzli druže :D Da li pod "standby" misliš na "Lock" u win7? Pošto standby opcije nema :/ Vent ne bi skidao s kućišta trenutno, jer je par milimetara od CPU hladnjaka, pa bi i njeg moro vadit', a fakat mi mrsko. Dakle, ako mu nema pomoći tj ako će nastaviti ovako (ili gore) onda ću ga skinuti i uzeti nešto bolje.

    Ono što me zapravo najviše interesuje je uzrok ovome, famozni AC daje 6 godina garancije na ovo čudo (provjerio sam model je 12025 L - 1000 rpm - discontinued), a na temi od Stevie-a sam pročito da AC koristi hydro bearing, šta god to značilo za jednog n00ba :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim sleep :D
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Sleep-om se ne deaktiviraju ventilatori :/

    edit: hajde ljudi, what's a boy to do??? :smt003
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda hyberniraj :)
     
  16. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Now you're just f***ing with me :D Ma haj neka ga, nek zuji dok ne prozuji, lijen sam ionako, možda kakav Xilence legne i ćao.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja tebi ozbiljno, ako to ne pomogne onda podmazi ili mijenjaj vent. Ja imam xilence na chipsetu i kad je malo hladnije u sobi prozuji, al dok se dignu windowsi vec se malo zagrije pa je dovoljno samo ga jednom zaustaviti i ponovo pokrenuti i nema zujanja. Ja to uradim sa speed fanom jer s njime kontrolisem ventove, a tebi sam rekao da bacis komp u hibernaciju jer nemas drugi nacin da zaustavis ventove, bolje to nego da iskljucijes komp.
     
  18. kako se ne ugase? moraju ..
    izvadi ga onda,izgazaj ga nogama,otidji kupi TT thunderblade,nije skup 15 km,odlican vent,dobijes i one gumice,stavis njih umjesto sarafa.nema buke nikakve,a kvalitetan vent imas.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Poslusajte sta vam P4ja kaze....vent na gumenim nosacima je zmaj.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada smo vec kod ove teme,i kod mene se poceo javljati identican problem kao i kod kolege
    kada upalim racunar,pocne jako brujanje,glasno i imam osjecaj kao da kuciste malo vibrira
    onda ga nekoliko puta puknem sakom,nekada odozgor,nekada sa strana i prestane

    da li je problem napojna ili je nesto drugo,otvarao sam ga i gledao da nije procesor,mislim da nije od njega buka
    moze li se ovo na koji nacin popraviti?