Problem sa konekcijom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Hansel, Apr 28, 2010.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Ne znam da li sam trebao pitanje postaviti ovdje ili pod rubriku Internet, ali valjda je nebitno. Ipak je software-ski problem.

    Prije par dana reinstalirao Windows. Iako sam i prije toga koristio Win7 i sve je radilo bez problema, postavke konekcije kao i ovaj put, identične.

    Inače sam automatski konektovan preko postavki modema (username i pass).

    Problem je taj što mi se nakon zadnje reinstalacije dešava ''gubljenje'' konekcije iako mi na modemu neprestano gore sve četiri lampice. Što je najgore, svaki put je drugačije rješenje. Evo upravo došao kući, uključim komp i pokrenem Mozilla-u i ne ućitava stranicu. U tray mi piše da nema internet konekcije.

    Odem gdje i jedino mogu, na site od modema i tamo su mi postavke ok, da bi sada rješio problem tako što sam otišao na Control Panel - Network and Internet - Network and Sharing Center - Change Adapter Settings gdje imam samo jednu ikonicu Local Area Connection gdje mi ovaj put piše u fazonu Undefined Network. Da bi ja tu kliknuo na Disable i ponovo na Enable i tako riješio stvar. Sada radi. Ali opet, kada ugasim komp ponovo će mi biti ovaj problem. Vjerovatno neće odmah, ali treći ili četvrti put hoće.

    Da stvar bude gora, to je sada slučaj. Sinoć je bilo nešto drugo. Sinoć gledam postavke modema i sve je OK ali i dalje neće, da bih ja kliknuo dva puta na ikonicu modema i pojavi se poruka da se konektuje i poslije toga radi kako treba.

    Je li se kome dešavalo slično? Ima li ko rješenje?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    da nisi slucajno na ELOBu? Meni se to desava svaki dan po par puta, al sumnjam da je do postavki u Winu?!
    Isto tako, meni je taj belaj prije pravio ESET Smart Security, sve ok fercera i od jednom nece nista da otvori itd. Izgasim ESETov Firewall - sve radi. Upalim ga - i dalje radi, al opet za par sati pocne isto zezat.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak ono sto mozes uraditi jeste da instaliras zadnje drivere za Ethernet, nakon sto pravilno uklonis postojece.
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    @Vedo, Bihnet ADSL

    @Enise, nisam ni skidao drivere za mrežnu jer koristim ove od Win7 s obzirom da ih je automatski prepoznao. Iste sam koristio i prije formatiranja kada je sve radilo ok.

    Ali u svakom slucaju cu potraziti nove, da uklonim tu sumnju.
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Nema novijeg drivera za mreznu. Opet malo prije isti problem. Pise nepoznata konekcija i moram onda otici na disable te ponovo na enable i radi kako treba. Ipak jeste vezano za mreznu kako ja u ovom slucaju mogi primjetiti.
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    Sad sam provjerio da su kod mene za Internet Protocol Version 4 i 6 na automatske postavke. Sada dok mi je Internet u redu. Trebam li ostaviti tako ili manuelno upisati?

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Iskljuci skroz IPv6.
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Nisam htio nista javljati dok ne vidim kako ce se ponasati. Izgleda da je to bilo rjesenje jer od jucer nemam problema.

    Valjda ce tako ostati.

    Hvala...
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    Opet mi se dešava isto vec par dana. Ali sada znam precizno u cemu je problem. Znaci, kada upalim komp i nemam konekcijem, problem uvijek rijesim tako sto odem na Control Panel - Network and Internet - Network and Sharing Center - Change Adapter Settings gdje tada na jedinoj ikonici Local Area Connection kada statusu stoji da je nepoznata konekcija, kliknem na Disable i ponovo na Enable i onda bude sve ok. Eh sad, iritira me sto to moram svaki put raditi. Dami je rijesiti jednom za sva vremena pa da ne moram ovo podesavati kada mi nerijetko nestane konekcije.

    Ima li ko rjesenje?
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pretpostavljam da koristis integrisanu mreznu kartu. Mozda da probas ubosti kakvu polovnu mreznu pa da isprobas. Makar te mrezne nisu skupe :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sorry, nisam čita odetaljno. Koliko vidim iz prvog posta, ti si instalirao novi OS i onda je nastao problem ? Zasto jednostavno ne pokusas ponovo instalirati OS? (ako vec nisi.. kao sto rekoh, nisam sve procitao). ..jer kako kažeš, sa starom sistemom nisi imao problema.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A i cesto se zna desiti da onboard mrežne kartice pocinju polako otkazivati.
    Prvo krene sa nekim nasumicnim problemima pa na kraju nista ne radi.
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    @ReNNo, najvjerovatnije cu probati tu varijantu jer fakat, 15 KM mi ne znaci nista a mozda i rijesim jer ovdje me ocigledno zeza mrezna.

    @NAILS, uradio sam to vec, ista stvar.
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    Uradio sam update, odnosno javi mi da imam najnoviji.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Meni je bas taj update pravio problem. Izbrisao sam ga i proradilo je.
    Znaci, nisam nista instalirao za mrezu. Ono sto je doslo instalacijom Sedmice je dovoljno, bar meni.