Problem sa pokretanjem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shibby, Dec 8, 2011.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Kad upalim komp. nece da mi pokrene nista, cak ni BIOS. Sve se normalno vrti, radi, graficka, cpu, hladnjaci... ali monitor u dalje blank, niti ista PC procesira. Upomoc!
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako nema slike, nije nesh sa grafickom uredu.
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Fazon je sto se necuje da ista radi, znaci nema pokretanja biosa niti icega...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ili ramom,procesorom ili plocom :D
    Tesko je reci zasto nema slike. Trebalo bi pogledati ima li ploca neki dijagnosticki alat ili spojiti neki eksterni pa ocitati.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Maticna ploca. Sumnjam da je procesor, slabo to crkaje.
     
  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    procesor danas kupio u imtecu, nije do njeg.Asusove je ploca P7P55 LX , i ima mem OK! dugme koje ne svijetli crveno. Kako ti dijagnosticki alati funkcionisu?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne treba ti nista osim maticne i napojne da pokrene ventilatore i upali napojnu..

    Ako izvadis RAM, graficku, i procesor i ako skpcas ventove i napojnu na maticnu onda mora da zavrti ventilatore i napojnu..

    Ko se to ne desi onda je ili do napojne ili do maticne ploce..

    Obavezno pogledaj da li si skopcao 8pin kabl na maticnu i dodatno napajanje na graficku (ako treba)..

    Takodjer probaj samo sa jednim RAM stickom (mijenjaj RAM slotove jer mozda je neki u kvaru) i resetuj BIOS (ocisti CMOS)..
     
  8. Shibby

    Shibby Aktivista

    e to me zadnje zanima... resetovanje biosa i ciscenje cmosa. De mi malo detaljnije objasni.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Izvadis bateriju i vratis je.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Postupak ciscenja CMOS-a:

    1. Iskljuciti napojnu jedinicu na prekidacu ili je istekati iz uticnice

    2. Izvaditi bateriju

    3. Prebaciti jumper cap (oznacen je sa CLRTC) sa pozicije 1-2 pin na 2-3 pin (imas tri pin-a ,skines kapicu sa 1-2 pinova i postavis na 2-3 pin)

    4. Sacekati 20tak sekundi

    5.Vratiti jumper na poziciju 1-2 pin

    6. Vratiti bateriju
     
  11. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pokusao sam i to nazalost opet ista stvar... jel zna ko kakvog dobrog servisera U Sarajevu da ne izmislja kvarove?

    EDIT: Evo odno sam u servis i rekli su mi da je do maticne, tj. ne radi PCI-ex.

    To dobijes kad po piku ganjas jeftine maticne, a ko fol "nove" :(