Problem sa routerom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by aeRo, Jul 25, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdra ljudi.
    Jucer negdje oko 4-5 kad je sastavila ona ogromna kisa s grmljavinom mi odjednom nestade neta a i kablovske. I hajd poznavajuci ove nase operatere i klasiku cim snijeg padne ili malo zagrmi odma problemi reko bice sve ok kroz sat dva... Medjutim, kablovska se pojavila za nekih pola sata ali s netom nista. I izadjem vani, kontam mora biti ok dok se vratim kuci. Medjutim nista. I jutros kad sam ustao bacim pogled (inace jucer sam 4-5 puta resetovao modem) kad vidim da mi na routeru gore skoro sve lampice bez ikakvih uobicajenih blinkova, prespojim ethernet cable od modema direktno na PC, konekcija tu, vratim ga na router nema konekcije. Pokusam da resetujem router, nista ne reaguje, i dalje iste lampice gore. Pokusam da ga resetujem skroz preko onog malog dugmeta, nista ne reaguje. Jel' moguce da je riknuo ? Sve od tehnike mi je prikopcano na produzni, koji je prikopcan preko mini UPS-a direktno u struju, je li moguce da je od nekog udara groma zahvacen i router ili ? Inace router je TP-Link TL-WR340G
    Hvala unaprijed.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Obično mrežna oprema najčešće nastrada od grmljavine. Za reset trebaš držati 10s iglu u onoj rupici i čim se sve lampice upale to je to. Ako ne radi ni tada probaj firmware da updejtuješ mada mi se sve čini da je riknuo. Mom je jaranu crknuo switch nakon grmljavine prošao ga malo duvaljkom i kaže da je proradio. Mada ako ne proradi takav ruter ti je 35KM na piku.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    S tim da treba napomenuti da kada uradis taj reset sa "malom rupicom" gubis sve postavke na routeru i tada ti nece pogotovo raditi net preko njega ukoliko ne probas to sve fino konfigurisati ponovo :)
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Nista od routera, sta god da uradim isto.. Ajde onda nek mi neko preporuci router za 30-40 KM u ovom rangu, ili da uzmem isti ovaj ? Ovaj me sluzio 2 godine bez problema.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Isti sam danas uzeo :mrgreen: , super router,konfiguracija je prelagana i presmješna,sve radi,sve za 10,uzeo u PLUS.ba, za 40km garnacija,kutija,sve super.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uzeo sam ja isti taj al blokira svakih par sati i na adslu i na kablovskoj, reklamirat cu ga ovih dana
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Nasao sam ovaj isti za 42KM samo ne znam daju li garanciju a vjerovatno daju posto je radnja u pitanju.. da onda njega uzmem umjesto ovog sto sam imao ?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa eto ako si zadovoljan uzmi taj isti ali nemoj bez garancije vidiš i sam da je to kvarljiva roba. U plusu nema na stanju trenutno pogledaj u drugim radnjama jer je to bestbuy do 50KM.
    Ako ti nije puno imaš ovaj TP-LINK Wrlss TL-WR743ND N 60KM u plusu.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Mislio sam na ovaj WR740N, 42KM u gameshopu na Otoci.. Trebalo bi da daju garanciju, poslao sam poruku pa cu vidjeti sta ce odgovoriti.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kako nema u plusu,ja sam danas uzeo sebi,a i piše da ih ima tonu na stanju :

    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=677
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija