Problem s ethernet portom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ziks, Nov 3, 2012.

  1. Ziks

    Ziks Aktivista

    Korisnik Telemacha sam , i posjedujem njihov ARRIS Touchstone TM602A/B .
    Jutros sam nesto cacko oko racunara , izvukao glavni AC kabal za napajanje . Nakon ustekavanja kabla u racunar odjednom mi se linija sama upali , pa ugasi ( racubar , linija , monitor , modem svi su na jednom produznom kablu) . Poslije paljena racunara vidim da nema konekcije ... restartujem modem , opet nista. Vadio sve kablove , ponovo vracao , nista nije vrijedilo.
    Svaka lampica na modemu se upali , ali nikako da konekcija dodje ( samo izbaci zuti trokutic s uzvicnikom unutra , znate valjda na sta mislim) ...
    Ajd kontam mozda nesta do njih . Pitam raju iz komsiluka (svina telemach) svi imaju konekciju ... citav dan sam cekao da vidim hoce li doci samo od sebe , ali uzalud.

    Instaliram drivere za modem da ga skopcam preko USB-a , kad ono hopa ima koekcije ... Vratim opet preko etherneta , opet nece ...

    Sad jedno kratko pitanje nakon ovog teksta . Sta je crklo , izlaz na ARRIS modem ili mrezna kartica racunara ?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Otvori lan karticu u network connections i vidi prolaze li paketi?
     
  3. Ziks

    Ziks Aktivista

    Ako mislis na ovo Sent/Received , pokazuje da nesto "salje" i "prima" ali samo popar byteova ... nikako do dobije IP ...
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pogledaj u postavkama jel automatski dodjeljena ip adresa (ako je tako kod tvog provajdera).
    Najlakše ti je spojit drugi pc da se uvjeriš da nije do kabla ili nešto treće. Ako radi na drugom pc-u onda ti je je prnula lan kartica.
     
  5. Ziks

    Ziks Aktivista

    I to sto kazes , sutra cu vidjeti na drugom racunaru da li moze ...

    A da li je moguce da je otisao modem ? Preko USB -a frcera net , a preko lan kartice nece ... :?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne bi reko da je do toga ali vidjet ćeš sutra ionako.
     
  7. Ziks

    Ziks Aktivista

    da nastavim ovo . Probao sam na drugom racunaru i na trecem racunaru i opet nece preko ethernet porta , samo preko USB . Drzao sam modem ugasenog preko 20 minuta s nadom da se nesto desi , ali uzalud . Veza izmedju modema i racunara preko ethernet porta postoji ,ali jednostavno neda IP adresu ... pokusao sam i s mjenjanjem MAC adrese na Ethernet portu racunara , ali nista opet .

    Googlao sam ali nisma nasao rjesenje , svi kazu da bi se trebale postavke modema totalno restartovati nakon sto ga ostavim neko vrijeme ugasenog ....

    Da neko od vas nema jos neki prijedlog sugestiju pa cak i rjesenje za ovaj problem ?
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    A da nazoves Telemach i prijavis kvar? Ako si probao na 3 racunara, ocito je kvar na modemu.
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Taj problem se ne bi trebao pojavljivati na Win7, jer ga automatski prepoznaje ako je ethernet port ukljucen, tako da se na usb port ne moze osloniti, a nevjerujem ni da su driveri, znaci mozes jos nazvati i pitati da ti resetuju mac adresu.
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod mene je bio sličan problem ,bilo je do modema... radilo sa usb ali Lan ne.. kupio sam vlastiti modem (to je bilo prije 5 godina) i nisam plaćao dodatne 3KM za internet. btw
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, imam problem sa komšijinim računarom. Grom mu je spalio lan mrežnu integralku na ploči i ne radi niti je prijavljuje u device manageru. Ubacio sam novu Asusovu mrežnu nx 1001 u pci slot ali nema šanse da joj instaliram driver, samo piše ethernet controller ili kako već. Probam karticu na svom pc-u uz malo muke instaliram joj driver i radi normala znači nije do nje. Probavao sam na komšijinom računaru isključiti u biosu lan mrežnu integrisanu reko da ona ne pravi konflikt ali džaba. Reset biosa i mjenjanje ram slotova radio, podignu sedmicu na novo pa osmicu... Ima li ko ideju šta bi moglo biti osim mjenjanja ploče? Ploča je Gigabyte GA-A55M-S2V.
     
  12. black

    black Komšija

    ja bi probao neku PCI-E karticu jer ti PCi slotovi nisu nativni vec preko bridge cipova.

    EDIT:slotovi su nativni , vjerovatno slot i kartica nisu kompatibilni jer imaju razlicite verzije PCI slota
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jesi li probao "pjeske" instalirati drivere, ono po starinski, rucno.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesam naravno.

    Sutra čekam da mi drug donese Intelovu mrežnu 10/100mb pa ću i nju probati.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu priupitat ću ovdje.

    Naime, imam problem sa ograničenom brzinom interneta. Koristim Telemach 20 Mb/s internet, a meni ne ide preko 10 Mb/s na mom računaru. Na drugom računaru uredno ide maksimalna brzina, kao i preko wifi na mobitelima. Do čega bi moglo biti? Jučer sam instalirao drivere od matične za net i išlo je skidanje maksimalnom brzinom, ali danas opet po starom.

    Matična je P8Z68 V Lx. Router je neki TP link što Telemach daje a modem Motorolin neki.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U postavkama kartice pod speed and duplex stavi na 100mbps. Barem je kod mene do toga bilo.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uradio i nije pomoglo.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Spoji racunar direktno na modem i testiraj brzinu.

    Ako imas na ostalim racunarima vjerovatno je problem sa mreznom kartom ali eto prvo isprobaj ovo gore.

    Mozes jos uraditi update firmware-a na routeru. Ima na stranici Tp linka iz januara ove godine kazu da je odlican.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Problem je i dalje prisutan. Uradio update na zadnji firmware ista situacija. Probao skopčat direktno na modem i ide na max brzini. Dakle nije ni do kabla ni do mrežne. Preko ovog rutera na wifi imam max brzinu, i na drugom računaru imam max brzinu tako da stvarno ne znam šta pravi problem. Kad bih kako mogao naštimati da na tom drugom računaru bude ograničena brzina a na glavnom da bude max i to bi odgovaralo.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ono fakat jeste cudno. Jesil probavao zamijeniti mjesta kablovima na routeru?

    Ako jesi onda jedino ostaje da se iz nekog razloga ne podnose taj tvoj racunar i router.

    Ako ne rijesis problem javi se u PP pa ti mogu organizovati zamjenu routera, koliko sam shvatio router je od Telemacha, jel tako?