Problem sa novim nVidia driverima (upozorenje)!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hansel, Mar 5, 2010.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Ne znam je li neko već naveo ovo. Ako nije, evo navodim :D

    U glavnom, ko je skinuo nove 196.75 drivere za svoju grafičku karticu, neka odmah deinstalira i vrati prethodne. Ovi zadnji imaju problem sa regulacijom brzine okretanja ventilatora te se dešava da ljudima kartice ''ginu''.

    Doduše, ima upozorenje i na nVidia stranici.

     
  2. GW

    GW Moderator

    Ja taman pošao ovo staviti. :d
    Meni se desilo da video trza sa ovim driverima takođe. I prijašnje dvije verzije su nekako mušićave, pa sam se vratio na Win7 defaultne.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko jos ima nevidiju? :D
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ovi koji nisu prešli na ati 5xxx generaciju. :D
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko se ne bavi klokanjem stvarno mu ne treba mu bolji driver od defaultnog iz win7.Meni je i 8800GT i HD4870 na win7 radila ko sat sa win7 driverima.Samo ko bi otrpio da malo ne pogura megaherce :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam. :D

    HD4870, valjda sve do dolaska kakve HD6850. Ili dok ne kupim FullHD monitor. :D
     
  7. k0ST

    k0ST Aktivista

    :shock:
    Oni koji foldaju!
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mi smo manjina ovdje, pa se ne racunamo :smt003
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Ahahahaha, dobri driveri za foldanje, ostavis, vratis se i nesto smrdi :lol: :lol: A taman sam kontao da stavim nove...

    Doduse kod mene uredno rade oni 195.62.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sprzio karticu sinoch sa 196.21 drajverima, tako upozorenje za bilo sta iznad 195.

    RIP : XFX 8800 GTX XXX :(

    Narucio 5850, 2 sedmice cekanja ....

    Srecha pa nabavih assassins creed 2 i batman arkham asylum za ps3
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    R.I.P

    EDIT:

    Posto je mrtva nemas sta izgubiti,okusaj metodu pecenja u rerni 8min na 250c.Samo skini hladjenje i raspali vatru.

    Mozda je se jednostavno negdje razletovala od prevelike temperature pa je pecenje popravi.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Radi ona, mogu bootat u windows npr.

    Samo 640x480 u 16 boja na 22" monitoru ne izgleda bas najbolje. + artifakti.

    I onda dobijem artifakte na boot logu od gigabyte ploche. Tako da sam poprilicno siguran da je nesto sprzeno. Vidicu mogu li se vratiti na 195xx drajvere, da barem mogu surfat dok nova ne dodje.

    Ntune senzor je pokazivao 79 stepeni kad je okino sistem. Prvo nije comp htio bootat, pa sam ga pustio da se ohladi, i onda je pocelo ovo iznad. Nikad vishe 500 eura za graficku. Od sad samo ganjam best buy, pa radije kupovat cesce :)
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Poslije ferma debakla, sad ljudima prze grafulje :D Ostaje jos da ih kakav cunami opali i da udju u almanahe :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fermi ce i bez drivera da przi napojne jedinice, a mozda i jos pokoju komponentu usput. :mrgreen:
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa fin potez, kako bi natjerali raju da kupuju nove grafe, a posto 200 serije nema s glave, ostaje jedino fermi tu, a najavili su da s pocetka nece biti tolika nestasica kartica. koja je to banda, pa to je nevidjeno. kao sfurit cemo ti karticu, pa ces ti kupiti novu fermi :x :evil:
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    mislim da se mnogo toga ovdje pretjeruje, tako da bi manje iskusni korisnici mogli krivo nesto skuzit!

    Ne znam cemu tolika frka, pa sjecam se da moja 8800 GT ostajala u 30% vent modu nakon prebacivanja u 3D te grijala se ko luda na 90C i sve je radilo, sada odjenom to przi kartice. Mislim ono nidje veze.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    moja 8600gt sa pasivcem je u augustu znala pržiti i do 95˙C i nisam nikad imao bs ili šta slično. googlajući sam vidio da je to normalno i da ona može podnijeti te temperature, ali brate ružno je vidjeti tu temperaturu moreš grah svariti :D
    ali onda sam se spametovao i uzeo pojeftino 4670 i temp u full loadu ne prelazi 45°C sa zalmanom a ne čuje se :D
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kupujte grafičke sa pasivnim hlađenjem i nemate brige :D
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S1 ili Scythe Musashi rules.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ako ne foldate necete pogotovo imati problema.... :smt005