Problem sa konekcijom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by proc, Nov 3, 2012.

  1. proc

    proc Novi član

    Pozdrav, imam problem da se istovremeno konektujem i na racunar i na laptop preko routera, dakle internet je adsl od Bh telecoma, i kada sam konektovan na racunaru ne mogu laptopom na wlanu tog istog routera, i obratno tj ako sam laptopom konektovan onda ne mogu na racunaru da se konektujem, ima li neko rjesenje tog problema, dakle da mogu istovremeno i na laptopu i na racunaru da imam internet sa tog istog routera, da li treba nesto u postavkama routera mijenjati posebno ili sta vec ...., i da napomenem da se radi o ZTE routeru ??? hvala unaprijed!!! :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    trebas u routeru nasatimati da radi u routed modu i u njemu upisati user name i pass i ukljuciti dhpc server i to je to i na wlan postaviti sifru. i tako ces ti biti da cim upalis desktop odmah si na netu bez dodatnog spajanja i cim se lap konektuje na wlan odmah je na netu.
     
  3. proc

    proc Novi član

    A sta ako desktop nije upaljen, da li cu se onda moci konektovati laptopom, dakle meni treba da se u bilo kom trenutku mogu konektovati bilo laptopom bilo desktopom ili istovremeno i laptopom i desktopom ....
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    to i jest poenta da nije bitno ko je kad upaljen,ovim sistemom router je taj koji obazbjedjuje vezu i konektuje se.
     
  5. proc

    proc Novi član

    Kako se to podeseva gdje treba da odem i sta da ukljucim tacno ?? samo navedi tu ako ti nije problem, navedi putanje do toga....
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija