Problem sa matincom...Ko pomogne castim !

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by emirsehic10, May 19, 2016.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja mislim da je bio problem sa detekcijom diska i postavkama kontrolera za disk, možda loš sata kabl ili postavke..
    Ako već nisi ploču uništio nestručnim radom.
     
  2. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Sve sam pokusavao znam i ja da je problem sa detekcijom diska ali ne mogu ga rijesiti a sto se flashanja tice to sam probao, neide.
    Ploca je vracena starom vlasniku pa neka on vidi sta joj je.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene je stariji sistem sa 2500K i 3770K i Asus P8Z68-V PRO/Gen 3 plocom nije htio da boota u Windows kada je samo integrisana grafika procesora u upotrebi a nema graficke u sistemu, upadne u boot loop i kada dodje do detekcije diskova samo se restarta , i tako u nedogled.

    Kada bi stavio graficku karticu u sistem iako je ne koristim PC bi normalno bootao u Windows (detektovao diskove) i na integrisanoj grafici procesora. To nikad nisam uspio odgonetnuti a sve sam probao, flash BIOS-a , konfiguracije BIOS-a itd, a sve je 100% ispravno samo je u pitanju nekakva cudna nekompatibilnost sa SSD-om u ovoj kombinaciji sa integrisanom iGPU.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    mogo si plocu i vuc po tepihu kad je vec drzis na podu,sta fali :D
     
  5. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ova moja nije imala izlaze za integrisanu grafiku, da ima ja bih isao preko nje ali ovako jedino pci e
     
  6. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ma mogo sam al eto, nedade mi se :D
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znači matične ne uzimam od tebe :D mora i da su ti svi ti serviseri dobro ispipali matičnu onako "na gole" :D Dobra tema pravo, skoro ko onaj lik što je bušio grafičku :lol:
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Tako sam ja prosle godine preko pika prodao momku maticnu koja je kod mene radila perfektno , poslao mu sve slike ploce u kucistu i u radu posto nije bio iz Sarajeva. Nakon dva dana javlja se lik kaze ne radi ploca , kako ne radi u cemu je problem , kaze ja se citav dan patim ali nece da upali , posalje mi sliku kako je sve sastavio i vidim da je memoriju okrenuo naopako i jos siledzijski gurao da udje u slot. Nakon pola sata ubjedjivanja da je pogrijesio nece da prizna, hoce frajko pare nazad kaze prodao sam mu neispravnu plocu... Od tada nikad vise nikome nisam htio slati plocu u drugi grad , ili dodji kod mene pa se uvjeri u ispravnost ili cu ja kod tebe da je odmah ugradim i upalim, trece nema.
     
  9. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Daj ne zafrkavajte me, nisam znao a ne drzim ja njih inace na podu nego nemam kucista trenutno pa ne mogu ih na zid okaciti a to za elektricitet taj nisam znao dok mi neko od vas ne rece, otkud ja znam sta prenosi elekricitet a sta ne
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na kartonsku kutiju stavis i miran. Niko te ne zafrkava, postoji realna sansa da si ti kupio plocu, sprzio neki chip i dobio pare nazad. I cuj kako sam znao sta prenosi, pa ima google, pretrazis u slucaju da nemas kucista na sta obratiti paznju i sl. a bavio bi se nekim modovima nesto, to nema nikakvog smisla. Svi grijesimo, cak i ako se prethodno dovoljno potkujemo, a ne tako grlom u jagode.
     
  11. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    da se ovakve stvari nikad nebi desile nekome (sa foruma), treba(m) napraviti thread o pravilnom rukovanju, testiranju, odlaganju i sastavljanju hardvera. Kad čovjek sabere razne preventive, ima dosta stvari koje se mogu napisati. Neko će jednom kompromitovati ispravnost mnogo skupog komada hardvera zbog nedostatka upućenosti i znanja.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nekada si primoran uciti na greskama iz raznih razloga. Sjecam se kada smo Enis i ja trebali da uradimo LN2 run, jedino sto imas je ono sto si procitao a praksa vuce za sobom hiljadu nekih drugih sitnica.
    Danak je platila DFI LANParty UT X58-T3eH8 :roll: ali zbog nedostatka vremena a i bilo kakvih drugih opcija, nije bilo drugog nacina osim 'grlom u jagode'.
     
  13. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    jooooj :x , to je ona x58 ploča, velika šteta, bubreg bi da za nju i za evga x58 classified, ugl. šta je sad sa DFI-ijem?
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bubreg kazes? Hajde da se dogovorimo za classified sr-2 :D
    DFI nazalost ne postoji vise...
     
  15. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    vidim i sa abit-om slična situacija, ko klinac sam još imo one ddr2 modele sa narandžastim PCB-om.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Za abitom najvise tugujem, za male pare vrhunske oc ploce, mada bi se to danas vjerovatno promijenilo, ako hoces dobar oc moras masno da platis i gotovo...
    Sta kazes, hocemo li se dogovarati? :p
     
  17. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Jebiga rado, al ne treba mi sr2 razmazio sam se na x99 platformi dovoljno

    Sent from my E2303 using Tapatalk