Problem sa Packard Bell laptopom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by suppa_FMB, Oct 5, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Djevojka mi je nedavno dobila iz inostranstva laptop, nov i sve je radio uredno do danas. Problem je sa tipkama tj. kada se npr. pritisne W slovo na monitoru se ispise WE (slovo do). Ne znamo je li udaren laptop ili je nesto prosuto (niko nece da prizna :) ). Sta nam je ciniti, gdje bi ga mogli odnijeti na servis, koliki je to kvar, svaka info je od pomoci... :(

    Posto trenutno laptop kod mene spec. su : 2.5 dual core, 3 gb ddr3. 4550 grafika.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nedavno je i jaran imao sl. problem. Kada tipkaš skroz lijeva slova ili brojevi i wireless nije radio. Podigao fresh sistem i sve je radilo kako treba, moguće da je i kod tebe neki virus.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Pokreneš neki live linux i vidiš kako se tamo tastatura ponaša. Ako i tamo brlja sa slovima onda je treba mijenjati. Eventualno rastaviti laptop i očistiti konektor tastature.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Probat cu oborit sistem, ako ne bude do njega koji mi je prvi servis pouzdan za laptope a uz to da me nece ogulit?

    p.s Ukoliko je fizicko ostecenje, kolike su sanse da ce se uopste laptop moci i napraviti?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Nijedan ti servis neće imati PB tastaturu. Jedina opcija ti je neka online narudžba.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Packard Bell = Acer, lako ces naci tastaturu ako je do nje.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala bro, oraspolozio si me.

    Gdje bih mogao potraziti servis? Necu da sam eksperimentisem, kontam do Plusa da odem sutra?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probaj kontaktirati Kimtec u Vitezu, možda oni imaju?

    BTW Jesi li probao neku live distribuciju tipa linux ili live xp ili dizao na novo sistem?
     
  9. stripiii

    stripiii Aktivista

    Da ne otvaram novu temu...U pitanju je Packard Bell MZ i ne radi tastatura osim par tipki (4-5 tipki /a,f,g,j i y).Pokusao sam preko Fn+NumLock, nista...Ukljucim neku staru USB tastaturu (Trust), nista...

    Dodje dovde i kapak (samo strelica na dole radi)
    [​IMG]

    Bilo kakav savjet je dobro dosao :mrgreen:
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti usb ne reaguje, vrlo moguce da je ploca
     
  11. stripiii

    stripiii Aktivista

    usb radi jer je ext. tastatura radila kad se sistem dizao, prije ne radi (izgleda da je u BIOS-u tako namjesteno) pa zato ne mogu u BIOS da udjem nikako.Bilo kakav prijedlog...