problem sa cpu usage

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by EL NINO CFC, Jul 9, 2013.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prije 2 dana sam instalirao Windows 7, presao sa Windows 8, koji je radio bez problema, samo me nervirao Metro i jos par sitnica

    kad sam instalirao Win7, odradio ono standardno, full update, zadnji driveri instalirani, ali me muci cpu usage, na pocetku pc jednostavno zamrzne ili se restartuje ili ostane zaledita slika (task manager ne radi), a sad odjednom cpu usage skoci na 100%, pc se zamrzne na par sekundi, nekad se zna ponoviti po 2-3 puta zaredom, sto mi jako smeta, ovo mi se nikad nije desavao

    poksuao sam svasta, skeniranje s antivirusom, ciscenje registrya preko ccleanera, mijenjanje drivera od graficke, jer mi se takodjer i pojaviljivalo, nvidia driver has stopped working i sl .

    u cemu je problem, sad je ispalo da je bolje da sam ostao na Win8 :smt003 Win7 je sve uredno instaliran, trenutno mi ne pada na pamet nista sto bi mogao problem biti, bio sam i odznacio kvaku za ono da se restartuje pc u slucaju BSOD, ostavio sam jednom pc upalit posto sam nesto skidao, kasnije kad sam dosao, vidio sam prozorcic na desktopu da se desio taj BSOD :roll:

    http://img585.imageshack.us/img585/8599/7x9r.jpg
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisi pokusao ponovo podici sistem ? Meni zvuči kao flash. Meni ledi "normalno" kada otvorim facebook stranicu. Ne moram biti ni ulogovona. To se normalno desava bilo win 7 ili 8. Mada nije toliko često.

    Da li se kada desi da je cpu na 100% a nije zaledjen da vidis u task man. sta opterecuje proc ?
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod tebe se svasta nesto desava i nisam siguran da si redom isao, jer se ocito problem odigrava neko vrijeme, a zvuci kao Virus...

    Prvo upali racunar i koristi neki desktop gadget da vidis CPU Usage.

    Ako ode visoko pokusaj pokrenuti Task Manager sa CTRL+ALT+DEL.

    Ako nemozes uci u Task Manager, start i ukucaj RUN pa pokreni gpedit.msc/OK/Administrative Templates->System->CTL+ALT+DEL Options.

    Desno ima Remove Task Manager, klikni dva puta i kada se otvori novi prozor, na lijevoj strani ima DISABLED i stavi kvacicu tu.

    Nemoj nista gasiti poslije toga (ostani u gpedit-u) i pokusaj CTL+ALT+DEL da udjes u Task Manager/Processes/CPU i klikni jednom na CPU da vidis sta ti opterecava CPU najvise...
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mogu ja uci u task manager, ali ne mogu uci kad zaledi, ne znam kakav virus moze biti kad se tek na novo podigne sistem

    to sa gpedit.msc ne radi

    sto mrzim kad mi se ovakvo sto desi, uvjek kad dobijem neki problem, nagomilaju se drugi

    sistem nisam na novo dizao, jer neda mi se sto zbog instalacije, a i treba update instalirati na novo, iako sam skinuo poslednju SP1 verziju, ima dosta toga, a treba mi PC
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Cim si ti izašao na net, mozes pokupiti nesto.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam fakat, imam AV Microsoft Security Essentials, na full nikakav virus nije nasao, sad cu ukloniti flash i probati koristit chrome, pa cemo vidjeti
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Skini Malwarebytes pa probaj. Mozda je neki spyware i slicno.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    objects detected: 0

    nista, sve mi se cini da je windows nekako korumpiran
    sad skidam sa torrenta, onaj sa w7forum izgleda da ne pase

    opet skidanje update i instaliranje updatea citav dan :|
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tu sam i skinuo, x64 home premium
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nista, digni ga ponovo bez nekih aktivatira. Instaliraj sto manje programa koje imas pa vidi.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    skidam win 8 opet, ali s microsoftove stranice, ne znam vise ni ja stacu
    na win8 imam nekako bolje perfomanse u bf3
    evo sad na win7 imam neki lag naporan, valjda zbog ovog cpu usage, ko ce ga znati, ugl ide sutra instal win8 pa cemo vidjeti
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    instalirao win8, radi zasad sve bez problema
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Neki proizvodjaci, kao npr HP za laptope sugerisu da nove konfiguracije sa Windows 8 nisu testirane na Windows 7 ili nemaju potrebne drajvere ili podrsku ukoliko se koristi drugi OS osim osmice.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma druze nije do toga, ja sam bio prije na win7, pa eto doslo vrijeme za da se formatira, i ja predjem na win8, iako mi se ne svidja, pokusao sam da se naviknem
    bio sam na win8 neko vrijeme, ali mi win8 ne pase nekako, i vratim se ja na win7 i zadesi me taj problem

    evo maloprije dobio nesto valjda bsod malo drugaciji sa nekim smajlijem, i gresku 0x000021a, i to 2-3 puta pc se restartuje, ali evo stabilizovao se, nema zasad nikakvih problema
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Testiraj memoriju, ako imas vise keksova izvadi, pa jedan po jedan testiraj, probaj zamjeniti SATA kabl od HDD-a.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    probat cu

    evo sad mi se zamrzne slika na par sekundi, pa bude crno i restartuje se pc, sto je najgore skidam bf3, doslo do 79% nakon restarta, moram skroz ispocetka skidati, i to u Origin Games folderu nema nista, super
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Trebao bi malo detaljnije ispitati sitem, nije uredu da se racunar tako gasi.

    Ti simptomi mogu biti vezani za mnoge stvari, a podsjeca me na pad sistema pri nekom OC testiranju (kao kad vrtis prime i padne sistem)...
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne klokam cpu ni gpu, sve je na stocku, da dodje do pregrijavanja, nemoguce, jer za cpu koristim cooler master hyper 612s koji je i vise nego dovoljan za amd x4 945
     
  20. suad.h

    suad.h Novi član

    provjeri startup pogasi sto vise mozes i kada si digao Win7 ponovo jesil formatirao kako treba i imas opciju na CCleaneru, Wipe Free Space probaj malo duze traje al probaj onda idi na disk idi Disk Cleanup , defragmentiraj diskove ocisti od prasine malo unutrasnjosti i okani se igrica i gluposti