Problem sa napojnom Be Quiet BQT E5-550W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vector Ing, Aug 23, 2013.

  1. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Prvo da pozdravim sve forumase i nadam se da ce neko moci da mi odgovori na moje sledece pitanje/problem.
    Imam problem sa napojnom Be Quiet BQT E5-550W.
    Radi normalno na ovoj konfiguraciji: MB: Asus M2N68; CPU: AMD Athlon II x3 440; GPU: POV NVidia GeForce 9800GT; RAM: 3Gb DDR2; HDD: 160Gb WD
    Na ovoj konfiguraciji ne radi: MB: MSI H61M-P21; CPU: Intel Core i3 3220; GPU: POV NVidia GeForce 9800GT; RAM: 4Gb DDR3; HDD: 500Gb Seagate, to jest napojna radi, graficka vrti, ali nista se ne desava.
    Da kazem jos i to da ova druga konfiguracija radi normalno sa drugom napojnom.

    Svaki savjet, misljenje, prijedlog dobrodosao :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobrodosao na forum :)
    Jsi li provjerio da su svi kablovi prikljuceni kako treba, u maticnu, cpu i graficku?
     
  3. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Hvala :)
    Jesam, provjerio sam sve i to vise puta, medjutim svaki put ista stvar, napojna radi, graficka radi, ali nista vise se ne desava.
    Jos jedna stvar koju nisam napisao je to da lampice na kucistu (hdd led, power led) uopste ne svijetle, dok sa drugom napojnom normlalno rade.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Jedino što meni pada na pamet ovdje je to da ne daje dovoljno struje procesoru.Ako se ne varam i3 radi na 8 pin a ovaj Athlon na 4 pinski priključak.Eh sad ne znam da li ta napojna ima taj priključak ali možeš nabaviti prelaz sa 4 na 8 pinski pa probati tako.
     
  5. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Sto se tice napojne i prikljucaka ima 8 pinsko napajanje, jedino ostaje da nije bila u stanju da isporuci dovoljno snage. Cudno u svemu tome je sto radi na konfiguraciji koja zahtjeva vise snage, jer i3 je manji potrosac od ovog x3 440 :?
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Možda ti neću mnogo pomoći ali ne mora uopšte značiti da je do napojne, možda ona savršeno radi.
     
  7. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    I ja mislim da ona radi OK, samo me zanima do cega bi moglo biti pa se ovo desava?
    Da napomenem da ova konfiguracija sa i3 radi normalno na 3 napojne, samo nece da ovom be quiet.
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    E u tom slučaju jest do napojne :smt003 Trebao si to odmah napisati, to je već loše, ono obvious je zaključak.

    Možda nije kompatibilna s konfom iz nekog razloga, stariji hardver vs noviji, možda nema startni napon dovoljan za ploču (mada nema logike, nije neka prejaka ploča) ili nešto slično... :/
     
  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ima u prvom postu napisano, doduse jest da nisam napisao da je probano sa vise od jedne napojne :)
    E pa taj razlog mene i zanima zasto nije kompatibilna :lol:
     
  10. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ne pomakosmo se nigdje jel :D Znači, samo se napojna "vrti" i grafička, ostalo ništa (cpu kuler, disk, optika itd., proizvode li ikakve zvukove)?

    Sudeći po lampicama, ploča ne daje/ne prima struju. Koliko je stara napojna, jesi li je ti novu uzeo ili polovnu?
     
  11. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Tako nekako, "vrti" napojna i graficka, ostalo nista.
    Tako je, ne pali se ni na ploci lampica. A kupio (dobio) sam polovnu.
     
  12. k0ST

    k0ST Aktivista

  13. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ne koristim je ni ja, otisla je ona od mene, nego me sad jednostavno zanima razlog zbog kojeg nije htjela da radi na ovoj konfiguraciji.
    A zao mi je i sad kad se samo sjetim kako je tiha bila, ma ziva se nije cula :lol: